mazowieckie, żyrardowski, Żyrardów

Informacja na temat Żyrardowa

Aktualnie w Żyrardowie dostępnych jest 130 ofert w 3 inwestycjach

mazowieckie, żyrardowski, Żyrardów

Żyrardów to miasto położone w zachodniej części Mazowsza, w odległości 45 km od Warszawy. Miasto zajmuje obszar o powierzchni ok. 14 km2 i jest miejscem zamieszkania dla ponad 41 tys. osób. Centralną część Żyrardowa stanowi zabytkowa osada fabryczna z XIX w. oraz doskonale zachowane obiekty postindustrialne, jak: pozostałości zakładów lniarskich, budynki mieszkalne dla robotników, osiedle willowe czy budynki użyteczności publicznej. Dawne obiekty są obecnie adaptowane do celów usługowo-mieszkaniowych, zaś nowsze budynki mieszkalne to: wille, domy jednorodzinne i niskie bloki. Największym obszarem zieleni jest Park Krajobrazowy im. K. Dittricha, zaś strefami rekreacji: Aqua Żyrardów i Zalew Żyrardowski. Zlokalizowane są tutaj takie zakłady produkcyjne jak: montownia telewizorów LCD czy Polmos Żyrardów, zaś kompleksy handlowo-usługowe to 2 galerie handlowe: Dekada i Stara Garbarnia.

Informacja o lokalizacji

Żyrardów usytuowany jest w odległości 45 km na południowy zachód od Warszawy i zajmuje terytorium wielkości ok. 14 km2. Zabudowę mieszkaniową dla ponad 41 tys. osób stanowią: wille, domy jednorodzinne oraz niskie bloki. Centrum wyznacza zabytkowy układ urbanistyczny z unikatowymi obiektami postindustrialnymi, w których obecnie mieszczą się instytucje publiczne oraz lokale mieszkalne i usługowe. Strefami rekreacji są: Park Krajobrazowy im. K. Dittricha, Zalew Żyrardowski i Aqua Żyrardów, zaś popularnym miejscem zakupów – 2 galerie handlowe.

W Żyrardowie zlokalizowanych jest 6 przedszkoli publicznych i 7 – prywatnych oraz 6 Zespołów Szkół Publicznych, w ramach których funkcjonują szkoły podstawowe i gimnazja. Niepubliczna szkoła podstawowa i gimnazjalna mieści się natomiast w Zespole Szkół Społecznych im. Pawła Hulki-Laskowskiego. Placówki ponadgimnazjalne to: liceum, technikum, szkoła zawodowa oraz Zespół Szkół nr 2. W mieście znajdują się ponadto: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia, Collegium Masoviense oraz Wyższa Szkoła Rozwoju Lokalnego.

Pacjenci z Żyrardowa mogą korzystać z podstawowej opieki medycznej w ramach NFZ świadczonej przez Przychodnię Life-Med Bis, przy której funkcjonuje 17 poradni specjalistycznych dla dorosłych i 6 – dla dzieci oraz 3 pracownie medyczne, min. Pracownia USG dla dzieci. W mieście znajduje się szpital – Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego, który wyposażony jest w 10 oddziałów oraz 17 poradni. Ponadto funkcjonuje kilka niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej, np. NZOZ Szkol-Med, NZOZ Podstawowa Opieka Medyczna czy NZOZ Eskulap.

Strefami rekreacyjnymi w Żyrardowie są: Park Krajobrazowy im. K. Dittricha z alejami spacerowymi oraz Zalew Żyrardowski z kąpieliskiem, plażą, wypożyczalnią sprzętów wodnych i boiskami do sportów plażowych. Aqua Żyrardów to nowoczesny kompleks sportowy z takimi obiektami jak: basen, lodowisko, korty tenisowe, boisko, kręgielnia, bilard, siłownia i skatepark. Z kolei Żyrardowski Ośrodek Sportu i Rekreacji udostępnia halę sportową, stadion piłkarski oraz tor kolarski, w którym odbywają się ogólnopolskie mistrzostwa.

Punkty handlowe i usługowe skoncentrowane są przede wszystkim w Galerii Handlowej Dekada oraz Galerii Handlowej Stara Garbarnia. Do popularnych obiektów handlowych należą sieciowe hipermarkety: Biedronka, Kaufland, Lidl i Carrefour, a także – Targowisko Miejskie przy ul. Stanisława Moniuszki.

W Żyrardowie odbywają się cykliczne wydarzenia kulturalne, jak: festiwal Europejskie Integracje Muzyczne oraz Europejskie Dni Dziedzictwa. W ramach Centrum Kultury funkcjonują: Kino Len, 2 Towarzystwa Śpiewacze: Echo i Lira, Teatr Przędzalnia, Dyskusyjny Klub Filmowy, a także stowarzyszenie Żyrardowskie Wieczory Literackie. Miejscem organizacji wernisaży jest Resursa, w której znajduje się również stała ekspozycja historyczna. W mieście zlokalizowane są również: Muzeum Mazowsza Zachodniego, Miejska Biblioteka Publiczna wraz z 3 filiami, filia Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej, Młodzieżowy Dom Kultury, Miejski Ogród Jordanowski, oraz Klub Kultury Koliber.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Żyrardowie mogą wybierać z pośród 3 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 106 mieszkań i 24 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w Żyrardowie plasują się na poziomie 4 950 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje w Żyrardowie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Żyrardowa

Lofty w Polsce. Tak czy nie?

,

Lofty w Polsce. Tak czy nie?

Jak dotąd lofty w Polsce nie cieszyły się dużą popularnością. Wywołują raczej skrajne emocje. Analizujemy więc wszystkie wady i zalety tych rozwiązań. Sprawdź!