mazowieckie, Warszawa, Ursynów

Informacja na temat Ursynowa

Aktualnie na Ursynowie dostępnych jest 1 091 ofert w 36 inwestycjach

mazowieckie, Warszawa, Ursynów

Zobacz film o Ursynowie

Usytuowany na południu Warszawy Ursynów zajmuje zarówno pod względem obszaru, jak i liczby mieszkańców, trzecie miejsce wśród największych dzielnic stolicy. Na powierzchni liczącej ok. 44 km2 mieszka ok. 148 tys. ludzi, lecz dzielnica nie jest zatłoczona. Sprzyja temu obecność przestrzeni naturalnego krajobrazu: Rezerwatu Las Kabacki i polodowcowego Jeziora Imielińskiego, a także miejskiej zieleni, jak: Park Romana Kozłowskiego, Gucin Gaj czy Ogród Botaniczny PAN. Ursynów to największe w stolicy skupisko osiedli mieszkaniowych, jednakże zabudowa jest niejednolita. Dominują blokowiska, na Moczydle i Ursynowie Zachodnim znajdują się osiedla domków jednorodzinnych, zaś w Wolicy występują domy reprezentujące dawne budownictwo podmiejskie. Na terenie dzielnicy znajdują się tory do wyścigów konnych, Arena Ursynów oraz Park Kultury w Powsinie. Do Śródmieścia można dojechać metrem, które odjeżdża z pięciu stacji, a głównymi arteriami są: Al. KEN, Al. Jana Anody Rodowicza czy ul. Puławska.

Informacja o lokalizacji

Ursynów należy do lewobrzeżnej części Warszawy i jest jednym z najrozleglejszych rejonów stolicy, na którym mieszka ok. 148 tys. osób. W dzielnicy dominuje zabudowa mieszkaniowa: wysokie bloki oraz skupiska domów jednorodzinnych. Architektura mieszkaniowa wkomponowana jest w zielony pejzaż, na który składają się: rezerwat przyrody, polodowcowe jezioro, 2 parki i ogród botaniczny. Atutem Ursynowa jest infrastruktura sportowo-rekreacyjna, m.in. 3 pływalnie, tereny do jazdy konnej, park linowy, tory kartingowe, kręgielnie czy place do street workout'u.

W ofercie edukacyjnej Ursynowa są: 22 przedszkola publiczne i 62 – niepubliczne,15 publicznych i 11 niepublicznych szkół podstawowych, 13 prywatnych i 6 publicznych gimnazjów oraz 3 publiczne i 13 niepublicznych liceów. Placówki prywatne są często sprofilowane, np. międzynarodowe, językowe, katolickie, sportowe czy artystyczne. Ponadto znajduje się tutaj Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego oraz 3 uczelnie prywatne.

Na terenie Ursynowa znajdują się dwa renomowane specjalistyczne ośrodki medyczne: Instytut Hematologii i Transfuzjologii oraz Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie. Opiekę zdrowotną nad mieszkańcami dzielnicy sprawuje natomiast SPZOZ Warszawa-Ursynów wraz z czterema przychodniami specjalistycznymi.

Ursynów posiada nowoczesne obiekty sportowo-rekreacyjne, jak: Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji z Areną Ursynów, Arena Active Club wyposażona w sale fitness, siłownie, kręgielnie oraz sale bilardowe oraz kompleks hal Hawajska. Zajęcia pływackie odbywają się na 3 basenach: Hirszfelda, Koncertowej i Moczydło. W obrębie dzielnicy znajdują się tory do wyścigów konnych na Służewcu, tory kartingowe, place do street workout'u oraz Park Kultury w Powsinie z parkiem linowym, basenem, salami gier i kortami tenisowymi.

Centrum handlowe Galeria Ursynów jest największym obiektem skupiającym rozmaite sklepy i usługi, ale w dzielnicy znajdują się też hipermarkety - m.in. E.Leclerc, Real, Tesco, Carrefour, Lidl.

Na Ursynowie działa kilka ośrodków kultury: Dom Kultury SMB Imielin, Dom Kultury Stokłosy, Dom Sztuki SMB Jary, Galeria Działań, Natoliński Ośrodek Kultury oraz Klub Przy Lasku. Popularnością cieszy się Multikino, a sieć bibliotek jest dobrze rozwinięta, bowiem składa się na nią: 7 filii dla dorosłych i 5 filii dla dzieci, czytelnia naukowa, czytelnia obcojęzyczna, mediateka oraz dział zbiorów regionalnych.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Ursynowie mogą wybierać z pośród 36 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 900 mieszkań i 177 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych na Ursynowie wahają się od 3 809 do 15 000 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 3 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 7 ofert promocyjnych. Na Ursynowie mamy także 1 mieszkanie w ofercie last minute . W najbliższym czasie w 1 inwestycji mieszkaniowych odbędą się dni otwarte.

Zobacz inwestycje na Ursynowie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Ursynowa

Rekuperacja w domu

,

Rekuperacja w domu

Wiele osób zadaje sobie pytanie - co to jest rekuperacja? Wentylacja z rekuperacją stała się już wyznacznikiem nowoczesnej inwestycji. Jakie są jej zalety?

Warszawskie dzielnice – czy stereotypy są wciąż żywe?

,

Warszawskie dzielnice – czy stereotypy są wciąż żywe?

Jak każde miasto, tak i każda dzielnica budzi określone skojarzenia u mieszkańców. Z niektórymi miejscami są związane lepsze, a z innymi gorsze stereotypy. W stolicy mówi o bandyckiej Pradze czy bogatym Wilanowie, a także o tym, że na Białołęce nikt nie mieszka, a Ursynów to ...

II linia metra – kto i kiedy na niej skorzysta?

,

II linia metra – kto i kiedy na niej skorzysta?

Jak rozbudowa linii metra wpływa na rynek mieszkaniowy w Warszawie? Sprawdzamy!

Mieszkanie przy metrze – czy to się opłaca?

,

Mieszkanie przy metrze – czy to się opłaca?

Jeśli mieszkanie nie leży w centrum, kluczowym aspektem dla jego atrakcyjności może być bliskość metra. Czy wyższy koszt takiego mieszkania się zwróci?

Komunikacyjny krok do przodu

,

Komunikacyjny krok do przodu

W wakacje 2017 roku, mają zostać zakończone prace przy budowie drogi łączącej dwie, duże warszawskie dzielnice Ursynów i Wilanów. Jest to pierwsza tego typu inwestycja w tym miejscu. Sprawdźmy co zmieni nowy łącznik i czy zasadniczo wpłynie na życie warszawiaków.