dolnośląskie, wrocławski

Informacja na temat powiatu wrocławskiego

Aktualnie w powiecie wrocławskim dostępnych jest 763 oferty w 36 inwestycjach

dolnośląskie, wrocławski

Powiat wrocławski w województwie dolnośląskim obejmuje tereny położone na wschód i na południe od Wrocławia. W obrębie powiatu znajdują się miasta: Kąty Wrocławskie, Siechnice i Sobótka, a także: 3 gminy miejsko-wiejskie i 6 – wiejskich. Na obszarze o powierzchni ok. 1116 km2 zamieszkuje ponad 112 tys. osób, a zabudowę mieszkaniową stanowią domy jedno- i wielorodzinne. Pejzaż zdominowany jest przez grunty rolne, prawie 11% powierzchni zajmują kompleksy leśne. Do terenów zielonych należą: 2 parki krajobrazowe, 2 rezerwaty przyrody, doliny rzek i zabytkowe parki. W powiecie zlokalizowanych jest 12 akwenów wypoczynkowych, np.: Ośrodek Wypoczynku Świątecznego w Sulistrowicach czy Zalew Mietkowski. Miejscami aktywnego wypoczynku są: Adrenalina Park w Sokolnikach oraz Masyw Ślęży ze stokami narciarskimi, punktami wycieczek: Muzeum Motoryzacji Zamek Topacz w Ślęzie i Muzeum Ślężańskie. Do najważniejszych arterii powiatu należą: autostrada A4 oraz drogi krajowe: nr 35 i nr 95.

Informacja o lokalizacji

Powiat wrocławski należy do województwa dolnośląskiego, a na jego obszar o powierzchni ponad 1116 km2 składają się tereny okalające Wrocław od stron: południowej i wschodniej. Terytorium powiatu stanowią: 3 miasta, 3 gminy miejsko-wiejskie i 6 – wiejskich. 70% powierzchni zajmują tereny rolne, toteż dominuje niska, jednorodzinna zabudowa mieszkaniowa. Spokojne okolice odznaczają się walorami przyrodniczymi i sprzyjają rekreacji, bowiem znajdują się tu min. 2 parki krajobrazowe, 2 rezerwaty przyrody, 12 zbiorników wodnych i góry Masywu Ślęży. W Bielanach Wrocławskich znajduje się największe w Polsce centrum handlowo-usługowe, a w Sokolnikach – największy Park Przygody na Dolnym Śląsku.

W powiecie wrocławskim funkcjonuje ok. 50 placówek przedszkolnych - w tym: 16 przedszkoli oraz punkty przedszkolne, żłobki i kluby dziecięce. Na bazę placówek oświatowych składają się: 52 szkoły podstawowe, 23 gimnazja, 10 liceów, technikum, 4 zasadnicze szkoły zawodowe oraz jedna szkoła policealna. Dogodny i szybki dojazd do Wrocławia ułatwia mieszkańcom powiatu dostęp do tamtejszych szkół i uczelni wyższych.

Na terenie powiatu wrocławskiego zlokalizowane są 22 zakłady opieki zdrowotnej oraz 6 prywatnych praktyk lekarskich. Najbliższe szpitale: 4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ oraz Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego znajdują się we Wrocławiu, w odległości kilku kilometrów od Bielan Wrocławskich, Wysokiej czy Ślęzy.

W powiecie wrocławskim znajduje się 12 akwenów wypoczynkowych, a niektóre z nich np. Ośrodek Wypoczynku Świątecznego w Sulistrowicach czy Zalew Mietkowski wyposażone są w kąpieliska i plaże. Atrakcją okolic jest Adrenalina Park w Sokolnikach, gdzie udostępniane są min.: park linowy, quady, strzelnica paintballowa, trampolina eurobungee, boiska i staw z pomostem. Staw z plażą, pole golfowe i korty tenisowe zlokalizowane są przy Zamku Topacz w Ślęzie, gdzie funkcjonuje także Tennis & Sports Club. Popularnością cieszy się Masyw Ślęży z wyciągami narciarskimi, 18 ośrodków jeździeckich, a także rezerwaty i parki krajobrazowe jako miejsce pieszych czy rowerowych wycieczek. W Sobótce, Siechnicach i Kątach Wrocławskich zlokalizowane są duże kompleksy boisk i hale sportowo-widowiskowe.

