mazowieckie, Warszawa, Wesoła

Informacja na temat Wesołej

Aktualnie w Wesołej dostępnych jest 94 oferty w 4 inwestycjach

mazowieckie, Warszawa, Wesoła

Wesoła to wysunięta na wschód dzielnica Warszawy, zajmująca obszar o powierzchni ok. 23 km2. Aż 2/3 tego terenu to malownicze przestrzenie naturalnego krajobrazu: sosnowe lasy, pagórkowate wzniesienia i liczne zbiorniki wodne, które nadają miejscu charakter spokojnej, zielonej enklawy. Przy ulicach przypominających niekiedy leśne aleje usytuowane są niskie budynki: wille oraz domy jedno- i wielorodzinne, które nie tworzą dużych skupisk, toteż dzielnica nie jest zatłoczona i zachowuje swoisty, leśny mikroklimat. Gęściejsza, lecz konsekwentnie niska zabudowa handlowo-usługowa występuje natomiast na Osiedlu Zielona. Wesoła uchodzi za jeden z najbezpieczniejszych rejonów stolicy, a walory przyrodnicze okolic zachęcają do sportu i rekreacji, toteż nie brakuje tutaj: ścieżek rowerowych, kortów tenisowych czy terenów do jazdy konnej. Z dzielnicy do centrum można dojechać pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej, a ważną arterią wiodącą poza wschodnią granicę miasta jest Trakt Brzeski.

Informacja o lokalizacji

Dzielnica Wesoła, która sąsiaduje z Wawrem, Rembertowem oraz Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym, należy do najbardziej zacisznych rejonów Warszawy. Mieszka tutaj ok. 24 tys. osób, a większość terenu stanowią lasy. Z zielonym pejzażem harmonizuje niska architektura: zarówno przedwojenne, jak i nowoczesne wille, wielorodzinne bloki na osiedlach: Stara Miłosna i Plac Wojska Polskiego oraz obiekty użyteczności publicznej na Zielonej. Odpowiednio przystosowane przestrzenie umożliwiają sport i rekreację na świeżym powietrzu.

W kameralnej dzielnicy Wesoła potrzebom edukacyjnym dzieci i młodzieży są w stanie sprostać: żłobek, 19 przedszkoli, 8 szkół podstawowych, 4 gimnazja i 3 szkoły ponadgimnazjalne (w tym 2 licea).

Nad zdrowiem mieszkańców dzielnicy czuwają lekarze z Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Wesoła oraz trzech przychodni rejonowych.

Walory krajobrazowe dzielnicy zachęcają do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, a potrzebom tym odpowiadają: Ognisko TKKF z kortami tenisowymi, Ośrodek Szkoleniowy Sportów Konnych i Rekreacji oraz liczne ścieżki rowerowe czy spacerowe.

Na obszarze Wesołej znajduje się wiele supermarketów, np.: Lidl, Marcpol czy Biedronka, zaś na Placu Wojska Polskiego jest nowoczesny pawilon handlowy.

W dzielnicy działają 2 placówki Ośrodka Kultury, w których odbywają się koncerty, wystawy, spektakle oraz zajęcia dla dzieci. Celom widowiskowym służy amfiteatr na Placu Wojska Polskiego, zaś potrzeby czytelnicze mieszkańców zaspokaja biblioteka wraz z 3 filiami.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Wesołej mogą wybierać z pośród 4 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 94 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych w Wesołej wahają się od 6 100 do 8 800 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny

Zobacz inwestycje w Wesołej

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Wesołej

Mieszkanie na cele inwestycyjne –  zwróć uwagę na jego okolicę

,

Mieszkanie na cele inwestycyjne – zwróć uwagę na jego okolicę

Mieszkanie, z którego chcesz czerpać korzyści, powinno być szyte na miarę przyszłego najemcy lub nabywcy. Spróbuj wejść w jego buty, zastanów się nad tym, czego potrzebuje i rozejrzyj się po okolicy. O atrakcyjności nieruchomości z punktu widzenia lokatora nieraz przesądza po...

Targówek na czele! Znamy wyniki III edycji Rankingu Dzielnic Warszawy

,

Targówek na czele! Znamy wyniki III edycji Rankingu Dzielnic Warszawy

Znamy wyniki III edycji Rankingu Dzielnic Warszawy w zakresie prowadzenia postępowań dotyczących budownictwa wielorodzinnego w 2015 roku.

Home Invest rozpoczyna budowę mieszkań w inwestycji „Monte Verdi”

,

Home Invest rozpoczyna budowę mieszkań w inwestycji „Monte Verdi”

Wraz z początkiem marca br. rusza budowa osiedla mieszkaniowego „Monte Verdi”, przedsięwzięcia deweloperskiego realizowanego przez Home Invest w warszawskiej dzielnicy Włochy. W ofercie znajdą się mieszkania w ramach programu MdM. To już piąta dzielnica w Warszawie, w której ...

Home Invest świętuje 10 lat działalności i rozdaje rabaty na mieszkania

,

Home Invest świętuje 10 lat działalności i rozdaje rabaty na mieszkania

Home Invest - sprawdzony, warszawski deweloper świętuje 10-te urodziny. W czasie swojej działalności wybudował kilka osiedli mieszkaniowych w atrakcyjnych lokalizacjach stolicy. Obecnie realizuje i planuje kolejne inwestycje. W grudniu na klientów czeka specjalna oferta.

Znamy wyniki II edycji Rankingu Dzielnic Warszawy

,

Znamy wyniki II edycji Rankingu Dzielnic Warszawy

Ursus przoduje! Nowych inwestycji w stolicy nie brakuje, a zdaniem ekspertów każdy kolejny kwartał kończy się rekordową sprzedażą mieszkań. Jednak czas oczekiwania na wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub warunków zabudowy nadal pozostawia wiele do życzenia.Budownictwo ...