mazowieckie, Warszawa, Rembertów

Informacja na temat Rembertowa

Aktualnie na Rembertowie dostępnych jest 217 ofert w 4 inwestycjach

mazowieckie, Warszawa, Rembertów

Dzielnica Rembertów na wschodzie Warszawy należy do najmniej zaludnionych rejonów miasta. Na obszarze liczącym niespełna 20 km2 powierzchni zamieszkuje ok. 24 tys. osób, co wpływa na bezpieczeństwo lokalnej ludności. Przyczyną niewielkiej liczby mieszkańców jest niska – jednorodzinna i wielorodzinna zabudowa oraz znaczna ilość obszarów leśnych, które stanowią aż 30% terenu Rembertowa. Do najbardziej wartościowych kompleksów zieleni należy rezerwat przyrody Kawęczyn. Usytuowanie na obrzeżach miasta, zaciszna i spokojna okolica, walory przyrodnicze oraz wciąż powstająca niska zabudowa mieszkaniowa sprawiają, że dzielnica jest atrakcyjnym miejscem zamieszkania. Sprawną komunikację między Rembertowem a centrum stolicy zapewniają linie Szybkiej Kolei Miejskiej (podróż trwa zaledwie 15 minut). Charakterystycznym rysem dzielnicy są obiekty wojskowe: Akademia Obrony Narodowej, Centralne Archiwum Wojskowe oraz Wojskowy Instytut Chemii i Radiometrii.

Informacja o lokalizacji

Rembertów to otoczona zielenią, spokojna dzielnica Warszawy, w której zamieszkuje niewielka liczba ludności, a znaczną część obszaru stanowią strefy naturalnej zieleni. Wokół niskiej zabudowy domów jedno- i wielorodzinnych rozciągają się tereny leśne z atrakcyjnymi szlakami turystycznymi, zaś przyrodniczą „perłą ” dzielnicy jest zamknięty rezerwat Kawęczyn. W Rembertowie zlokalizowanych jest kilka instytucji wojskowych, lecz piękna naturalnego pejzażu nie narusza infrastruktura przemysłowa.

Na obszarze dzielnicy znajdują się liczne placówki wychowawcze i edukacyjne: 2 żłobki, 31 przedszkoli, 5 publicznych szkół podstawowych, 5 publicznych gimnazjów, liceum, a także: szkoła muzyczna, szkoła językowa, Akademia Obrony Narodowej oraz filia Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej.

Nad zdrowiem mieszkańców dzielnicy czuwa personel medyczny z Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa - Rembertów oraz lekarze przyjmujący w trzech przychodniach.

Obszary leśne w obrębie Rembertowa to doskonała przestrzeń do uprawiania sportu i rekreacji na świeżym powietrzu, Akademicki Ośrodek Sportowy AON udostępnia hale, pływalnie, sale sportów walki oraz gabinet odnowy biologicznej, zaś obiekt sportowo-rekreacyjny „Syrenka” oferuje wstęp na boiska, plac zabaw i tor przeszkód.

Na obszarze dzielnicy znajduje się wiele drobnych sklepów spożywczych i wielobranżowych , a dobrze rozwinięta sieć komunikacji miejskiej umożliwia mieszkańcom korzystanie z centrów handlowych na pobliskim Targówku i Pradze-Południu.

Działalnością kulturalną na terenie dzielnicy zajmują się 2 domy kultury oraz 4 biblioteki, z których jedna posiada nowoczesną salę widowiskową.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Rembertowie mogą wybierać z pośród 4 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 217 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych na Rembertowie wahają się od 6 400 do 10 050 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny

Zobacz inwestycje na Rembertowie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Rembertowa

Mieszkanie na cele inwestycyjne –  zwróć uwagę na jego okolicę

,

Mieszkanie na cele inwestycyjne – zwróć uwagę na jego okolicę

Mieszkanie, z którego chcesz czerpać korzyści, powinno być szyte na miarę przyszłego najemcy lub nabywcy. Spróbuj wejść w jego buty, zastanów się nad tym, czego potrzebuje i rozejrzyj się po okolicy. O atrakcyjności nieruchomości z punktu widzenia lokatora nieraz przesądza po...

Targówek na czele! Znamy wyniki III edycji Rankingu Dzielnic Warszawy

,

Targówek na czele! Znamy wyniki III edycji Rankingu Dzielnic Warszawy

Znamy wyniki III edycji Rankingu Dzielnic Warszawy w zakresie prowadzenia postępowań dotyczących budownictwa wielorodzinnego w 2015 roku.

Polnord wprowadza do sprzedaży 65 mieszkań na osiedlu Neptun II

,

Polnord wprowadza do sprzedaży 65 mieszkań na osiedlu Neptun II

Ruszyła sprzedaż budynków C3 i C4 I etapu osiedla Neptun II, realizowanego przez Polnord w podwarszawskich Ząbkach. Oferta dewelopera wzbogaciła się o 65 mieszkań z terminem odbioru w IV kwartale 2017 roku.

Gdzie w Warszawie szukać najtańszych mieszkań?

,

Gdzie w Warszawie szukać najtańszych mieszkań?

W przypadku Warszawy przeciętna cena ofertowa nowych mieszkań wynosi około 7500 zł/mkw. Warto jednak wiedzieć, że na stołecznym rynku są dostępne również znacznie tańsze lokale deweloperskie. Ich cena ofertowa w przeliczeniu na 1 mkw. nie przekracza 6000 zł. Dzięki danym port...

Kim są osoby kupujące mieszkania w Warszawie?

,

Kim są osoby kupujące mieszkania w Warszawie?

Statystyczny nabywca mieszkania w Warszawie jest spoza stolicy, kupuje swoje pierwsze mieszkanie, jest w związku małżeńskim lub partnerskim. Mieszkańcy prawobrzeżnej Warszawy cechują się widocznym patriotyzmem lokalnym przy doborze lokalizacji mieszkania. Taki obraz nabywców ...