Największa oferta mieszkań i domów od deweloperów Sprawdź dlaczego możesz nam zaufać?

RynekPierwotny.pl prezentuje atrakcyjne oferty wprost od deweloperów.

Bez pośredników i bez prowizji

Bez pośredników
i bez prowizji

Nie jesteśmy agencją
nieruchomości.
Prezentujemy najlepsze oferty
bezpośrednio od deweloperów.

Szybka odpowiedź od dewelopera

Szybka odpowiedź
od dewelopera

Na Twoje zapytanie większość
deweloperów odpowie w ciągu godziny.
Niektórzy przedstawią Ci ofertę już
kilka minut po otrzymanym zgłoszeniu.

Precyzyjna wyszukiwarka ofert

Precyzyjna
wyszukiwarka ofert

Używaj wyszukiwarki, a odkryjesz
wiele atrakcyjnych nieruchomości.
Jeśli nie masz czasu skorzystaj z opcji
„Znajdziemy dla Ciebie”.

Dolnośląskie, Wrocław

Informacja na temat Wrocławia

Aktualnie we Wrocławiu dostępnych jest 7 491 ofert w 171 inwestycjach

Dolnośląskie, Wrocław
Zobacz na mapie

Wrocław, nazywany też miastem 100 mostów, to stolica Dolnego Śląska leżąca w środkowej części Niziny Śląskiej nad rzeką Odrą. Pod względem powierzchni i zaludnienia jest to jedna z największych aglomeracji w kraju. Liczy sobie 293km2 oraz 631 tys. mieszkańców. Bogata historia miasta zaowocowała wspaniałymi zabytkami utrzymanymi w różnej stylistce. Zabudowania te skoncentrowane są na starówce, ale wiele ciekawych obiektów rozciąga się wzdłuż Odry. Wśród nich powstają nowe budynki tworzące tzw. zabudowania plombowe. Coraz więcej jest też nowoczesnych, głównie biznesowych obiektów, takich jak Sky Tower. Dynamiczny rozwój, pełnienie roli miasta uniwersyteckiego oraz jednej ze stolic kulturalnych i biznesowych kraju sprawia, że Wrocław uważa się za miasto szczególnie atrakcyjne do zamieszkania. Sprzyja temu jego stały rozwój i wciąż powstające, nowe zabudowania mieszkalne zlokalizowane głównie na północnych i północno-wschodnich obrzeżach aglomeracji. Wśród atutów Wrocławia wymienia się także świetne połączenia komunikacyjne z innymi częściami kraju i kontynentu.

Informacja o lokalizacji

Wrocław to jedno z najstarszych miast Polski będące stolicą woj. dolnośląskiego. Jego powierzchnia wynosi 293km2, a zamieszkuje ją 631 tys. osób. W architekturze zabytkowej przeważają obiekty barokowe, gotyckie i klasycystyczne, które ciekawie przeplatane są współczesnymi zabudowaniami plombowymi. Dynamiczny rozwój i funkcja centrum biznesowego, edukacyjnego oraz kulturalnego sprawiają, że we Wrocławiu powstaje wiele modernistycznych budynków, w tym najwyższy obiekt w Polsce – Sky Tower. Na północy i północnym-wschodzie miasta przybywa natomiast nowych zabudowań mieszkalnych, w tym apartamentowców i osiedli domów jednorodzinnych. Nie brakuje tu jednak terenów zielonych w tym licznych lasów. Wrocław jest świetnie skomunikowany z najważniejszymi miastami Polski i Europy.

Wrocław to jedno z ważniejszych miast uniwersyteckich Polski, w którym działa 118 szkół podstawowych, 80 szkół gimnazjalnych i 139 szkół ponadgimnazjalnych o różnych profilach. W mieście funkcjonuje też 26 uczelni wyższych, w tym Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Wrocławska.

Zdrowie mieszkańców Wrocławia leży w rękach lekarzy z 17 szpitali i centrów leczenia. W mieście funkcjonują też 4 całodobowe Szpitalne Oddziały Ratunkowe.

12 wysp i ok. 120 kompleksów leśnych sprawia, że Wrocław daje swoim mieszkańcom możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu. 5 hali sportowych, 13 stadionów, a do tego baseny, kąpieliska, korty, lodowiska i trasy rowerowe zachęcają do aktywnego spędzania czasu.

Mieszkańcy Wrocławia mogą robić zakupy w 26 centrach handlowych, wśród których najważniejszymi są Galeria Dominikańska, Pasaż Grunwaldzki i Magnolia Park. Poza nimi do dyspozycji są dziesiątki mniejszych i większych marketów, a samo miasto uważane jest za lidera pod względem wielkości powierzchni handlowej przypadającej na jedną osobę.

We Wrocławiu działa 6 kin, 48 teatrów i 24 muzea. Kultury można tu zasmakować także podczas regularnie odbywających się festiwali filmowych, muzycznych, teatralnych i literackich.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości we Wrocławiu mogą wybierać z pośród 171 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 7 229 mieszkań i 157 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych we Wrocławiu wahają się od 3 096 do 14 580 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 10 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 24 oferty promocyjne. We Wrocławiu mamy także 1 mieszkanie w ofercie last minute .

Zobacz inwestycje we Wrocławiu

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Wrocławia