dolnośląskie, Wrocław, Psie Pole

Informacja na temat Psiego Pola

Aktualnie na Psim Polu dostępnych jest 2 036 ofert w 44 inwestycjach

dolnośląskie, Wrocław, Psie Pole

Psie Pole to wrocławska dzielnica rozciągająca się w północnej części miasta. Zamieszkuje ją ponad 93 tysiące mieszkańców, a jej obszar liczy prawie 100 km2. Zabudowę tworzą liczne osiedla domów jednorodzinnych i willi oraz trzy duże osiedla: Zakrzów, Psie Pole i Różanka. W południowej części dzielnicy znajduje się duży zespół przemysłowy. Na obrzeżach zaś dzielnicę otaczają tereny zielone w tym lasy: rędziński, osobowicki czy sołtysowicki. W centralnej części znajduje się siedziba Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Zachodnią część Psiego Pola ze wschodnią łączy największa arteria tej dzielnicy: ulica Jana Kasprowicza. Przebiega tędy również odcinek obwodnicy śródmiejskiej oraz droga E-67. Dzielnica jest dobrze skomunikowana dzięki dogodnym połączeniom autobusowym i tramwajowym (w szczególności centrum z innymi ważnymi punktami Wrocławia).

Informacja o lokalizacji

Wrocławskie Psie Pole to północna część miasta, którą zamieszkuje ponad 93 tysiące osób. Przeważa tu zabudowa niska, oraz duża ilość terenów zielonych. W tej dzielnicy znajduje się duży zespół przemysłowy oraz Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych. Dzielnica jest dobrze połączona komunikacyjnie z pozostałymi częściami miasta zarówno liniami tramwajowymi (nr 3 i nr 10) jak i autobusowymi( D i 141).

W dzielnicy Psie Pole znajduje się blisko 21 punktów przedszkolnych, 20 szkół podstawowych, 7 gimnazjów oraz 4 szkoły ponadgimnazjalne. W centralnej części Psiego Pola siedzibę ma jedna z lepszych szkół oficerskich w Polsce, Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. T. Kościuszki.

W dzielnicy tej znajduje się 10 placówek szpitalnych, największą z nich jest Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. Gromkowskiego. Na Psim Polu siedzibę ma 6 placówek publicznej służby zdrowia oraz 11 przychodni specjalistycznych.

Na terenie dzielnicy Psie Pole znajduje się 5 klubów fitness. Dla tych, którzy szukają większych wyzwań, przy Alei Poprzecznej znajduję się driftownia a przy ul. Irkuckiej centrum nurkowania. Psie Pole to również dużo terenów zielonych, gdzie można obserwować różne gatunki zwierząt lub roślin.

Na Psim Polu znajdują się dwa większe centra handlowe – Korona i Target. Mieszkańcy mogą zrobić zakupy w dwóch dużych hipermarketach: Tesco i Real a także wielu małych osiedlowych sklepach w którym można bez problemu kupić produkty pochodzące od lokalnych dostawców.

Na Psim Polu różne pikniki czy festiwale odbywają się głównie latem nad brzegiem Odry. Najbliższe kina i teatry znajdują się dopiero w Śródmieściu. Na każdym z osiedli mieści się przynajmniej jedna, lokalna restauracja.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Psim Polu mogą wybierać z pośród 44 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 1 980 mieszkań i 42 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych na Psim Polu wahają się od 4 427 do 17 804 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 3 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 6 ofert promocyjnych.

Zobacz inwestycje na Psim Polu

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Psiego Pola

Czy warto zamieszkać na peryferiach Wrocławia?

,

Czy warto zamieszkać na peryferiach Wrocławia?

Jakie są zalety mieszkania na peryferiach? Sprawdźcie ofertę mieszkań od deweloperów na peryferiach Wrocławia!

Rosnąca Forma Archicomu – nowe mieszkania przy ul. Czartoryskiego

,

Rosnąca Forma Archicomu – nowe mieszkania przy ul. Czartoryskiego

Oferta Archicomu, lidera wrocławskiego rynku nieruchomości, rozszerzyła się o 135 ustawnych mieszkań na osiedlu społecznym Forma. W nowym budynku powstanie także osiedlowy klub fitness.

Womak Holding wzbogaci ofertę usługową kompleksowego osiedla Olimpia Port.

,

Womak Holding wzbogaci ofertę usługową kompleksowego osiedla Olimpia Port.

Archicom sprzedał działkę przy ul. Swojczyckiej pod budowę centrum handlowego Olimpia Park, które poszerzy ofertę usługową na osiedlu społecznym Olimpia Port.

Archicom poszerza ofertę na Swojczycach – powstanie 128 mieszkań

,

Archicom poszerza ofertę na Swojczycach – powstanie 128 mieszkań

Archicom, najchętniej wybierany deweloper we Wrocławiu, poszerza ofertę osiedla Na Ustroniu. W ramach drugiego etapu inwestycji deweloper zbuduje przy ul. Murowanej trzy kameralne budynki w których znajdzie się 128 mieszkań. Zaplanowano również plac zabaw, miejsce do grillowa...

Czy znasz najlepsze inwestycje we Wrocławiu?

,

Czy znasz najlepsze inwestycje we Wrocławiu?

Wrocław to trzeci po Warszawie i Krakowie, największy lokalny rynek nieruchomości, który na portalu RynekPierwotny.pl posiada ponad 7800 ofert w ponad 170 inwestycjach. Dzięki rankingowi stworzonemu przez użytkowników wiemy już, które z inwestycji zostały najwyżej ocenione po...