Największym skupiskiem wielkopowierzchniowych sklepów jest w powiecie Centrum Handlowo-Usługowe Bielany w Bielanach Wrocławskich, gdzie znajdują się takie sklepy jak: Makro, Castorama, Ikea, Obi, Tesco, a także sieciowe restauracje: McDonald's i KFC. Hipermarkety Biedronka zlokalizowane są w Kątach Wrocławskich, Siechnicach i Sobótce, w Długołęce – hurtownia Selgros, zaś w Kobierzycach – hipermarket Auchan. Sąsiedztwo oraz dogodny dojazd do Wrocławia umożliwiają mieszkańcom korzystanie ze zlokalizowanych tam galerii i centrów handlowych.

W powiecie wrocławskim zlokalizowane są 2 muzea: Muzeum Motoryzacji w Ślęzie oraz Muzeum Ślężańskie w Sobótce, zaś popularnym miejscem rozrywki jest teatr ATM Scena na Bielanach. Mieszkańcy mogą korzystać z oferty 10 ośrodków kultury, w których odbywają się zajęcia artystyczne i różnorodne widowiska. Na terenie powiatu funkcjonują ponadto liczne świetlice i 42 biblioteki. Popularnością cieszą się również liczne instytucje kultury znajdujące się w pobliskim Wrocławiu, np. kina, teatry, galerie czy muzea.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie wrocławskim mogą wybierać z pośród 36 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 608 mieszkań i 147 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie wrocławskim wahają się od 3 248 do 8 468 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązują 2 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje w powiecie wrocławskim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat powiatu wrocławskiego

Rozpoczyna się trzeci etap budowy Willi Domasław

,

Rozpoczyna się trzeci etap budowy Willi Domasław

Inwestycja Wille Domasław to kameralne osiedle 24 domów w zabudowie bliźniaczej zlokalizowane w nowo rozbudowującej się części mieszkalnej Domasławia.

JMR Developer rozpoczął sprzedaż w Osiedle Miętowe

,

JMR Developer rozpoczął sprzedaż w Osiedle Miętowe

Deweloper kieruje swoją ofertę zarówno do osób poszukujących domów, jak i klientów szukających alternatywy dla mieszkań.

Mniej kredytów, ale na większą kwotę

,

Mniej kredytów, ale na większą kwotę

W 2016 roku banki udzieliły 178 409 kredytów mieszkaniowych o łącznej wartości 39,5 mld zł, co oznacza spadek o 1,61% w ujęciu ilościowym i nieznaczny wzrost o 0,45% w ujęciu wartościowym w porównaniu do wyników 2015 roku – wynika z raportu AMRON-SARFiN.

Wiecznie żywa historia Gądowa Małego

,

Wiecznie żywa historia Gądowa Małego

Lotnicza, Sterowcowa, Skrzydlata - takie nazwy nieprzypadkowo noszą ulice Gądowa Małego. Mają one przypominać historię tej części Wrocławia, na której obecnie znajduje się osiedle Kosmonautów. Do przeszłości tego miejsca sięga również Lokum Deweloper. W pasażu handlowo-usługo...

Rafin Developer na ostatnich targach mieszkaniowych w tym roku

,

Rafin Developer na ostatnich targach mieszkaniowych w tym roku

Już w najbliższy weekend 19-20 listopada, we wrocławskiej Hali Orbita odbędzie się kolejna edycja targów mieszkaniowych „Na Swoim” organizowanych przez Group4Events. Są to ostatnie w tym roku targi z branży mieszkaniowej organizowane we Wrocławiu. Partnerem tego wydarzenia je...