Wiadomości mieszkaniowe

Agencja PR Publicon

Wiadomości - Nieruchomości - Regionalne

29 października 2019

Oddaj swój głos!

B Urban - inwestycja mieszkaniowa na Fabrycznej

Jak rozwija się ścisłe centrum biznesowe we Wrocławiu? Co zaoferuje mieszkańcom nowa inwestycja B Urban? Sprawdź!

B Urban - inwestycja mieszkaniowa na Fabrycznej

Największym wyzwaniem dla osób odpowiedzialnych za kształtowanie miast jest dziś mieszanie funkcji mieszkaniowych i biurowych. Jak w stolicy Dolnego Śląska rozwija się ścisłe centrum biznesowe?

Miasta potrzebują równowagi

Dzielnice miast specjalizują się dziś w konkretnych funkcjach. Jedne stają się osiedlami mieszkalnymi z najistotniejszymi usługami i sklepami, w innych zaś powstają liczne biurowce, a niekiedy też centra handlowe. Tym, co istotne dla zachowania równowagi i utrzymania ruchu przez całą dobę, jest mieszanie funkcji tak, aby dzielnice nie stawały się wyłącznie biznesowe lub wyłącznie mieszkaniowe. To proces, którego się ciągle – jako społeczeństwo – uczymy.

Biznesowe kwartały miast potrzebują zatem budownictwa mieszkaniowego, które zrównoważy funkcjonalność okolic, a przede wszystkim odciąży ruch samochodów i komunikację miejską. Coraz więcej osób przyznaje, że nie chce przeznaczać na dojazd do pracy więcej niż 30 minut w jedną stronę. W tym wypadku zapewnianie zabudowy mieszkalnej jest niemal niezbędne.

Przy Dolby i Capgemini

Z tego założenia wyszedł deweloper Inwestgrupa, który przy ulicy Jaworskiej we Wrocławiu realizuje inwestycję B Urban. Jaworska to samo serce biznesowej części Wrocławia – tuż obok kompleksów biurowych, siedzib globalnych korporacji – jak chociażby Dolby, Capgemini, Domodi czy Santander. W okolicy pracuje tu blisko 25 tysięcy osób. Tym, co istotne jest fakt, że oprócz B Urban w najbliższym otoczeniu nie ma innych obiektów mieszkalnych. Tutejsi pracownicy muszą więc codziennie dojeżdżać z innych rejonów, co przy tak dużej liczebności może być nieco uciążliwe.

B social, B fit, B urban

Charakterystyczna nazwa inwestycji i hasła, które jej towarzyszą, nawiązują do konceptu przestrzeni, która zaspokaja różne potrzeby mieszkańców: zarówno pod względem pielęgnowania więzi (B Social) – dzięki miejscom spotkań, kawiarni, wspólnej pracy w coworkingu; pod względem możliwości dbania o zdrowie i kondycję (B Fit) czy wreszcie pod względem korzystania z miasta (B Urban). Obszary te wpisują się w trendy popularne wśród pokolenia Y i Z. Szczególnie silnie manifestuje się potrzeba spędzania czasu razem (togetherness) w przestrzeni miejskiej. W dobie zdigitalizowanego społeczeństwa jeszcze bardziej tęsknimy za tym, co autentyczne. Na nowo odkrywamy wagę sąsiedzkich więzi, chcemy przebywać ze sobą i szukamy wspólnych pasji. To swego rodzaju odwrót od relacji utrzymywanych wyłącznie w strefie wirtualnej.

B Urban to inwestycja projektowana z myślą o tych, którzy chcą mieszkać w pobliżu swojej pracy i nie tracić czasu na dojazdy. Z myślą o pasjonatach technologii i miasta, chcących mieć wszystko, co potrzebne w zasięgu ręki, a do tego komfortowo korzystać ze swojego lokum tłumaczy Natalia Kaliniuk, brand manager inwestycji B Urban.

Dla najemcy i inwestora

W B Urban znajdzie się 419 kawalerek i 33 lokale dwupokojowe. Każdy z lokali został zaprojektowany z podziałem na część dzienną i nocną. Będą one w pełni umeblowane. Zarówno najemcy, jak i inwestorzy otrzymają aplikację mobilną do zarządzania lokalem – z osobnymi panelami użytkowników. W budynku znajdzie się m.in. wspólna pralnia, siłownia, kawiarnia, coworking czy stacja ładowania samochodów elektrycznych.

Zakończenie budowy planowane jest na 2021 rok.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy