Biura przyjazne dla ludzi

Ataner

Data publikacji: 07.02.2020,

Data aktualizacji: 12.03.2020

Biura przyjazne dla ludzi
Pracownicy sektora nowoczesnych usług dla biznesu są coraz bardziej wymagający. Pracodawcy wiedzą, że muszą zaoferować im więcej niż tylko biurko.

Poznański rynek biurowy na inwestycyjnej mapie Polski plasuje się zaraz za Warszawą i Wrocławiem. Wabikiem dla biznesu jest położenie stolicy Wielkopolski. Poznań to bardzo istotny krajowy ośrodek logistyczny. Miasto ma dobrą infrastrukturę komunikacyjną, która obejmuje zarówno połączenia drogowe, jak i lotnicze, gwarantujące sprawny dojazd do niedaleko położonego Berlina i niewiele odleglejszej Warszawy

Poznań to atrakcyjna lokalizacja dla inwestorów również ze względów kadrowych. Co roku mury poznańskich uczelni oferujących bardzo wysoki poziom kształcenia, opuszcza ponad 35 tys. absolwentów.  Jest to młoda kadra z dużym potencjałem, znająca języki obce i mająca solidne podstawy do pracy w nowych sektorach biznesu. W ubiegłym roku miasto uzyskało tytuł „Business Friendly City – Local Authority Support” (miasto przyjazne dla biznesu dzięki wsparciu lokalnych autorytetów: władze, organizacje itp.), czym z pewnością umocniło swoją pozycję na rynku biurowym. Obecnie Poznań dysponuje 555 tys. m kw. nowoczesnych powierzchni biurowych, a kolejne 53 tys. m kw. jest w trakcie budowy.

Koniec z Mordorami

Czasy tzw. Mordorów - kompleksów biurowców wyludniających się po godzinach - już przemijają. Młodzi, wykształceni pracownicy sektora nowoczesnych usług dla biznesu, które szczególnie aktywnie rozwijają swoją działalność na rynkach regionalnych, są coraz bardziej wymagający. I nie chodzi tylko o wynagrodzenie. Pracodawcy wiedzą, że muszą zaoferować więcej niż tylko biurko. Inwestorzy stawiają zatem biurowce, gdzie się nie tylko pracuje, ale i odpoczywa, relaksuje w zieleni, gdzie jest blisko do restauracji, centrów handlowych, kin i teatrów oraz miejsc zamieszkania.  W stolicy Wielkopolski obiekty biurowe powstają w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, najczęściej  w ścisłym centrum miasta. A dobrze rozwinięta komunikacja miejska pomaga w szybkim dostaniu się do centrum ludziom pracującym w  biurowcach wybudowanych poza śródmieściem.

Obiekty mieszkalno-biurowo-usługowe

Ataner Sp. z o.o. jako jeden z pierwszych deweloperów w kraju dostosował się do wymagań nowoczesnych firm budując kompleksy biurowo – mieszkalno – usługowe w ścisłym centrum Poznania. Spółka dysponuje  ponad 40 000 mkw. powierzchni biurowych wysokiej klasy. Ataner wybudował jeden z pierwszych w Poznaniu biurowców klasy A, biurowiec  Delta przy ul. Towarowej 35, który stał się jednym z bardziej  rozpoznawalnych obiektów w stolicy Wielkopolski.  Delta  jest systematycznie modernizowana. Od czasu oddania do użytku  tego biurowca Ataner wybudował i buduje w sąsiedztwie kolejne obiekty. Obok Delty stoją: budynek mieszkalno-usługowy Towarowa 41, z częścią mieszkań przekształconych przez ich właścicieli w biura na wynajem, wieżowiec mieszkalno-biurowo-usługowy przy Towarowej 37, a także dwa obiekty przy Towarowej 39, które zostaną oddane do użytku w drugiej połowie br.: najwyższy w Poznaniu wieżowiec mieszkalny z częścią biurową (76m wysokości, 22 kondygnacje + piętro techniczne z tarasem dla mieszkańców) oraz 5 kondygnacyjny budynek biurowy.  W planie jest budowa kolejnego obiektu na przygotowanym już placu w sąsiedztwie budynku przy Towarowej 41. Kompleks Biurowy Towarowa, to tzw. hub z obiektami biurowymi, mieszkalnymi, usługowymi i podziemnymi parkingami.  Znakomita lokalizacja w ścisłym centrum miasta, naprzeciw Dworca PKP Poznań Główny, dworca PKS i blisko MTP, powoduje, że wszystkie powierzchnie biurowe kompleksu są non stop wynajęte. Trwa wykańczanie obiektów przy Towarowej 39, a umowy najmu na nowe powierzchnie zostały podpisane już w ubiegłym roku. Wszystkie biura zostały wynajęte w wieżowcu biurowym Ataner - Omega przy ul. J.H. Dąbrowskiego 79A, zmodernizowanym przez Ataner biurowcu Sigma przy ul. Marcelińskiej 92, części biurowej Galerii MM na narożniku ul. Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego oraz w wybudowanym także przez Ataner budynku mieszkalno – biurowym przy ul. Bóżniczej 1, a także kompleksie apartamentowo-biurowym przy ul. gen. T. Kutrzeby. Kolejny, nowoczesny obiekt mieszkalno-biurowo-usługowy spółki Ataner zacznie niebawem powstawać przy ul. Gajowej, naprzeciwko Starego ZOO. Ataner jako pierwszy w Poznaniu postawił na obiekty mieszkalno-biurowe. Sporo firm zawierających wieloletnie kontrakty najmu kupuje bowiem mieszkania z zamiarem wynajmowania ich swoim pracownikom.

Biura projektowane zgodnie z potrzebami najemców

Fakt, że Ataner nie ma problemu ze znalezieniem najemców na wybudowane powierzchnie biurowe wynika nie tylko ze znakomitych lokalizacji i wysokiego standardu obiektów, ale także z elastycznego podejścia do wymagań najemców, które są z roku na rok coraz wyższe. Każde biuro, zarówno  najmniejsze, jak i ogromne o pow. kilku tys. mkw., jest aranżowane i wykańczane pod klucz zgodnie z potrzebami najemcy. Jeszcze przed zawarciem umowy architekci w ramach oferty projektują powierzchnie biurowe na podstawie założeń przekazanych przez potencjalnego najemcę. Ataner śledzi światowe trendy na rynku najmu powierzchni biurowych i stara się do nich dostosowywać. Stąd m.in. decyzja o budowie wielofunkcyjnych obiektów typu mix architecture, czyli wspomnianych budynków mieszkalno – biurowo – usługowych.

Autor: Przemysław Czamański
 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: