dolnośląskie, Wrocław, Śródmieście

Informacja na temat Śródmieścia

Aktualnie na Śródmieściu dostępnych jest 1 145 ofert w 32 inwestycjach

dolnośląskie, Wrocław, Śródmieście

Wrocławskie Śródmieście rozciąga się naprzeciw Starego Miasta na prawym brzegu Odry. Jest małą dzielnicą Wrocławia ponieważ zajmuje jedynie 16 km2, zamieszkuję ją ponad 100 tysięcy osób. Wschodnią część Śródmieścia stanowi Wielka Wyspa, na której znajdują się osiedla: Zacisze, Sępolno i Biskupin. To właśnie w Śródmieściu znajduje się najstarsza część miasta – Ostrów Tumski, w którym znajdziemy liczne zabytki nawet architektury gotyckiej. To właśnie na moście Tumskim zakochani od lat przyczepiają kłódki mające symbolizować ich uczucie. W Śródmieściu znajdują się liczne wydziały Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Przyrodniczego. Śródmieście jest centralną częścią miasta w związku z czym bez problemu można poruszać się po niej pieszo. Z pozostałymi dzielnicami Wrocławia łączą Śródmieście połączenia autobusowe lub tramwajowe, i tak: Z Krzykami tramwaj nr 17, z Psim Polem autobus D, z Fabryczną autobusem 122, ze Starym Miastem tramwaj nr 10. Śródmieście przecina droga krajowa nr 98. W sezonie letnim po Odrze przepływa również tramwaj wodny.

Informacja o lokalizacji

Śródmieście to centralna część Wrocławia położona na prawym brzegu Odry. Nie jest dużą dzielnicą bowiem zamieszkuje ją ponad 117 tysięcy ludzi. Znajduje się tu wiele zabytków, najważniejszym z nich jest Ostrów Tumski. Swoje wydziały mają tu zarówno Uniwersytet Wrocławski jak i Uniwersytet Przyrodniczy. Śródmieście jest dobrze połączone komunikacyjnie z pozostałymi dzielnicami miasta dzięki 17 liniom autobusowym oraz 7 tramwajowym .

W Śródmieściu oferta edukacyjna jest rozbudowana – znajduje się tu 16 szkół podstawowych, 10 gimnazjów oraz 11 liceów . Swoje wydziały mają tu zarówno Uniwersytet Wrocławski jak i Przyrodniczy. Tutaj swoją siedzibę ma również Akademia Wychowania Fizycznego.

W Śródmieściu swoją siedzibę ma Akademicki Szpital Kliniczny oraz Polskie centrum Zdrowia. Mieszkańcy dzielnicy do dyspozycji mają także 10 placówek podstawowej opieki zdrowotnej.

Ze względu na to, że Śródmieście to jeden z dwóch głównych turystycznych punktów miasta, nie ma tu zbyt wiele terenów do uprawiania sportu. Znajdują się tu parki, w których można uprawiać jogging – największym z nich jest Park Słowiański. W Śródmieściu zobaczyć można słynną Halę Stulecia, oraz największy ogród zoologiczny w Polsce.

Największym centrum handlowym w dzielnicy Śródmieście jest Pasaż Grunwaldzki. Mieszkańcy mogą zrobić zakupy w dużym hipermarkecie jakim jest E. Leclerc bądź w mniejszych sklepach osiedlowych.

Śródmieście ze względu na swoje centralne położenie ma bogatą ofertę kulturalną i rozrywkową – odbywa się tu wiele festiwali czy imprez masowych. Najpopularniejsze z nich to: Non Sola Scripta, Jazz nad Odrą czy 3-majówka. Ważnymi punktami tej dzielnicy są: wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO Hala Stulecia, w której organizowane są duże imprezy, największe ZOO w Polsce oraz Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Śródmieściu mogą wybierać z pośród 32 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 1 093 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych na Śródmieściu wahają się od 4 900 do 17 945 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 3 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 6 ofert promocyjnych.

Zobacz inwestycje na Śródmieściu

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Śródmieścia

Znajdź swoje „M” podczas Mieszkaniowego Dnia Otwartego

,

Znajdź swoje „M” podczas Mieszkaniowego Dnia Otwartego

Mieszkaniowe dni otwarte we Wrocławiu - przyjdź 18 marca i znajdź swój nowy dom!

Archicom sprzedał w III kw. 2016 r. – 267 lokali

,

Archicom sprzedał w III kw. 2016 r. – 267 lokali

Osiągnięty wynik jest o 50% lepszy niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku. Łącznie od początku roku nabywców znalazło już 705 lokali we Wrocławiu, o 94 więcej niż przez cały ubiegły rok.

Emerytura all inclusive. Powstaje Leśny Dom Seniora

,

Emerytura all inclusive. Powstaje Leśny Dom Seniora

SPA, komfortowy wypoczynek i pełna opieka. Leśny Dom Seniora to pierwsze tego typu miejsce w Polsce. Osoby starsze mogą tu zamieszkać na stałe lub czasowo, a wszystkie usługi gwarantowane są w cenie. Ośrodek powstaje w Piastowie w województwie kujawsko-pomorskim.

Które adresy w Warszawie są „najtańsze”?

,

Które adresy w Warszawie są „najtańsze”?

Informacje dotyczące rozkładu cen lokali zwykle podaje się z uwzględnieniem poszczególnych dzielnic Warszawy. Takie dane prezentują jedynie ogólną sytuację na stołecznym rynku mieszkaniowym. Osoby poszukujące bardziej szczegółowych informacji, mogą skorzystać z map, które udo...

Do centrum o krok

,

Do centrum o krok

Są osoby, dla których bezpośrednia bliskość centrum jest podstawowym kryterium przy poszukiwaniach własnego lokum. Zalety takiej lokalizacji doceniają przede wszystkim młode, aktywne osoby, które chcą mieć stały dostęp do miejskich atrakcji, ale także ci, którzy myślą o zakup...