dolnośląskie, Wrocław, Krzyki

Informacja na temat Krzyków

Aktualnie w Krzykach dostępnych jest 2 961 ofert w 54 inwestycjach

dolnośląskie, Wrocław, Krzyki

Krzyki to dawna dzielnica Wrocławia, znajduję się w południowej części miasta. Zajmuje ponad 54 km2 a na jej terenie mieszka prawie 170 tysięcy osób. Na zabudowę dzielnicy składają się zarówno duże osiedla mieszkaniowe, jak i domy jednorodzinne. Został tu wybudowany także najwyższy budynek w Polsce – Sky Tower. Znajduje się tu dużo zabytkowych willi i inne zabytki takie jak Wieża Ciśnień czy Stary Cmentarz Żydowski. Na Krzykach znajduje się Wrocławski Uniwersytet Ekonomiczny a także ponad 100 szkół elementarnych. Największym centrum handlowym są Wrocławskie Arkady o powierzchni ponad 30000 m2. W południowej części Krzyków znajduje się tor wyścigów konnych Partynice oraz Wrocławski Tatr Pantomimy. Dzielnica posiada połączenia autobusowe i tramwajowe – znajduje się tu 5 pętli tramwajowych. Dwie główne ulice Krzyków, które łączą je z centrum miasta to Powstańców Śląskich oraz Ślężna. Znajduje się tu także Wrocławski Dworzec Główny.

Informacja o lokalizacji

Wrocławskie Krzyki to druga co do wielkości dzielnica miasta. Większość zabudowy stanowią bloki mieszkalne choć nie brakuje tu też uroczych willi. Swoją siedzibę ma tutaj Wrocławski Uniwersytet Ekonomiczny. W dzielnicy znajduje się wiele szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów. Została tu wybudowana także jedna z większych wrocławskich galerii handlowych – Arkady. Krzyki posiadają rozbudowaną sieć połączeń autobusowych i tramwajowych dzięki czemu bez problemu można dostać się stąd w każdy punkt Wrocławia.

We Wrocławskich Krzykach znajduję się ponad 20 szkół podstawowych i 10 gimnazjów. Z placówek ponadgimnazjalnych w ofercie edukacyjnej Krzyków znajduję się ponad 10 liceów, 13 techników oraz 6 szkół zawodowych. Swoją siedzibę mają tu również 4 szkoły wyższe m.in. Wyższa Szkoła Zarządzania i Finansów oraz Uniwersytet Ekonomiczny.

W Krzykach znajduje się 10 placówek szpitalnych takich jak: Szpital Specjalistyczny im. A Falkiewicza czy Dolnośląskie Centrum Onkologii. Mieszkańcy do dyspozycji mają także ponad 10 przychodni zdrowotnych.

W dzielnicy znajduję się jeden z trzech w Polsce tor wyścigów konnych, który oferuję między innymi naukę jazdy konnej. Krzyki to także około 10 klubów fitness, z czego największym jest Fabryka Formy. Do dyspozycji mieszkańców zostało wybudowanych także 5 orlików.

Znajduje się tu jedno z większych centrów handlowych, Wrocławskie Arkady o powierzchni ponad 30 tysięcy m2. Poza licznymi dyskontami jak Biedronka czy Lidl znajduję się tu też wiele prywatnych sklepów.

We wrocławskich Krzykach siedzibę ma Teatr Pantomimy. Znajduje się tu także multipleks, zlokalizowany w centrum handlowym Arkady. W Krzykach znajdziemy także wiele restauracji oraz klimatycznych kawiarni.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Krzykach mogą wybierać z pośród 54 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 2 872 mieszkania i 73 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w Krzykach wahają się od 5 003 do 14 200 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 5 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 13 ofert promocyjnych. W Krzykach mamy także 1 mieszkanie w ofercie last minute . W najbliższym czasie w 2 inwestycjach mieszkaniowych odbędą się dni otwarte.

Zobacz inwestycje w Krzykach

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Krzyków

Czy warto zamieszkać na peryferiach Wrocławia?

,

Czy warto zamieszkać na peryferiach Wrocławia?

Jakie są zalety mieszkania na peryferiach? Sprawdźcie ofertę mieszkań od deweloperów na peryferiach Wrocławia!

We Wrocławiu moda na Krzyki trwa w najlepsze

,

We Wrocławiu moda na Krzyki trwa w najlepsze

Krzyki i Fabryczna to dwie topowe dzielnice, jeśli chodzi o zakup mieszkania w 2017 roku we Wrocławiu. Wśród mieszkańców stolicy Dolnego Śląska utrzymuje się duże zainteresowanie zwłaszcza południową częścią miasta. Szukając mieszkania na wynajem wrocławianie najczęściej spog...

Na wrocławskiej Klecinie ruszyła budowa ponad 100 mieszkań

,

Na wrocławskiej Klecinie ruszyła budowa ponad 100 mieszkań

Ancona Development rozpoczęła budowę swojej pierwszej wrocławskiej inwestycji. Projekt powstanie przy ul. Jutrzenki.

Antczak z nowym projektem we Wrocławiu

,

Antczak z nowym projektem we Wrocławiu

Firma Budowlana „Antczak” została generalnym wykonawcą osiedla Jutrzenka we Wrocławiu. Jej największe dotychczasowe projekty to m.in. Zakład Przemysłu Cukierniczego Kaliszanka i hala produkcyjna z częścią magazynową Nestle w Kaliszu. Nowa umowa obejmuje całość prac budowlanyc...

Jutrzenka – nowa inwestycja w skandynawskim stylu

,

Jutrzenka – nowa inwestycja w skandynawskim stylu

108 mieszkań, różnorodne metraże od 36 do 115 mkw., balkony, loggie i zielone ogródki. Jutrzenka to nowe osiedle na Klecinie we Wrocławiu. Inwestorem jest Ancona Development. Firma debiutuje na wrocławskim rynku nieruchomości. Początek budowy planowany jest na wrzesień. Przed...