Wiadomości mieszkaniowe

Archicom

Archicom

Regionalne - Wrocław - Nieruchomości

5 lipca 2018

Oddaj swój głos!

Archicom sprzedał 389 lokali w II kw. 2018 r.

Grupa Archicom sprzedała w drugim kwartale 2018 r. 389 lokali, czyli o 66% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. W całym pierwszym półroczu sprzedaż uplasowała się na podobnym poziomie co w ubiegłym roku.

Archicom sprzedał 389 lokali w II kw. 2018 r.

– W całym pierwszym półroczu sprzedaliśmy 646 lokali. Naszym celem jest dostosowanie oferty do oczekiwań klientów, dlatego w najbliższych miesiącach planujemy rozpoczęcie sprzedaży kolejnych projektów. Pozwoli to naszym klientom na komfort wyboru lokali  w topowych lokalizacjach, a tym samym będzie miało pozytywny wpływ na wyniki sprzedażowe w drugim półroczu. Wkrótce rozpoczniemy sprzedaż między innymi zupełnie nowych inwestycji we Wrocławiu oraz w Krakowie. W drugim półroczu kolejne budynki z naszej oferty wkroczą  w zaawansowaną fazę budowy, co oznacza większe zainteresowanie klientów, którzy chętniej decydują się na gotowe mieszkania – mówi Krzysztof Andrulewicz, prezes Zarządu Archicom. Projekty Archicomu cieszą się bardzo dobrą renomą na rynku, dzięki  czemu klienci byli w stanie zaakceptować nieco wyższe ceny wynikające z rosnących kosztów budowy i zdecydować się na zakup zarówno na własne potrzeby, jak i w celach inwestycyjnych. Popytowi sprzyja nadal dobra koniunktura rynkowa  – dodaje prezes.

W drugim kwartale 2018 r. klienci najchętniej wybierali mieszkania we Wrocławiu na osiedlach społecznych Olimpia Port, Cztery Pory Roku i Browarach Wrocławskich. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także inwestycja Przylesie Marcelin w Poznaniu oraz gotowe do odbioru mieszkania na Osiedlu Łąkowa w Łodzi.

Oferta mieszkaniowa Grupy to obecnie blisko 2.000 lokali dostępnych w kilkunastu projektach mieszkaniowych we Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Poznaniu oraz Trójmieście. W pierwszym półroczu Archicom wprowadził do oferty 834 lokale w kolejnych etapach osiedli Browary Wrocławskie, Cztery Pory Roku, Forma, Słoneczne Stabłowice we Wrocławiu oraz na inwestycji Przylesie Marcelin w Poznaniu. Zabezpieczone przez Grupę grunty pozwalają na budowę ponad 5.700 mieszkań.

Realizowany przez Archicom, pierwszy budynek biurowy zlokalizowanej w centrum Wrocławia inwestycji City Forum otrzymał renomowany certyfikat LEED na poziomie Gold przyznawany przez międzynarodową firmę U.S. Green Building Council. Budynek powstaje zgodnie z normami zrównoważonego budownictwa i posiada wiele rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych przygotowanych z myślą o przyszłych użytkownikach i najemcach. City One oferujący łącznie ponad 12 tys. mkw. biur i usług, będzie gotowy już w marcu 2019 r.

 

Wspomniani deweloperzy

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy