mazowieckie, Warszawa, Ursus

Informacja na temat Ursusa

Aktualnie na Ursusie dostępnych jest 1 112 ofert w 24 inwestycjach

mazowieckie, Warszawa, Ursus

Ursus położony jest w zachodniej części Warszawy i należy do najmniejszych dzielnic miasta, zajmując obszar o powierzchni ok. 9,4 km2. Rejon znany dawniej jako ośrodek przemysłu z zakładami mechanicznymi i cegielnią, dziś pełni przede wszystkim funkcje mieszkaniowe. Dzielnicę zamieszkuje obecnie ok. 55 tys. osób, a nowe budynki mieszkalne powstają na odrolnionych terenach Skoroszy oraz na postindustrialnym obszarze Szamot. Niska zabudowa domów jednorodzinnych dominuje w Gołąbkach, zaś wysokie bloki występują na osiedlu Niedźwiadek oraz na Skoroszach. W dzielnicy znajdują się 3 centra handlowe: Factory Ursus, Skorosze oraz Galeria Gawra, a także siedziba firmy Oriflame. Tereny miejskiej zieleni to parki: Czechowicki, Hassów i Achera. Odległość do centrum miasta wynosi 9 km, toteż najszybciej można tam dojechać pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej i Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Ursus położony jest u zbiegu międzynarodowych arterii: Trasy poznańskiej E-30 i Trasy katowickiej E-67.

Informacja o lokalizacji

Dzielnica Ursus znajduje się na zachodzie Warszawy i stanowi, pod względem wielkości obszaru, jeden z najmniejszych rejonów miasta. Mieszka tutaj ok. 55 tys. ludzi, a nowe osiedla mieszkaniowe powstają na Skoroszach i Szamotach. Blokowiska występują na największym z tutejszych osiedli – Niedźwiadku oraz na Skoroszach, zaś domy jednorodzinne – w Gołąbkach. W dzielnicy znajdują się 3 parki, 3 centra handlowe oraz siedziba firmy Oriflame.

W dzielnicy Ursus funkcjonują 3 żłobki, 9 przedszkoli publicznych i 19 – niepublicznych, 4 publiczne i 2 niepubliczne szkoły podstawowe oraz gimnazjalne, liceum i 2 szkoły zawodowe. Znajdują się tutaj także ośrodki szkoleniowe dla dorosłych: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „ COGITO” oraz Centrum Szkolenia Zawodowego.

Mieszkańcy dzielnicy Ursus mogą korzystać z usług medycznych Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota, 3 przychodni rejonowych oraz poradni dziecięcej.

Najważniejszym sportowym kompleksem zamkniętym jest OsiR Ursus, który udostępnia pływalnie oraz korty tenisowe. Sale gimnastyczne i boiska znajdują się na terenie rekreacyjno-sportowym przy ul. Gen. K. Sosnkowskiego 3. Zaś otwartą przestrzenią sportowo-rekreacyjną jest Ogródek Jordanowski z wielofunkcyjnymi boiskami, linarium, ścianką wspinaczkową, skateparkiem, siłowniami na powietrzu i placami zabaw.

Na niewielkim obszarze dzielnicy zlokalizowane są aż 3 centra handlowe: Galeria Gawra, Factory oraz Skorosze. Popularnymi obiektami handlowymi są również sieciowe markety: Tesco, Lidl, Biedronka, Laroy Merlin czy Carrefour.

W ramach Ośrodka Kultury Arsus działają w dzielnicy: Dom Kultury Kolorowa, Dom Kultury Miś i Klub Seniora Ursus. Ośrodek Arsus prowadzi również galerię sztuki współczesnej Ad-Hoc oraz udostępnia mieszkańcom Kino Ursus. W dzielnicy funkcjonuje Biblioteka Publiczna wraz z 3 filiami, a także odbywają się cykliczne wydarzenia kulturalne, m.in.: Ogólnopolski Festiwal Mniejszości Narodowych i Etnicznych „Wspólnota w Kulturze”.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Ursusie mogą wybierać z pośród 24 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 1 092 mieszkania i 6 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych na Ursusie wahają się od 5 528 do 9 300 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązują 3 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje na Ursusie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Ursusa

Mieszkanie w Ursusie – czy to dobry pomysł?

,

Mieszkanie w Ursusie – czy to dobry pomysł?

Ursus – kameralna dzielnica na obrzeżach Warszawy, kusi nowych mieszkańców licznymi udogodnieniami, które poprawiają standard życia w tej części miasta. Bezpieczeństwo, dobra komunikacja, rozwinięta infrastruktura to tylko niektóre atuty tego miejsca. Czym jeszcze zaskakuje U...

Polaków portret balkonowy

,

Polaków portret balkonowy

Czy balkon lub loggia to dla nas miejsce, gdzie można składować niepotrzebne lub zawadzające w mieszkaniu sprzęty, czy raczej odpowiednik ogrodu?

Ursus atrakcyjną lokalizacją do życia. Sprzedano 43 mieszkania w 3 dni!

,

Ursus atrakcyjną lokalizacją do życia. Sprzedano 43 mieszkania w 3 dni!

W Warszawie szybko przybywa inwestycji mieszkaniowych. Nowe osiedla buduje się zarówno w centrum, jak i na obrzeżach stolicy. W ostatni weekend czerwca odbyły się Dni Otwarte kolejnej inwestycji, tym razem w Ursusie. Mieszkania w inwestycji NextUrsus cieszyły się sporym zaint...

Ursus się rozrasta. Właśnie rusza nowa inwestycja mieszkaniowa

,

Ursus się rozrasta. Właśnie rusza nowa inwestycja mieszkaniowa

Ursus rośnie w siłę. W tej dzielnicy zajmującej powierzchnię niespełna dziesięciu kilometrów kwadratowych, na każde 1000 mieszkańców przypada aż jedno nowe mieszkanie, oddane do użytku. Niebawem pojawi się ich jeszcze więcej – właśnie rusza nowa inwestycja mieszkaniowa, a któ...

Mieszkanie pod wynajem – czy taka inwestycja się opłaca?

,

Mieszkanie pod wynajem – czy taka inwestycja się opłaca?

Czy kupno mieszkania pod wynajem to zyskowne przedsięwzięcie? Jakie lokalizacje wybierać, by jak najwięcej zarobić?