Art Deco na Woli uroczyście otwarte!

Terra Casa TC Forum Capital Group
Terra Casa TC Forum Capital Group

Data publikacji: 12.06.2018, Data aktualizacji: 02.08.2022

Średnia ocen 4/5 na podstawie 7 głosów

Art Deco na Woli uroczyście otwarte!
8 czerwca 2018, przy ulicy Siedmiogrodzkiej 7 w Warszawie, miało miejsce uroczyste otwarcie budynku Art Deco na Woli.

Tego samego dnia będzie miało miejsce odsłonięcie tablicy Miast Siostrzanych Chicago i Warszawy, która upamiętnia fakt, iż budynek ten został zrodzony z inspiracji ideą miast siostrzanych. Warte podkreślenia jest to, że Warszawa jest pierwszym miastem siostrzanym Chicago, a współpraca ta trwa od 1960 roku.

Symbolicznego przecięcia wstęgi wspólnie dokonali Prezes Terra Casa S.A. – Artur Tłustochowski, Zastępca Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy – Michał Olszewski, Przewodnicząca Komitetu Warszawskiego przy Chicago Sister Cities International – Iwona Węgrzyn-Bocheńska, Dyrektor Zarządzający Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej w Chicago – Bogdan Pukszta, oraz Dyrektor Techniczny w firmie Strabag – Dariusz Kolasa. Budynek został także poświęcony przez ojca Andrzeja Kukłę z lokalnej parafii na Woli.

Wydarzenie zgromadziło wielu znamienitych gości, w tym przedstawicieli świata biznesu, dyplomacji  i kultury oraz reprezentantów władz państwowych i samorządowych, na czele z Marszałkiem Seniorem Kornelem Morawieckim oraz wiceministrem Mariuszem Haładyjem z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Podczas uroczystości, w obecności licznie przybyłych gości, odczytano listy gratulacyjne, które w uznaniu za realizację budynku Art Deco na Woli w Warszawie, wystosowali: Senator Stanów Zjednoczonych – Richard J. Durbin, Gubernator Stanu Illinois – Bruce Rauner oraz Dyrektor Zarządzający Chicago Sister Cities International – Leroy Allala.

Po części oficjalnej wydarzenia goście mieli okazję zobaczyć murale poświęcone miastom siostrzanym, zwiedzić budynek oraz zapoznać się z jego unikatową architekturą, wypróbować zastosowane w nim innowacyjne i ultranowoczesne rozwiązania technologiczne, a także poznać szczegóły rewitalizacji towarzyszące budowie.

Niepowtarzalnego klimatu nadawała imprezie oprawa w stylu lat 20 – goście w oryginalnych stylizacjach oraz zabytkowe auta z epoki art déco, którymi można było odbyć przejażdżkę po Woli. Zwieńczeniem popołudnia był lunch i relaks na zielonych tarasach Art Deco z przepięknym widokiem na biznesowe centrum Warszawy i Warsaw Spire, przy wspaniałych dźwiękach saksofonu.

 
Terra Casa TC Forum Capital Group
Terra Casa TC Forum Capital Group

Terra Casa S.A. jest inwestorem i deweloperem działającym od 19 lat na rynku nieruchomości. Spółka wchodzi w skład Grupy Kapitałowej TC Forum i implementuje w swoich strukturach międzynarodowe wzorce i doświadczenia. Dzięki współpracy z bankami, funduszami i instytucjami finansującymi o globalnym zasięgu, efektywnie pozyskuje finansowanie realizowanych projektów.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: