mazowieckie, Warszawa, Wola

Informacja na temat Woli

Aktualnie na Woli dostępnych jest 2 130 ofert w 37 inwestycjach

mazowieckie, Warszawa, Wola

Znajdująca się w lewobrzeżnej części Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie Śródmieścia, dzielnica Wola należy do najgęściej i najliczniej zaludnionych rejonów miasta. Dawny teren przemysłowy, na którym niegdyś powstały wielkie blokowiska, do dnia dzisiejszego stanowi skupisko wysokościowców. Współczesna architektura to przede wszystkim nowoczesne, postmodernistyczne biurowce, jak Atrium, budynki Kredyt Banku czy najwyższy na Woli drapacz – Warsaw Trade Tower. Atrakcyjne położenie dzielnicy sprzyja również dynamicznemu rozwojowi wysokiego budownictwa mieszkaniowego. Współczesna Wola to także ważny ośrodek życia kulturalnego, gdyż znajdują się tu znane w kraju i na świecie placówki muzealne: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Muzeum Więzienia Pawiak, a ponadto: teatry, galerie sztuki i klubokawiarnie. Na tereny zielone dzielnicy składają się 4 parki i Lasek na Kole, a najważniejsze arterie to Al. Jana Pawła II i Trasa W-Z.

Informacja o lokalizacji

Dzielnica Wola, usytuowana po lewej stronie Wisły, zajmuje powierzchnię ok. 19 km2 i stanowi gęsto zaludniony ośrodek miejskiego życia. Dominuje tu wysoka architektura mieszkaniowa, biurowa i usługowa, a obok socrealistycznych blokowisk powstają nowoczesne budynki. Najwyższym obiektem jest wieżowiec Warsaw Trade Tower, a ważne miejsca kultury to m.in.: Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich. Do obszarów miejskiej zieleni należy kilka parków i Lasek na Kole.

Pod względem liczby szkół wyższych Wola zajmuje jedno z czołowych miejsc wśród warszawskich dzielnic, bowiem instytucji tego typu jest aż 11, m.in. Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania czy Wyższa Szkoła Humanistyczna. Funkcjonują także liczne przedszkola i szkoły wszystkich etapów kształcenia.

Podstawowym ośrodkiem medycznym dzielnicy jest Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej, a prócz niego funkcjonuje jeszcze 7 szpitali, m.in. Wojewódzki Szpital Zakaźny, Instytut Matki i Dziecka czy filia Dziecięcego Szpitala Klinicznego oraz liczne przychodnie specjalistyczne.

Na terenie dzielnicy znajdują się 4 baseny oraz 2 kompleksy hal sportowych: Hala Koło i Hala Reduta, a ponadto prowadzą działalność liczne kluby, stowarzyszenia i fundacje, m.in. Fundacja Kultury Fizycznej i Turystyki Wola.

Największymi skupiskami sklepów są na Woli centra handlowe: Wola Park i Fort Wola. W dzielnicy znajduje się wiele biurowców o charakterze usługowym, a także liczne hipermarkety sieci: Tesco, Carrefour, Auchan, Simply Market czy Auchan.

Wola to dzielnica bogata w instytucje kultury, a do najbardziej znanych należą wielkie muzea: Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich. Znajdują się tutaj także 3 teatry: Teatr Scena Prezentacje, Teatr im. T. Łomnickiego, Teatr Żydowski, rozmaite galerie sztuki, m.in: Fabryka Koronek – Galeria Sztuki Współczesnej i Sienna Gallery oraz 10 klubokawiarni.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Woli mogą wybierać z pośród 37 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 2 106 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych na Woli wahają się od 6 500 do 50 300 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązuje 5 ofert promocyjnych. W najbliższym czasie w 1 inwestycji mieszkaniowych odbędą się dni otwarte.

Zobacz inwestycje na Woli

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Woli

Warszawskie dzielnice – czy stereotypy są wciąż żywe?

,

Warszawskie dzielnice – czy stereotypy są wciąż żywe?

Jak każde miasto, tak i każda dzielnica budzi określone skojarzenia u mieszkańców. Z niektórymi miejscami są związane lepsze, a z innymi gorsze stereotypy. W stolicy mówi o bandyckiej Pradze czy bogatym Wilanowie, a także o tym, że na Białołęce nikt nie mieszka, a Ursynów to ...

Wola hitem wśród inwestorów

,

Wola hitem wśród inwestorów

Ronson Development sprzedał już 95% mieszkań w ramach trzech etapów City Link.

Ostatnie mieszkania od Ronson Development na osiedlu Espresso na warszawskiej Woli

,

Ostatnie mieszkania od Ronson Development na osiedlu Espresso na warszawskiej Woli

To już ostatni dzwonek na zakup mieszkania od Ronson Development na osiedlu Espresso na warszawskiej Woli. W ofercie zostało już tylko 6 mieszkań w ramach IV etapu inwestycji.

II linia metra – kto i kiedy na niej skorzysta?

,

II linia metra – kto i kiedy na niej skorzysta?

Jak rozbudowa linii metra wpływa na rynek mieszkaniowy w Warszawie? Sprawdzamy!

Klub mieszkańca Espresso Club już dostępny na wolskim osiedlu Ronson Development

,

Klub mieszkańca Espresso Club już dostępny na wolskim osiedlu Ronson Development

Oczekiwana przez lokatorów osiedla Espresso przy ul. Jana Kazimierza w Warszawie strefa rekreacji Espresso Club otworzyła swoje podwoje.