mazowieckie, Warszawa

Informacja na temat Warszawy

Aktualnie w Warszawie dostępnych jest 12 923 oferty w 367 inwestycjach

mazowieckie, Warszawa

Warszawa jest stolicą Polski oraz głównym miastem województwa mazowieckiego, a jednocześnie największym miastem w kraju. Jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. W jej ramach znajduje się siedziba Prezydenta, Sejmu, Senatu Rady Ministrów, Narodowego Banku Polskiego oraz wielu innych instytucji i władz centralnych. Ciekawostką jest, iż Warszawa jest jedyną stolicą w Europie, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie parku narodowego. W stolicy Polski znajduje się około 40 budynków, których wysokość przekracza 65 metrów. Najwyższym budynkiem jest Pałac Kultury i Nauki, zaś w następnej kolejności plasuje się Sky Tower oraz Warsaw Trade Tower. Warszawa stanowi również duży ośrodek gospodarczy. W jej ramach siedzibę posiada co dwunaste przedsiębiorstwo działające w Polsce.

Informacja o lokalizacji

Na terenie Warszawy działa wiele placówek oświatowych. 884 przedszkola, 992 szkół ( 296 podstawowych, 236 gimnazjalnych oraz 460 ponadgimnazjalnych). Ponadto, miasto jest największym ośrodkiem akademickim w kraju. 66 szkół wyższych posiada tam swoje siedziby. Najlepiej plasujące się w rankingach oraz największe to: Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Handlowa, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Akademia Leona Koźmińskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wojskowa Akademia Techniczna, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych i wiele innych.

Warszawa posiada bogate zaplecze medyczne. W mieście funkcjonuje wiele szpitali publicznych, w tym wyspecjalizowane np. Instytut Hematologii i Transfuzjologii, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc czy Instytut Psychiatrii i Neurologii. Ponadto działa tam wiele publicznych przychodni oraz niepublicznych placówek i ośrodków zdrowia.

Największym obiektem sportowym w Warszawie jest wielofunkcyjny Stadion Narodowy, który pomieści nawet 58 tysięcy widzów. Przystosowany jest on do meczów piłkarskich, rugby, footballu amerykańskiego oraz do widowisk rozrywkowych. W ramach miasta znajduje się także stadion Pepsi Arena, Gwardii Warszawy, Skry Warszawa oraz Stadion Polonii. Działają tam także dwa kluby piłkarskie, które uczestniczyły w Ekstraklasie - Legia Warszawa oraz Polonia Warszawa. Główne warszawskie kluby sportowe, w których uprawiane są różne dyscypliny to: CWKS Legia Warszawa, Polonia Warszawa, KSP Warszawianka, RKS Skra Warszawa oraz WKS Gwardia Warszawa.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Warszawie mogą wybierać z pośród 367 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 12 255 mieszkań i 407 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Warszawie wahają się od 2 820 do 50 300 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 10 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 30 ofert promocyjnych. W Warszawie mamy także 1 mieszkanie w ofercie last minute oraz 1 ofertę w przedsprzedaży. W najbliższym czasie w 4 inwestycjach mieszkaniowych odbędą się dni otwarte.

Zobacz inwestycje w Warszawie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Warszawy

Rekuperacja w domu

,

Rekuperacja w domu

Wiele osób zadaje sobie pytanie - co to jest rekuperacja? Wentylacja z rekuperacją stała się już wyznacznikiem nowoczesnej inwestycji. Jakie są jej zalety?

Ruszyła budowa osiedla Unidevelopment S.A. przy ul. Marywilskiej

,

Ruszyła budowa osiedla Unidevelopment S.A. przy ul. Marywilskiej

Ruszyła budowa nowej inwestycji Unidevelopment S.A w Warszawie - Marywilska Osiedle Kameralne. Generalnym wykonawcą jest UNIBEP S.A. Na osiedlu powstaną 333 mieszkania. Prace zakończą się w III kwartale 2019 roku.

II etap Osiedla Awangarda z pozwoleniem na użytkowanie

,

II etap Osiedla Awangarda z pozwoleniem na użytkowanie

Już niebawem kolejne grono mieszkańców będzie mogło w pełni korzystać z uroków swojego wymarzonego mieszkania w sąsiedztwie zabytkowego Fortu Bema. Na początku czerwca firma Profbud uzyskała pozwolenie na użytkowanie drugiego etapu Osiedla Awangarda, położonego na ulicy Waldo...

Warszawski Kamionek podbije serca Warszawiaków?

,

Warszawski Kamionek podbije serca Warszawiaków?

Od lat warszawska Praga prężnie się rozwija i zmienia swoje oblicze. Staje się atrakcyjnym miejscem nie tylko do weekendowych wizyt, ale także do życia. Na przykład praski Kamionek. Bliskość metra, stacji SKM, łatwy dostęp do usług, duża liczba kawiarni, restauracji, odbywają...

5 powodów, dla których warto zamieszkać na Bemowie

,

5 powodów, dla których warto zamieszkać na Bemowie

Liczba mieszkańców Warszawy systematycznie wzrasta. Przyczyn, dla których Polacy chętnie osiedlają się w stolicy jest wiele...