łódzkie, zgierski

Informacja na temat powiatu zgierskiego

Aktualnie w powiecie zgierskim dostępnych jest 75 ofert w 7 inwestycjach

łódzkie, zgierski

Powiat zgierski rozciąga się na północ od miasta Łodzi i obejmuje 855 km. kw. Z gminami takimi, jak Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki, Stryków i Parzęczew. Największe aglomeracje to Zgierz z niemal 60 tys. mieszkańców i Aleksandrów Łódzki z ok. 26 tys. mieszkańców. Powiat posiada świetną bazę turystyczną dzięki okalającym miasta lasom i rzekom. Dodatkowo ma ciekawy kompleks sportowy, głównie w Zgierzu (korty tenisowe, squash, stadiony piłkarskie, baseny). W regionie działa też wiele sklepów osiedlowych, marketów, stacji benzynowych, sklepów nocnych a także kilkanaście supermarketów, głównie w Ozorkowie, Aleksandrowie Łódzkim i Zgierzu. Nie licząc Kolegium Nauczycielskiego w Zgierzu najbliższa szkoła wyższa znajduje się w Łodzi. Region jest z nią doskonale skomunikowany dzięki autobusom, kolejom i tramwajom dojeżdżającym do Aleksandrowa Łódzkiego. W powiecie Zgierskim znajdziemy drogę krajową A1 i A2 które umożliwią dojazd do każdego większego miasta w Polsce.

Informacja o lokalizacji

Powiat zgierski wyróżnia świetna komunikacja z resztą kraju dzięki autostradom, kolei i zgierskiej i łódzkiej komunikacji miejskiej. Wypoczynek na świeżym powietrzu umożliwiają tutejsze lasy a sportowe pasje rozbudzi zgierski kompleks sportowy uzupełniony basenem i halą sportową w Aleksandrowie Łódzkim.

W powiecie znajdują się 21 przedszkoli, 19 podstawówek, 21 gimnazja i 18 liceów. W Aleksandrowie Łódzkim działają 3 państwowe i 2 prywatne przedszkola, 6 podstawówek, 3 gimnazja, 3 licea i 1 liceum prywatne a także szkoła sportowa. W Zgierzu działa 14 przedszkoli, 9 podstawówek, 4 gimnazja, 4 szkoły ponadgimnazjalne i Kolegium Nauczycielskie na prawach szkoły wyższej. Najbliższe uniwersytety znajdują się ok. 10 km od Zgierza. To m.in. Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka i Wyższa Szkoła Telewizyjna i Filmowa w Łodzi.

Na terenie powiatu zgierskiego działają trzy szpitale, dziewięć przychodni a także kilkadziesiąt aptek. Największy szpital znajduje się w Zgierzu. To Wojewódzki Szpital Specjalistyczny z Zakładem Patomorfologii i Zakładem Diagnostyki Laboratoryjnej. W mieście działa też kilkadziesiąt prywatnych gabinetów lekarskich i zakładów opieki zdrowotnej czy rehabilitacji. Spośród osiemnastu zgierskich aptek dwie są całodobowe.

Powiat ma doskonały dostęp do lasów, które otaczają Zgierz, Ozorków czy Aleksandrów Łódzki. W Zgierzu ruchu na świeżym powietrzu można zażyć m.in. nad rzeką Bzura czy w Lesie Krogulec i Okręglik położonymi we wschodniej części miasta. Znajdują się tu też kryte korty tenisowe, baseny, korty do squasha, kręgielnia, wiele prywatnych klubów fitness,siłowni i ośrodków sztuk walki, stadiony piłkarskie KS Boruta i Włókniarz a także Park Linowy. W Zgierzu znajduje się też Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Aleksandrów Łódzki ma własny basen Olimpijczyk.

Największe supermarkety w regionie znajdują się w Zgierzu: m.in. Tesco, Biedronka, Lidl, Słoneczne Centrum czy Netto. Kilka supermarketów jest też w Aleksandrowie Łódzkim i Ozorkowie (Netto, Intermarche). Większe zakupy można zrobić w oddalonej o ok. 5 km Łodzi i tamtejszej Galerii Łódzkiej, Galerii Tulipan czy Galerii Manufaktura. W Zgierzu, Ozorkowie i Aleksandrowie Łódzkim działa kilkadziesiąt osiedlowych sklepów i kilka sklepów nocnych.

Największe zabytki regionu to kościoły znajdujące się m.in. w Białej, Bartoszewicach, Kęblinie i Koźlu. W Zgierzu znajdują się m.in. zabytkowe domy tkaczy pochodzące z XIX wieku i wiele zabytków kultury sakralnej i przemysłowej a także Muzeum Miasta, które umożliwia ciekawą wędrówkę po historii regionu. Co roku odbywa się ogólnopolski festiwal muzyki rockowej, festiwal filmowy Ogień w głowie i Dni Zgierza. Z kolei do Aleksandrowa Łódzkiego przyciągają kościoły z początku XIX wieku, domy tkaczy i Miejski Ratusz wzniesiony w 1824 roku. Najbliższe kina i teatry znajdują się w sąsiadującej z powiatem Łodzi.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie zgierskim mogą wybierać z pośród 7 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 72 mieszkania i 3 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie zgierskim wahają się od 3 206 do 5 333 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 4 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje w powiecie zgierskim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat powiatu zgierskiego

Co nowego w mieszkaniówce pod Łodzią?

,

Co nowego w mieszkaniówce pod Łodzią?

Pabianice, Konstantynów Łódzki, Aleksandrów Łódzki – tuż za granicą Łodzi można znaleźć kilka ciekawych nowości deweloperskich, zarówno mieszkań, jak i domów oraz apartamentowców. Warto porównać oferty i rozważyć kupno nieruchomości pod miastem.