Murapol wesprze rozbudowę ścieżek rowerowych w górach

Murapol S.A.

Data publikacji: 09.05.2019, Data aktualizacji: 23.03.2020

Murapol wesprze rozbudowę ścieżek rowerowych w górach
Murapol został partnerem strategicznym projektu rozbudowy górskich ścieżek rowerowych Enduro Trails w Bielsku-Białej i Szczyrku.

W ramach umowy Murapol wesprze rozbudowę oraz późniejszą promocję tras rowerowych, rozciągających się pomiędzy Kozią Górą i Szyndzielnią, aż po Małe Skrzyczne, a także organizację corocznych zawodów Murapol Enduro Trails.

Poza Grupą Murapol w projekt zaangażowana jest także firma Tatry Mountain Resort, miasto Bielsko-Biała oraz gminy Szczyrk i Bystra, na terenach których powstaną trasy rowerowe. Enduro Trails to kolejne przedsięwzięcie z obszaru kolarstwa górskiego, w które zaangażował się Murapol. We wcześniejszych latach firma wspierała poszczególne etapy tworzenia sieci 12 ścieżek Enduro Trails – Bielsko-Biała, a także sponsorowała zawody enduro rozgrywane na trasach bielskiego kompleksu.

- Od wielu lat wspieramy zarówno sport profesjonalny, jak i inne inicjatywy propagujące aktywność fizyczną wśród dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Jednym z takich projektów są ścieżki rowerowe Enduro Trails. Od samego początku mocno kibicowaliśmy bielskim pasjonatom z Eco Riders i inicjatywie utworzenia singletracków, najpierw na Koziej Górze, potem Szyndzielni. Z dużą satysfakcją obserwowaliśmy, jak powstają kolejne trasy, a z bielskich ścieżek korzysta coraz więcej kolarzy górskich z całej Polski, a także Czech czy Słowacji. Dziś ścieżki Enduro Trails są jedną z największych sportowych atrakcji Bielska-Białej i bez wątpienia przyczyniły się do wzrostu atrakcyjności turystycznej naszego miasta oraz całego regionu – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.

- Pięć lat temu, gdy w zgłoszeniu projektu górskich ścieżek rowerowych do Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej uzasadniałem, że nowoczesne trasy enduro mogą stać się podstawowym produktem turystycznym naszego regionu, wielu się uśmiechało. Dziś chyba nikogo nie trzeba już przekonywać, wystarczy zobaczyć, co dzieje się w okolicy bielskich Błoni w dowolny słoneczny weekend. Położenie naszego regionu, klimat, charakter gór i istniejąca już infrastruktura turystyczna faktycznie dają ogromne możliwości, jeśli chodzi o dalszy rozwój projektu Enduro Trails. Znów wyprzedzając nieco rzeczywistość, można powiedzieć, że w ciągu najbliższych lat mamy szansę być ośrodkiem znanym nie tylko w Polsce czy w tej części Europy, ale i na Świecie. Prosta analiza danych dotyczących rozwoju najbardziej znanych ośrodków kolarstwa górskiego na świecie (jak np. kanadyjskiego Whistler), tylko to potwierdza: mamy więcej ludzi w regionie, krótsze zimy, porównywalną infrastrukturę wyciągową i szybko się rozwijamy. Nawiązana obecnie współpraca z Tatra Mountain Resort i Szczyrkiem oraz firmą Murapol, to bardzo zdecydowany krok w tym właśnie kierunku – mówi Jakub Jonkisz, autor projektu Enduro Trails.

Od momentu powstania pierwszych czterech tras w 2015 roku, ścieżki na Koziej Górze i Szyndzielni cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno rowerzystów górskich z najbliższych okolic, jak i miłośników sportów rowerowych z całej Polski i nie tylko. W 2018 r. zostały nagrodzone przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w 9. edycji konkursu „Marka-Śląskie” w kategorii „Turystyka i rekreacja”.

- Sport i aktywność fizyczna wpisane są w DNA naszej firmy. Nie tylko wspieramy zewnętrzne projekty, ale sami również aktywnie spędzamy czas. Mamy w swoich szeregach drużynę Murapol Football Team, która regularnie trenuje i chętnie startuje w biznesowych turniejach piłki nożnej. Co roku w wakacje zwiedzamy na rowerach najpiękniejsze górskie zakątki Europy w ramach integracyjnych wycieczek dla pracowników Transalp. Jest u nas także drużyna miłośników biegów z przeszkodami - Murapol Warriors – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol.

Wsparcie aktywności fizycznej i sportu to jeden z kluczowych obszarów działalności CSR Grupy Murapol. Firma od lat angażuje się w rozwój profesjonalnego futbolu. W latach 2011-2017 była głównym sponsorem bielskiego klubu piłkarskiego TS Podbeskidzie. Obecnie od 2017 r. jako sponsor strategiczny wspiera drużynę Widzew Łódź w powrocie do dawnej świetności. W styczniu br. Murapol sfinansował wyjazd piłkarzy Wisły Kraków na trening do Turcji. Od 2010 r. pomaga także w szlifowaniu młodych piłkarskich talentów będąc sponsorem głównym międzynarodowego turnieju piłki nożnej dla najzdolniejszych piłkarzy z juniorskich klubów sportowych Murapol Cup. Deweloper angażuje się również w inne dziedziny sportu. W latach 2016-2018 był głównym sponsorem trzech polskich reprezentacji seniorskich w rugby, w tym kadry kobiet, i wspierał popularyzację tego niezwykle widowiskowego sportu w Polsce. Obecnie wspomaga drużynę hokejową Infinitas KTH z Krynicy Zdroju w ramach projektu Hokejowe Nadzieje Olimpijskie oraz ekstraligową drużynę rugby Orkan Sochaczew.

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: