Apartamenty w morskim stylu

Magdalena Szwed
Magdalena Szwed

Data publikacji: 11.06.2013,

Data aktualizacji: 24.03.2020

Apartamenty w morskim stylu
W zachodniopomorskim nie brakuje ciekawych miejsc, gdzie warto zamieszkać. Położony nad Odrą Szczecin przyciąga nie tylko turystów, którzy chętnie korzystają z turystycznych atrakcji miasta, ale także młodych wybierających tę okolicę, aby osiąść tu na stałe. I trudno dziwić się tym preferencjom, bo powodów do związania się z tym pięknym miejscem jest wiele. 

Szczecin jest trzecim pod względem powierzchni miastem Polski. Jako centralny punkt aglomeracji szczecińskiej, odgrywa ogromną rolę w rozwoju gospodarczym regionu Pomorza Zachodniego. Stwarza tym samym możliwości dla młodych, którzy mogą tworzyć i wdrażać nowe inicjatywy. Ewidentnym plusem jego położenia jest też niedaleka odległość od Morza Bałtyckiego, która wynosi zaledwie 65 km. Jest zatem dobry miejscem dla miłośników pływania i opalania, którzy w godzinę mogą znaleźć się na plaży.

 

Luksus pośród zieleni


Na granicy dwóch szczecińskich dzielnic – Żelechowo i Niebuszewo powstała osiemnastokondygnacyjna inwestycja dewelopera Skarbiec Nieruchomości 6. Ponad pięćdziesięciometrowe przedsięwzięcie powstało przy ulicy Bandurskiego, na terenie wschodniej części Wysoczyzny Warszewskiej. W pobliżu jeziora Dąbie położonego
w Dolinie Dolnej Odry, gdzie można się udać i wypocząć.


Dobrym miejscem na spacery są szlaki turystyczne na terenie Lasu Arkońskiego. Znajduje się tam ośrodek sportów konnych, tor saneczkowy oraz miejskie kąpielisko. Razem z Parkiem Kasprowicza, tworzą Zespół Parków Kasprowicza - Arkoński o pow. prawie 97 hektarów. Park ten od strony północnej sąsiaduje z Ogrodem Dendrologicznym im. Stefana Kownasa, który wraz z Parkiem Brodowskim i Parkiem Kasprowicza okalają Apartamenty Skarbiec. Sprawiają, że znajduje się on w południowo- zachodnio- północnym trójkącie.


Parter został przeznaczony na galerię handlowo - usługową, która ma zapewnić mieszkańcom szybki i łatwy dostęp do najpotrzebniejszych produktów i usług. Stąd niedaleko do centrum handlowego Manhattan czy Galerii Stara Cegielnia. Dzięki dobrym połączeniom komunikacyjnym, z Apartamentów Skarbiec blisko do Śródmieścia czy sąsiadujących dzielnic.


Wyróżniająca się architektura


Apartamenty Skarbiec zostały nagrodzone w konkursie „Budowa Roku 2009”(przyznano im nagrodę 2. stopnia). I z całą pewnością, z tym wyróżnieniem należy się zgodzić, ponieważ budynek wyróżnia się na tle sąsiadujących obiektów. Przemawia za tym, nie tylko jego wysoka zabudowa, ale także nadany artystyczny charakter. Ciekawym rozwiązaniem są pomysłowe uskoki na niższych piętrach. Dzięki nim, budynek zyskał na nowoczesności, a same wcięcia posłużyły do stworzenia pięknych tarasów, które zgodnie z zamysłem projektanta zostały wykonane w systemie tiger. Ponadto do stworzenia tarasów posłużyły także dachy niższych kondygnacji. Do pozostałych mieszkań przypisano loggie bądź balkony, wykończone modnym i praktycznym gresem mrozoodpornym.


Deweloper zadbał o komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Do wnętrza budynku wprowadzą dwie recepcje, a do mieszkań i garaży zawiodą cichobieżne windy. W garażu powstały, nie tylko miejsca postojowe, ale też pomieszczenia gospodarcze. Za miejsce postojowe w garażu podziemnym trzeba zapłacić ok. 24,6 tys. zł za miejsce naziemne ok.


27 tys. zł. Ponadto 150 miejsc parkingowych powstało na pobliskim terenie Gminy Miasta Szczecin. Na najwyżej położonych piętrach powstały penthouse’y, z których rozkoszować się można widokami tej bliższej i dalszej okolicy. Z okien mieszkań na najwyższych kondygnacjach dobywają się widoki oplatających miasto, unikatowych puszczy: Bukowej, Wkrzańskiej i Goleniowskiej. Aby cieszyć się tymi widokami nie trzeba wydawać fortuny. W ofercie dewelopera znajdują się mieszkania o zróżnicowanej wielkości, zatem każdy znajdzie coś odpowiedniego. Począwszy od 40- metrowych kawalerek, po mieszkania o 104 metrach kwadratowych. Ceny są bardzo przystępne, metr kwadratowy kosztuje od 3,8 tys. zł do 5,5 tys. zł. W ofercie dostępna jest jeszcze ok. jedna piąta mieszkań spośród wszystkich 246 powstałych.

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: