Budownictwo mieszkaniowe w powiecie pruszkowskim

Stefania Wyszyńska

Data publikacji: 24.05.2013,

Data aktualizacji: 24.03.2020

Budownictwo mieszkaniowe w powiecie pruszkowskim
Jeśli rozważamy zakup mieszkania w pobliżu Warszawy, z pewnością warto zwrócić uwagę na oferty z powiatu pruszkowskiego (szczególnie z miast Pruszków i Piastów). W tej części aglomeracji warszawskiej rynek nieruchomości rozwija się wyjątkowo dobrze – mimo kryzysu wciąż powstają nowe budynki i stosunkowo łatwo znajdują się nabywcy lokali. Duży wpływ na taki stan rzeczy mają oczywiście niższe ceny za metr kwadratowy niż te proponowane w stolicy. Droga z Pruszkowa do centrum Warszawy wynosi niecałe 16 kilometrów, które pociągi pokonują w zaledwie dwadzieścia kilka minut. 

Poniżej prezentuję najciekawsze oferty nowych mieszkań w powiecie pruszkowskim.

Manhattan – Rekord A.W.

Pruszkowski budynek Manhattan zaprojektowano w bardzo praktyczny sposób: z przestrzenią mieszkalną sąsiaduje duże centrum handlowe, dzięki czemu lokatorzy zyskają wygodny dostęp do najróżniejszych sklepów oraz punktów usługowych. Nieruchomość, która zostanie ukończona pod koniec przyszłego roku, będzie się skladać z ośmiu naziemnych (dwie z nich zajmie centrum handlowe) i dwóch podziemnych kondygnacji (z miejscami garażowymi i komórkami lokatorskimi). Do niektórych mieszkań dołączono zielone tarasy, w innych przewidziano przeszklone ściany zewnętrzne, a pozostałe zaplanowano jako bardziej tradycyjne.

Dużym plusem jest świetna lokalizacja: tuż przy zjeździe na obwodnicę Warszawy i autostradę, w odległości poniżej kilometra od stacji WKD i półtora kilometra od głównej stacji kolejowej w Pruszkowie.

Powierzchnie mieszkań wynoszą od 24 do 89 metrów kwadratowych. W lokalach znajdzie się od jednego do czterech pokojów. Deweloper nie podaje orientacyjnych cen.

Grafitowe Osiedle, II etap inwestycji – EBB Nieruchomości

Deweloper oferuje mieszkania w centrum Pruszkowa. Według planów jeszcze w tym roku zostaną ukończone trzy nowe budynki, które będą liczyć od trzech do czterech pięter. Mieszkanie na Grafitowym Osiedlu można szczególnie polecić osobom lubiącym zieleń: w pobliżu znajdują się trzy duże parki miejskie (Kościuszki, Potulickich, Anielin), projektanci zadbali o to, aby w otoczeniu osiedla rosły liczne drzewa i krzewy, do lokali na parterze dołączono ogródki. Miejsca postojowe zlokalizowano w podziemnej kondygnacji. Dla dzieci przygotowano plac zabaw. Osiedle jest zamknięte i strzeżone przez całą dobę.

Powierzchnie mieszkań wynoszą od 30 do 102 metrów kwadratowych. Można wybrać lokal jedno-, dwu- lub trzypokojowy. Ceny uzgadnia się indywidualnie z każdym klientem.

Kuźnia Piastowska – Benedom

Nową nieruchomość, którą buduje firma Benedom (mieszkania mają być gotowe już w pierwszej połowie przyszłego roku), usytuowano w miasteczku Piastów, w odległości około 15 kilometrów od centrum Warszawy. Niedaleko osiedla znajduje się przystanek autobusowy, a już wkrótce rozpoczną się prace nad nowa drogą dojazdową do stolicy.

Warto wspomnieć o tym, że do każdego mieszkania dołączono balkon, loggię albo taras. Właściciel może dokupić stanowisko parkingowe w garażu podziemnym lub naziemnym (cena wynosi 19 990 złotych netto). Dzięki temu, że na parterze zaplanowano lokale handlowe i usługowe, większość codziennych drobnych spraw będzie można załatwić łatwo i szybko. Na terenie osiedla znajdzie się plac zabaw dla dzieci. Dla bezpieczeństwa mieszkańców cała przestrzeń wspólna będzie stale monitorowana.

Powierzchnie mieszkań wynoszą od 37 do 82 metrów kwadratowych. W każdym z nich wydzielono jeden, dwa, trzy lub cztery pokoje. Ceny za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego zaczynają się od 4 999 złotych brutto.

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: