mazowieckie, Warszawa

Informacja na temat Warszawy

Aktualnie w Warszawie dostępnych jest 12 926 ofert w 361 inwestycjach

mazowieckie, Warszawa

Warszawa jest stolicą Polski oraz głównym miastem województwa mazowieckiego, a jednocześnie największym miastem w kraju. Jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. W jej ramach znajduje się siedziba Prezydenta, Sejmu, Senatu Rady Ministrów, Narodowego Banku Polskiego oraz wielu innych instytucji i władz centralnych. Ciekawostką jest, iż Warszawa jest jedyną stolicą w Europie, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie parku narodowego. W stolicy Polski znajduje się około 40 budynków, których wysokość przekracza 65 metrów. Najwyższym budynkiem jest Pałac Kultury i Nauki, zaś w następnej kolejności plasuje się Sky Tower oraz Warsaw Trade Tower. Warszawa stanowi również duży ośrodek gospodarczy. W jej ramach siedzibę posiada co dwunaste przedsiębiorstwo działające w Polsce.

Informacja o lokalizacji

Na terenie Warszawy działa wiele placówek oświatowych. 884 przedszkola, 992 szkół ( 296 podstawowych, 236 gimnazjalnych oraz 460 ponadgimnazjalnych). Ponadto, miasto jest największym ośrodkiem akademickim w kraju. 66 szkół wyższych posiada tam swoje siedziby. Najlepiej plasujące się w rankingach oraz największe to: Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Handlowa, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Akademia Leona Koźmińskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wojskowa Akademia Techniczna, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych i wiele innych.

Warszawa posiada bogate zaplecze medyczne. W mieście funkcjonuje wiele szpitali publicznych, w tym wyspecjalizowane np. Instytut Hematologii i Transfuzjologii, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc czy Instytut Psychiatrii i Neurologii. Ponadto działa tam wiele publicznych przychodni oraz niepublicznych placówek i ośrodków zdrowia.

Największym obiektem sportowym w Warszawie jest wielofunkcyjny Stadion Narodowy, który pomieści nawet 58 tysięcy widzów. Przystosowany jest on do meczów piłkarskich, rugby, footballu amerykańskiego oraz do widowisk rozrywkowych. W ramach miasta znajduje się także stadion Pepsi Arena, Gwardii Warszawy, Skry Warszawa oraz Stadion Polonii. Działają tam także dwa kluby piłkarskie, które uczestniczyły w Ekstraklasie - Legia Warszawa oraz Polonia Warszawa. Główne warszawskie kluby sportowe, w których uprawiane są różne dyscypliny to: CWKS Legia Warszawa, Polonia Warszawa, KSP Warszawianka, RKS Skra Warszawa oraz WKS Gwardia Warszawa.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Warszawie mogą wybierać z pośród 361 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 12 208 mieszkań i 493 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w Warszawie wahają się od 2 876 do 50 300 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 10 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 39 ofert promocyjnych. W Warszawie mamy także 4 mieszkania w ofercie last minute oraz 1 ofertę w przedsprzedaży. W najbliższym czasie w 12 inwestycji mieszkaniowych odbędą się dni otwarte.

Zobacz inwestycje w Warszawie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Warszawy

Wynajem krótkoterminowy

,

Wynajem krótkoterminowy

Wynajem krótkoterminowy zyskuje na popularności. Dla kogo to dobre rozwiązanie i na jakie zyski można liczyć?

Rekuperacja w domu

,

Rekuperacja w domu

Wiele osób zadaje sobie pytanie - co to jest rekuperacja? Wentylacja z rekuperacją stała się już wyznacznikiem nowoczesnej inwestycji. Jakie są jej zalety?

Ruszyła budowa osiedla Unidevelopment S.A. przy ul. Marywilskiej

,

Ruszyła budowa osiedla Unidevelopment S.A. przy ul. Marywilskiej

Ruszyła budowa nowej inwestycji Unidevelopment S.A w Warszawie - Marywilska Osiedle Kameralne. Generalnym wykonawcą jest UNIBEP S.A. Na osiedlu powstaną 333 mieszkania. Prace zakończą się w III kwartale 2019 roku.

II etap Osiedla Awangarda z pozwoleniem na użytkowanie

,

II etap Osiedla Awangarda z pozwoleniem na użytkowanie

Na początku czerwca firma Profbud uzyskała pozwolenie na użytkowanie II etapu Osiedla Awangarda. W jej ramach powstało 66 funkcjonalnych i przestronnych mieszkań.

Warszawski Kamionek podbije serca Warszawiaków?

,

Warszawski Kamionek podbije serca Warszawiaków?

Od lat warszawska Praga prężnie się rozwija i zmienia swoje oblicze. Staje się atrakcyjnym miejscem nie tylko do weekendowych wizyt, ale także do życia.