mazowieckie, Warszawa, Włochy

Informacja na temat Włoch

Aktualnie na Włochach dostępnych jest 924 oferty w 29 inwestycjach

mazowieckie, Warszawa, Włochy

Włochy to warszawska dzielnica o powierzchni ok. 29 km2, która położona jest na południowo-zachodnim krańcu miasta. Charakterystyczną częścią obszaru jest największy w Polsce port lotniczy Warszawa-Okęcie. Ze względu na obecność lotniska występuje tutaj niska zabudowa: nowoczesne domy wielorodzinne oraz budynki biurowo-usługowe, będące siedzibami znanych firm, np. Avon, Philips, Microsoft, Mercedes-Benz. Włochy zamieszkuje obecnie ok. 39 tys. osób, lecz intensywny rozwój osiedli mieszkaniowych powoduje wzrost liczby ludności. W obrębie dzielnicy znajdują się przestrzenie zielonego krajobrazu: Park Kombatantów, Park Staw Koziorożca, Park Stawy Cietrzewia oraz kilka zieleńców. Tereny zielone wyposażone są w place zabaw, siłownie, place wypoczynkowe i pomosty dla wędkarzy. Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Warszawskiej Kolei Dojazdowej pozwalają dojechać do centrum w czasie 15-20 minut. Ważnymi trasami wylotowymi są Al. Jerozolimskie i Al. Krakowska, a arteriami miejskimi – 2 obwodnice.

Informacja o lokalizacji

Dzielnica Włochy znajduje się na krańcach lewobrzeżnej części Warszawy i zajmuje powierzchnię ok. 29 km2. Liczba mieszkańców dzielnicy nieustannie wzrasta ze względu na rozbudowę nowoczesnych osiedli. Dominuje tutaj niska zabudowa wielorodzinna, a także znajdują się siedziby zagranicznych firm. Na osiedlu Okęcie zlokalizowane jest Lotnisko Chopina, a strefy miejskiej zieleni wyznaczają: 3 parki, 5 zieleńców oraz liczne zbiorniki wodne. Walorem rejonu są obiekty oraz tereny sportowo-wypoczynkowe.

W dzielnicy Włochy znajduje się Wyższa Szkoła Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej, a także gimnazjum i liceum z oddziałami dwujęzycznymi. Funkcjonuje tutaj również zespół żłobków, 29 przedszkoli, 8 szkół podstawowych, 6 gimnazjów oraz technikum.

Usługi medyczne dla mieszkańców dzielnicy świadczy Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo-Włochy i działające przy nim 4 przychodnie zdrowia.

OSiR Włochy udostępnia mieszkańcom boiska sportowe, kręgielnię oraz pływalnię z wodnymi atrakcjami i strefą do nauki pływania. W boiska oraz tereny do jazdy na łyżworolkach czy deskorolkach wyposażone jest Centrum Sportu i Rekreacji im. Marka Kotańskiego, zaś wypoczynek lub aktywność w plenerze umożliwia infrastruktura na terenach zielonych – w tym górka saneczkowa na skwerze przy Placu Wolności.

Na obszarze dzielnicy Włochy umiejscowione są siedziby i punkty usługowe wielu firm, np. Avon, Microsoft, Mercedes-Benz, Philips. Ponadto znajdują się tu drobne sklepy spożywcze i wielobranżowe oraz markety sieci Tesco, Carrefour czy Lidl.

Dom Kultury Włochy oferuje różnorodne warsztaty artystyczne, m.in. w pracowni ceramiki, batiku i witrażu Glinianka, a także zajęcia edukacyjne w ramach Uniwersytetu III Wieku. W dzielnicy zostało również otwarte zmodernizowane kino - Artystyczny Dom Animacji ADA, a także Muzeum LOT-u.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Włochach mogą wybierać z pośród 29 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 877 mieszkań i 15 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych na Włochach wahają się od 6 141 do 14 250 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązują 2 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje na Włochach

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Włoch

Rekuperacja w domu

,

Rekuperacja w domu

Wiele osób zadaje sobie pytanie - co to jest rekuperacja? Wentylacja z rekuperacją stała się już wyznacznikiem nowoczesnej inwestycji. Jakie są jej zalety?

Nowa oferta mieszkań Bouygues Immobilier z wykończeniem w cenie

,

Nowa oferta mieszkań Bouygues Immobilier z wykończeniem w cenie

Francuski deweloper Bouygues Immobilier, jeden z czołowych inwestorów w Warszawie, wprowadza do sprzedaży lokale z wykończeniem w cenie.

Nowa inwestycja w ekologię – Bouygues Immobilier wyznacza standardy

,

Nowa inwestycja w ekologię – Bouygues Immobilier wyznacza standardy

Przy ulicy Potrzebnej na Nowych Włochach powstaje inwestycja mieszkaniowa Camelia. Bouygues Immobilier tworzy tam zieloną przestrzeń odpoczynku położoną o kilkanaście minut jazdy od Centrum Warszawy.

Rekord na koncie francuskiego dewelopera

,

Rekord na koncie francuskiego dewelopera

Deweloper Bouygues Immobilier Polska zakończył III kwartał 2016 roku rekordowymi wynikami sprzedaży mieszkań w Warszawie!

Targówek na czele! Znamy wyniki III edycji Rankingu Dzielnic Warszawy

,

Targówek na czele! Znamy wyniki III edycji Rankingu Dzielnic Warszawy

Znamy wyniki III edycji Rankingu Dzielnic Warszawy w zakresie prowadzenia postępowań dotyczących budownictwa wielorodzinnego w 2015 roku.