mazowieckie, Warszawa, Wawer

Informacja na temat Wawra

Aktualnie na Wawrze dostępnych jest 817 ofert w 28 inwestycjach

mazowieckie, Warszawa, Wawer

Wawer to dzielnica w południowo-wschodniej części Warszawy wyróżniająca się największym obszarem terytorialnym – ok. 80 km2. Jednocześnie jest to jeden z tych rejonów miasta, w których znajduje się najwięcej zielonej przestrzeni. Rozległe obszary naturalnego krajobrazu, na które składają się: Mazowiecki Park Krajobrazowy, Rezerwat im. Króla Jana III Sobieskiego oraz Zakole Wawerskie, a także dominacja niskiej, przeważnie willowej zabudowy, to czynniki decydujące o niewielkiej gęstości zaludnienia. Wawer jest spokojnym, malowniczym miejscem, w którym można odpocząć od miejskiego gwaru lub spędzić czas na świeżym powietrzu, rozkoszując się pięknem przyrody. Na terenie Wawra znajduje się aż 7 stacji kolejowych, toteż pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej stanowią najwygodniejszy środek transportu do centrum miasta. Ważnymi arteriami są m.in.: Most Siekierkowski, Wał Miedzeszyński, ul. Płowiecka.

Informacja o lokalizacji

Wawer położony jest w prawobrzeżnej części stolicy i stanowi największą dzielnicą Warszawy. Na rozległym obszarze zamieszkuje stosunkowo niewielka liczba ludności – ok. 72 tys. osób, co sprawia, że Wawer to miejsce spokojne, gdzie znaczną część przestrzeni wypełniają tereny przyrodnicze. Niska, często willowa zabudowa otoczona jest rezerwatem, parkiem krajobrazowym oraz terenami podmokłymi, a jedyny większy zakład produkcyjny to Zakłady Wytwórcze Aparatury Wysokiego Napięcia.

W dzielnicy znajduje się Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna, a wśród licznych placówek przedszkolnych i szkolnych przeważają instytucje niepubliczne, w tym wiele o profilu katolickim, np. przedszkola i szkoły prowadzone przez zgromadzenia zakonne Sióstr Felicjanek, Salezjanek czy Saracenek.

Pacjenci z dzielnicy Wawer mogą korzystać z usług medycznych Centralnego Szpitala Kolejowego oraz z 22 przychodni specjalistycznych. Ponadto na terenie Wawra znajdują się ważne i renomowane ośrodki zdrowia: Instytut Kardiologii oraz Centrum Zdrowia Dziecka.

Walory przyrodniczo-krajobrazowe dzielnicy zachęcają do uprawiania sportu i rekreacji na świeżym powietrzu, a sprzyja temu również infrastruktura: ścieżki spacerowe, boiska czy place zabaw. OSiR Wawer oferuje ponadto lodowisko, sale fitness i sale do squasha, pływalnie oraz skatepark.

Z niską zabudową dzielnicy korespondują drobne sklepy spożywcze i wielobranżowe, a także restauracje i puby, w tym słynna Karczma Wawerska (obecnie pod nazwą Zajazd Napoleoński).

W obrębie dzielnicy aktywną działalność prowadzi 7 filii Wawerskiego Centrum Kultury oraz funkcjonuje 8 filii bibliotecznych.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Wawrze mogą wybierać z pośród 28 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 744 mieszkania i 66 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych na Wawrze wahają się od 3 487 do 15 526 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje na Wawrze

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Wawra

Stan surowy Miasteczka Wawer na ukończeniu

,

Stan surowy Miasteczka Wawer na ukończeniu

Stoi już pierwszy budynek, który powstał w ramach nowoczesnego osiedla Miasteczko Wawer. Prace budowlane idą zgodnie z harmonogramem. W budynku znajdują się już instalacje elektryczne i sanitarne, a w większości lokali wstawiono okna. Zakończenie realizowanego etapu planowane...

Rusza największa inwestycja mieszkaniowa w warszawskim Wawrze

,

Rusza największa inwestycja mieszkaniowa w warszawskim Wawrze

W najbardziej zielonej dzielnicy Warszawy rozpoczęła się budowa osiedla mieszkaniowego Miasteczko Wawer. To pierwszy na tak dużą skalę projekt deweloperski w tej części stolicy – w ramach inwestycji docelowo ma powstać nawet 1000 mieszkań. Zakończenie budowy I etapu planowane...

Targówek na czele! Znamy wyniki III edycji Rankingu Dzielnic Warszawy

,

Targówek na czele! Znamy wyniki III edycji Rankingu Dzielnic Warszawy

Znamy wyniki III edycji Rankingu Dzielnic Warszawy w zakresie prowadzenia postępowań dotyczących budownictwa wielorodzinnego w 2015 roku.

SP Invest rozpoczyna kolejną inwestycję w pobliżu Ronda Wiatraczna

,

SP Invest rozpoczyna kolejną inwestycję w pobliżu Ronda Wiatraczna

Na Pradze Południe, w pobliżu Ronda Wiatraczna, przy ul. Krypskiej 13, powstanie nowy pięciopiętrowy budynek mieszkaniowy z 30 mieszkaniami w popularnych metrażach.

Znamy wyniki II edycji Rankingu Dzielnic Warszawy

,

Znamy wyniki II edycji Rankingu Dzielnic Warszawy

Ursus przoduje! Nowych inwestycji w stolicy nie brakuje, a zdaniem ekspertów każdy kolejny kwartał kończy się rekordową sprzedażą mieszkań. Jednak czas oczekiwania na wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub warunków zabudowy nadal pozostawia wiele do życzenia.Budownictwo ...