dolnośląskie, Wrocław, Fabryczna

Informacja na temat Fabrycznej

Aktualnie w Fabrycznej dostępnych jest 2 506 ofert w 52 inwestycjach

dolnośląskie, Wrocław, Fabryczna

Wrocław Fabryczna to największa dzielnica w mieście. Obejmuje całą północno - zachodnią część miasta. Zamieszkuję ją blisko 200 tysięcy mieszkańców. Na terenie Fabrycznej znajduję się najwięcej osiedli mieszkaniowych. Ich nazwy pochodzą od wsi i miast, które włączane były w granice administracyjne miasta. Przy ulicy Trzemielowickiej znajdziemy dawne obiekty koszarowe. Jest to też dzielnica rekreacyjna, głównie ze względu na dużą ilość terenów zielonych takich jak Las Leśnicki czy Las Ratyński. Wschodnia granica tej dzielnicy przebiega wzdłuż Odry. Ceniący sobie zdrowy tryb życia znajdą tu wiele obiektów sportowych jak Centrum Basenowo – Sportowe czy liczne orliki, kluby fitness i siłownie. W północnej części dzielnicy znajduje się Stadion Miejski, który był jedną z aren Euro 2012. Przez Fabryczną przebiega droga krajowa nr 94 oraz obwodnica miasta. Dzielnica jest dobrze skomunikowana z centrum miasta poprzez liczne trasy autobusowe oraz tramwajowe. Znajduję się tu również międzynarodowe lotnisko – Copernicus Airport.

Informacja o lokalizacji

Fabryczna to usytuowana w północno-zachodniej części miasta dzielnica. Jest największą dzielnicą Wrocławia, zajmuje 118 km2. Znajdują się w niej przede wszystkim osiedla mieszkaniowe i tereny zielone – na przykład stawy Glinianki czy Park Tysiąclecia. Znajduje się tu Stadion Miejski– mieszczący ponad 45 tysięcy widzów. Mieszczą się tu także dwie większe galerie handlowe a także lotnisko w Starachowicach. Fabryczna jest bardzo dobrze połączona komunikacyjnie z ważnymi punktami Wrocławia, przez liczne linie tramwajowe i autobusowe a także kolejami regionalnymi. Przez Fabryczną przebiega obwodnica miasta a także krajowa droga nr 94.

W Fabrycznej swoją siedzibę ma Dolnośląska Szkoła Wyższa, Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej oraz Wyższa Szkoła Handlowa. Znajduje się tu blisko 50 szkół podstawowych i gimnazjów, 15 liceów oraz 6 techników .

Wrocław Fabryczna to siedziba między innymi Polskiego Centrum Zdrowia (Instytut Medycyny) , Dolnośląskiego Centrum Onkologii a także Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc i Ośrodka Chirurgii Małoinwazyjnej . W budowie jest także Nowy Szpital Wojewódzki usytuowany w północnej części dzielnicy. W dzielnicy znajduje się także 13 przychodni zdrowia ogólnego oraz 24 placówki specjalistyczne.

Fabryczna to duża dzielnica, w której znajduje się dużo terenów zielonych jak np. Park Tysiąclecia czy Las Pilczycki. W północno - zachodniej części dzielnicy znajdują się stawy Glinianki. W dzielnicy znajduje się także duże Centrum Basenowo-Sportowe, Centrum Tenisowe, kręgielnia oraz Stadion Miejski.

We Wrocławiu Fabrycznej znajdują się 3 duże domy handlowe, z czego najbardziej znanymi są Factory Outlet oraz Magnolia Park. W dzielnicy znaleźć można także 10 dużych hipermarketów. Na każdym osiedlu znajduję się wiele lokalnych sklepików, gdzie można kupić między innymi dobrej klasy produkty regionalne. Znajdziemy tu także wiele restauracji i klimatycznych kawiarni.

Wrocław Fabryczna to spokojna, osiedlowa dzielnica. Większych festiwali i jarmarków należy szukać w Śródmieściu czy na Starym Mieście, mimo to mieszkańcy tej dzielnicy w bliskim zasięgu mają kino a także Stadion Miejski, na którym często organizowane są różne wydarzenia kulturalne. W dzielnicy powstał także Młodzieżowy Dom Kultury i teatr o nazwie „Frant”.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Fabrycznej mogą wybierać z pośród 52 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 2 447 mieszkań i 14 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Fabrycznej wahają się od 3 933 do 12 705 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 9 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 8 ofert promocyjnych.

Zobacz inwestycje w Fabrycznej

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Fabrycznej

Czy warto zamieszkać na peryferiach Wrocławia?

,

Czy warto zamieszkać na peryferiach Wrocławia?

Jakie są zalety mieszkania na peryferiach? Sprawdźcie ofertę mieszkań od deweloperów na peryferiach Wrocławia!

Znajdź swoje „M” podczas Mieszkaniowego Dnia Otwartego

,

Znajdź swoje „M” podczas Mieszkaniowego Dnia Otwartego

Mieszkaniowe dni otwarte we Wrocławiu - przyjdź 18 marca i znajdź swój nowy dom!

Inteligentne mieszkania od dewelopera Bouygues Immobilier

,

Inteligentne mieszkania od dewelopera Bouygues Immobilier

Deweloper przeznaczył jeden z lokali na miejsce spotkań i zabaw dla dzieci, a mieszkańcy będą mieli do dyspozycji również inteligentny system mieszkaniowy. Villa Alouette to najnowszy wrocławski projekt Bouygues Immobilier, jednego z największych francuskich deweloperów. Wyko...

Przy ul. Pięknej powstaje budynek w paryskim stylu

,

Przy ul. Pięknej powstaje budynek w paryskim stylu

Detale jak w paryskim metrze lub Parc de Belleville, dużo światła, elegancka architektura i ergonomiczne rozwiązania. Belleville to druga inwestycja Bouygues Immobilier, jednego z największych francuskich deweloperów, we Wrocławiu. Sprzedanych jest już 60% mieszkań.

Fontanna na osiedlu Lokum da Vinci – wyjątkowe miejsce spotkań na mapie Gądowa

,

Fontanna na osiedlu Lokum da Vinci – wyjątkowe miejsce spotkań na mapie Gądowa

Osiedle Lokum da Vinci to swoiste miasto – ogród, w którym miejsce relaksu znajdą zarówno dorośli, jak i dzieci. Wśród starannie zaprojektowanych stref pełnych bogatej zieleni uwagę zwraca centralny punkt inwestycji – dziedziniec z pergolą oraz fontanną o średnicy 6 metrów. S...