Budowa I etapu Diasfery Łódzkiej zakończona

Duda Holding

Data publikacji: 03.03.2021,

Data aktualizacji: 03.03.2021

Średnia ocen 4/5 na podstawie 9 głosów
Budowa I etapu Diasfery Łódzkiej zakończona
I etap inwestycji Diasfera Łódzka właśnie otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Czytaj dalej!

Diasfera jest pierwszym poza Wielkopolską i jednocześnie największym z dotychczasowych mieszkaniowych projektów dewelopera – firmy Duda Development. Inwestycja została rozpisana na dwa etapy. W pierwszym powstało 199 mieszkań, planowany II etap to 246 mieszkań, a obecnie realizowana rozbudowa tzw. budynku warsztatowego to kolejne 24 lokale. Nabywcy mieszkań z I etapu Diasfery już za kilka tygodni odbiorą klucze do swoich  mieszkań.

Trzy zespoły architektoniczne, jedna wizja

Nad stworzeniem projektu Diasfery pracowały trzy zespoły architektów z Łodzi oraz Poznania. Prace projektowe przebiegały w ścisłym porozumieniu z Urzędem Miasta, a w szczególności z Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków. Budowa I etapu, rozpoczęta we wrześniu 2019, została uroczyście zainaugurowana przez prezydent Hannę Zdanowską.

– Od samego początku bardzo zależało nam na harmonijnej współpracy z Urzędem Miasta ­– deklaruje Wojciech Duda, wiceprezes zarządu Duda Development. – Wierzymy, że to dzięki niej Diasfera nie tylko odpowiada na potrzeby mieszkańców Łodzi, lecz także dobrze wpasowuje się w miejską tkankę. 

Architektura Diasfery, zgodnie z założeniami, nie tylko czerpie z miejskich tradycji, lecz także doskonale wpisuje się w najbliższe otoczenie: park Źródliska, Szkołę Filmową czy zabytkową dzielnicę Księży Młyn. Nawiązująca do kamienicznych zabudowań  śródmieścia fasada budynku wyróżnia się regularnymi podziałami frontów i elegancką, stonowaną kolorystyką. 

- Kamienica to tradycyjny element architektury Łodzi i to właśnie do niej, w odświeżonej wersji, nawiązaliśmy, wybierając projekt Diasfery – tłumaczy Wojciech Duda. – Zdecydowaliśmy się na uwspółcześnioną formę kamienicznej bryły, w której zaprojektowaliśmy lokale atrakcyjne zarówno dla osób, które poszukują mieszkania dla siebie, jak i dla inwestorów zainteresowanych wynajmem.

Sprawna budowa mimo pandemii 

Nad terminowym przebiegiem prac czuwał generalny wykonawca inwestycji, firma FB ANTCZAK z Kalisza.

– Trwająca pandemia była dla nas, jako generalnego wykonawcy, sporym wyzwaniem. Wiązała się z licznymi ograniczeniami logistycznymi, które w istotny sposób wpływały na realizację prac budowlanych. Cieszę się, że pomimo tych trudności zrealizowaliśmy projekt, dbając nie tylko o bezpieczeństwo wszystkich pracowników, ale też o najwyższy standard wykonania całego obiektu. Cieszymy się, że jako polska firma, mocno zaangażowana w rozwój lokalnych społeczności, jesteśmy częścią tej ważnej dla Łodzi inwestycji, która łączy w sobie nowoczesność, funkcjonalność i poszanowanie dla historii miasta – opowiada Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Obecnie rozpoczyna się budowa II etapu, która potrwa kolejne dwa lata. W budynku poza 246 mieszkaniami przewidziane są także lokale handlowo-usługowe na parterze budynku.

Diasfera Łódź

Równolegle prowadzone są prace nad rozbudową budynku warsztatowego na terenie Diasfery. Powstają tam 24 mieszkania. Prace prowadzone są pod nadzorem miejskiego  konserwatora zabytków, dzięki czemu zachowany zostanie oryginalny charakter budynku. Na nabywców czekają kameralne mieszkania o metrażach od 27 do 37 m2, do których będzie można wprowadzać się za około rok.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

    Artykuły powiązane:

    Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

    Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

    Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: