mazowieckie, Warszawa, Wilanów

Informacja na temat Wilanowa

Aktualnie na Wilanowie dostępnych jest 866 ofert w 30 inwestycjach

mazowieckie, Warszawa, Wilanów

Położona w południowej części Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły, ekskluzywna dzielnica Wilanów, to obszar ok. 37 km2, na którym dominuje efektowna zabudowa willowa i apartamentowa wkomponowana w niepowtarzalny pejzaż przyrody. Historyczna proweniencja dzielnicy, powstałej z inicjatywy Jana III Sobieskiego jako podmiejska rezydencja, stanowi o prestiżu miejsca, w którym zabytkową oraz luksusową architekturę otaczają ogrody, parki, rezerwaty przyrody oraz liczne zbiorniki wodne (m.in. jeden z najpiękniejszych ogrodów wodnych w Europie). Zaciszna i najrzadziej zaludniona spośród warszawskich dzielnic, stanowi od lat wymarzone miejsce wypoczynku, rekreacji, komfortowego życia oraz kontemplacji piękna natury i sztuki. Wilanów jest także przestrzenią intensywnego rozwoju: powstają tu nowoczesne osiedla mieszkaniowe, lokale biurowo-usługowe czy centra handlowe. Zaletę stanowią: dogodny dojazd do centrum za pomocą linii autobusowych oraz obecność głównej arterii miasta – Wisłostrady.

Informacja o lokalizacji

Rozciągająca się pomiędzy zachodnim brzegiem Wisły, Skarpą Wiślaną a Ursynowem, dzielnica Wilanów jest przestrzenią o stosunkowo niskiej zabudowie, na którą składają się: luksusowe rezydencje i apartamenty, architektura zabytkowa oraz nowoczesne budynki biurowo-usługowe. Na kameralną atmosferę miejsca wpływają: niewielki stopień zaludnienia oraz znaczne obszary zielonego pejzażu poprzecinanego ciekami wodnymi. Muzeum Pałacu w Wilanowie oraz Muzeum Plakatu decydują o kulturowej randze dzielnicy.

Na Wilanowie znajduje się niewiele publicznych palcówek oświatowych: 4 przedszkola i szkoły podstawowe, 2 gimnazja i 1 liceum. Zróżnicowana jest oferta placówek niepublicznych, zwłaszcza dwujęzycznych, międzynarodowych (m.in.: filia College of Europe w Brugii, Deutsche Schule in Warschau) oraz edukacyjno-terapeutycznych.

Mieszkańcy Wilanowa mogą korzystać z 3 publicznych przychodni SZPZLO zlokalizowanych na terenie Mokotowa oraz z 9 prywatnych zakładów opieki zdrowotnej dla dorosłych bądź dla dzieci.

Na terenie Wilanowa jest świetnie rozwinięta infrastruktura sportowo-rekreacyjna. Znajdują się tutaj 3 hale sportowe, 2 pływalnie, 5 boisk, 7 placów zabaw, a ponadto: lodowisko, korty tenisowe, ścieżki rowerowe i spacerowe oraz tereny do jazdy konnej.

Infrastruktura o charakterze handlowo-usługowym to nowo rozwijająca się domena Wilanowa, toteż projekty Royal Wilanów, Galerii Wilanowskiej, Centrum Handlowego na Placu Vogla oraz Wilanów Office Park są w trakcie realizacji.

Najważniejszymi miejscami kultury są: Muzeum Pałacu w Wilanowie z ekspozycją stałą i wystawami czasowymi o randze ogólnopolskiej lub międzynarodowej oraz Muzeum Plakatu. W Wilanowie odbywają się ważne wydarzenia cykliczne, m.in.: Międzynarodowe Biennale Plakatu i Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Wilanowie mogą wybierać z pośród 30 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 728 mieszkań i 137 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych na Wilanowie wahają się od 5 182 do 16 330 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 2 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje na Wilanowie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Wilanowa

Warszawskie dzielnice – czy stereotypy są wciąż żywe?

,

Warszawskie dzielnice – czy stereotypy są wciąż żywe?

Jak każde miasto, tak i każda dzielnica budzi określone skojarzenia u mieszkańców. Z niektórymi miejscami są związane lepsze, a z innymi gorsze stereotypy. W stolicy mówi o bandyckiej Pradze czy bogatym Wilanowie, a także o tym, że na Białołęce nikt nie mieszka, a Ursynów to ...

Mieszkanie na cele inwestycyjne –  zwróć uwagę na jego okolicę

,

Mieszkanie na cele inwestycyjne – zwróć uwagę na jego okolicę

Mieszkanie, z którego chcesz czerpać korzyści, powinno być szyte na miarę przyszłego najemcy lub nabywcy. Spróbuj wejść w jego buty, zastanów się nad tym, czego potrzebuje i rozejrzyj się po okolicy. O atrakcyjności nieruchomości z punktu widzenia lokatora nieraz przesądza po...

Komunikacyjny krok do przodu

,

Komunikacyjny krok do przodu

W wakacje 2017 roku, mają zostać zakończone prace przy budowie drogi łączącej dwie, duże warszawskie dzielnice Ursynów i Wilanów. Jest to pierwsza tego typu inwestycja w tym miejscu. Sprawdźmy co zmieni nowy łącznik i czy zasadniczo wpłynie na życie warszawiaków.

Polnord sprzedał ponad 50% mieszkań w inwestycji Brzozowy Zakątek

,

Polnord sprzedał ponad 50% mieszkań w inwestycji Brzozowy Zakątek

Polnord SA., deweloper z 40–letnim doświadczeniem oferujący swoim klientom wysokiej jakości mieszkania i apartamenty, znalazł nabywców na ponad 50 % lokali dostępnych w ramach budynku A3 na osiedlu Brzozowy Zakątek w warszawskim Wilanowie.

Lokale z wyższej półki na celowniku inwestorów

,

Lokale z wyższej półki na celowniku inwestorów

W dużych miastach rośnie oferta nowych lokali w segmencie premium. To efekt wzmożonego zainteresowania inwestycjami prestiżowymi, o wysokim standardzie.