Boom w Trójmieście

Fedor Consulting
Fedor Consulting

Data publikacji: 03.08.2015,

Data aktualizacji: 31.03.2020

Średnia ocen 5/5 na podstawie 1 głosu
Boom w Trójmieście
Trójmiejskie osiedla przyciągają zarówno inwestorów jak i osób szukających mieszkań dla siebie. A dodatkowym dopalaczem w tym regionie jest program MdM.

Według badań REAS, na koniec II kwartału 2015 r., deweloperzy oferowali w Trójmieście 5,7 tys. lokali. Ich oferta tylko w ciągu jednego kwartału wzrosła o 5,4 proc. Co więcej, podaż praktycznie równoważy się z popytem. Jak wskazują dane REAS, w tej aglomeracji nowe mieszkania wyprzedają się średnio zaledwie w ciągu 3,7 kwartałów od chwili pojawienia na rynku. To najlepszy wynik z całej Polski.

- Wyjątkowo dobra sprzedaż w Gdańsku jest silnie wspierana przez program MdM, dzięki korzystnemu limitowi ceny – zauważają analitycy REAS.

Jednocześnie w ciągu II kwartału br., odnotowano spory, wynoszący niemal  7 proc., wzrost cen nowych mieszkań. Tak duży skok, to nie tylko efekt podwyżek wprowadzanych przez deweloperów – w minionym kwartale wprowadzono do sprzedaży kilkanaście inwestycji o ponadprzeciętnych cenach.

Według wyliczeń analityków, mediana ofertowych stawek za lokale z pierwszej ręki w Trójmieście sięga aktualnie niemal 299 tys. zł, podczas gdy na początku roku oscylowała na poziomie ok. 286 tys. zł.

- Trójmiasto to duży ośrodek biznesowy, akademicki i jednocześnie niezwykle popularny kurort, który w ostatnich kwartałach przeżywa istny boom inwestycyjny – deweloperzy chętnie budują tu kolejne osiedla mieszkaniowe oraz przystępują do realizacji wielu projektów komercyjnych – zauważa Tomasz Sznajder, wiceprezes firmy Polnord.

Na rynku pierwotnym, najlepiej sprzedają się małe mieszkania 2 i 3 pokojowe, gdyż głównie na takie lokale klienci mają zdolność kredytową.

- Dużym zainteresowaniem cieszą się również kawalerki, chętnie kupowane przez inwestorów, z myślą o ich wynajmie. Z drugiej strony, nie brakuje chętnych na oferty droższe, z wyższej półki, w atrakcyjnej lokalizacji – zapewnia Tomasz Sznajder.

Szczególnie chętnie klienci kupują mieszkania w takich dzielnicach Gdańska jak Jasień, Chełm i Ujeścisko – Łostowice. Popyt potwierdzają dane Urzędu Miasta Gdańska, z których wynika, że właśnie tych dzielnicach w ostatnich latach widać największy napływ ludności.

W Południowym Gdańsku, Polnord oferuje lokale w projekcie Osiedle Dwa Tarasy w Ujeścisku, przy ul. Płockiej i 2 Potoki w Rębowie, przy ul. Guderskiego.

W 2 Potokach na klientów czekają gotowe mieszkania o funkcjonalnych rozkładach od 36 do 62 m2. Kosztują już 3900 zł za metr. Na przykład, dwa pokoje z balkonem lub ogródkiem można kupić 165 tys.tys. zł i są to najtańsze oferty w tej okolicy. Gotowe „M” czekają również w osiedlu Dwa Tarasy, o szerokiej gamie metraży, od 29 do 85 m2, w cenach od 4820 zł za metr.

Z kolei w Gdyni spółka proponuje ekskluzywne apartamenty w realizowanej obecnie inwestycji Brama Sopocka, w Małym Kacku, przy ul. Sopockiej, w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W kameralnych willach do kupienia są lokale dwu, trzy i czteropokojowe, liczące od 50 do 95 m2. Kosztują od 6000 zł za m2.

Wobec tak dużego popytu na trójmiejskim rynku mieszkaniowym Polnord przymierza się do następnych projektów. W tym roku rozpocznie sprzedaż lokali w podmiejskich Kowalach. Spółka kupiła też działkę na Morenie, uchodzącej za jedno z najpiękniejszych miejsc w Gdańsku. 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: