śląskie, Zabrze

Informacja na temat Zabrza

Aktualnie w Zabrzu dostępnych jest 95 ofert w 4 inwestycjach

śląskie, Zabrze

Zabrze to należące do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego miasto powiatowe położone nad rzekami Kłodnicą i Bytomką. Jego powierzchnia wynosi 80,4 km2 i zajmuje tereny Wyżyny Śląskiej oraz Kotliny Raciborskiej. Liczba jego mieszkańców to ok. 177 200 osób. Miasto składa się z 18 dzielnic. Jako jeden z najbardziej uprzemysłowionych ośrodków Polski, Zabrze cechuje się industrialną zabudową z licznymi zakładami oraz osiedlami bloków mieszkalnych tworzonych z myślą o pracownikach. Mimo to ok. 30% obszaru zajmują lasy i pola. Na obrzeżach powstają domy jednorodzinne. W Zabrzu znajdują się 4 szpitale, w tym jeden kliniczny. Podstawową opiekę medyczną oferuje tu 31 przychodni. Rozwinięte jest zaplecze oświatowe, które tworzy m.in. 31 przedszkoli, 21 podstawówek, 7 gimnazjów i 30 zespołów szkół. Czas wolny można spędzić w jednym z 8 parków miejskich. Znajduje się tu także 12 ogólnodostępnych boisk. W mieście są dwa kina, teatr, filharmonia.

Informacja o lokalizacji

Zabrze to miasto należące do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, które liczy sobie 80,4 km2 i zamieszkiwane jest przez ok. 177 200 osób. Składa się z 18 dzielnic. W zabudowie mieszkalnej przeważają tu osiedla bloków. Ok. 30% miasta stanowią lasy i pola. W Zabrzu działają 4 szpitale. Rozbudowane jest zaplecze szkolne, na które składa się m.in. 21 podstawówek i 7 gimnazjów. Są tu dwa kina i teatr. Aktywny odpoczynek zapewnia 12 boisk i 8 parków miejskich. Miasto przecina autostrada A4, a w pobliżu biegnie też autostrada A1.

W mieście działa 31 przedszkoli, 21 szkół podstawowych, 7 szkół gimnazjalnych oraz 30 zespołów szkół różnego stopnia, w ramach których funkcjonuje niemal 30 szkół ponadgimnazjalnych. Zabrze ma też pojedyncze wydziały Politechniki Śląskiej i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Ponadto znajdują się tu cztery szkoły wyższe.

Zabrze to swoiste medyczne centrum Śląska. Znajdują się tu 4 szpitale, w tym szpital kliniczny i szpital specjalistyczny. 31 przychodni lekarskich świadczy tu usługi z zakresu podstawowej opieki medycznej. W mieście jest pogotowie ratunkowe, ośrodek rehabilitacyjny i ośrodek leczenia uzależnień oraz działają 63 apteki, w tym dwie całodobowe.

W Zabrzu działa Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Aktywnym mieszkańcom miasto oferuje także 12 ogólnodostępnych boisk przygotowanych z myślą o różnych dyscyplinach sportowych oraz dwa kompleksy pływalni. Jest tu też 8 parków miejskich, Zabrzański Szlak Rowerowy i Miejski Ogród Botaniczny.

W Zabrzu mieszczą się 4 centra handlowe. Na większe zakupy można wybrać się też do marketów lub dyskontów, jak Biedronka, Lewiatan czy Odido.

Za rozrywkę w Zabrzu odpowiadają m.in. dwa kina, teatr, dwa muzea, filharmonia, ośrodek kultury. W mieście są też dwa młodzieżowe domy kultury, działa Dom Muzyki i Tańca oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Zabrzu mogą wybierać z pośród 4 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 95 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w Zabrzu wahają się od 3 999 do 5 243 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Zabrzu

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Zabrza

Mieszkanie Plus na Śląsku

,

Mieszkanie Plus na Śląsku

Na Śląsku program Mieszkanie Plus będzie realizowany w kilku największych miastach województwa. Mieszkania te wzbogacą ofertę lokalnych rynków nieruchomości, które w przypadku Górnego Śląska, już dysponują pokaźną ofertą na rynku pierwotnym jak i wtórnym.

Kolejne miasta z całej Polski w rządowym programie mieszkaniowym

,

Kolejne miasta z całej Polski w rządowym programie mieszkaniowym

Dwa tygodnie po podpisaniu listów intencyjnych z pierwszymi gminami, do programu Mieszkanie Plus dołączają kolejne samorządy i instytucje państwowe. – To dopiero początek. Już wkrótce spodziewamy się dalszych porozumień, będących wstępem do pilotażowych inwestycji – podkreśli...

20-lecie firmy deweloperskiej Activ Investment.

,

20-lecie firmy deweloperskiej Activ Investment.

55 budynków wielorodzinnych z ponad 3500 mieszkaniami, pawilon biurowo usługowy, 15 domów jednorodzinnych, tysiące metrów kwadratowych powierzchni komercyjnej oraz aktualnie realizowane inwestycje w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu.

„MdM” jednym z czynników depopulacji miast?

,

„MdM” jednym z czynników depopulacji miast?

Analizy demograficzne nie pozostawiają złudzeń. W ciągu następnych kilku lat utrzymywać się będzie trend spadkowy w przypadku liczby osób zamieszkujących największe polskie miasta. Główną przyczyną obserwowanej tendencji jest migracja mieszkańców na tereny podmiejskie. Innym ...

Uwaga! Nowe wskaźniki przeliczeniowe w programie MdM!

,

Uwaga! Nowe wskaźniki przeliczeniowe w programie MdM!

Publikowane kwartalnie wskaźniki przeliczeniowe kosztu odtworzenia 1 mkw. powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych, to podstawa wyliczenia dofinansowania wkładu własnego oraz maksymalnej ceny nieruchomości nabywanej w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Jak zmieniały s...