mazowieckie, Warszawa, Praga-Południe

Informacja na temat Pragi-Południe

Aktualnie na Pradze-Południe dostępnych jest 1 274 oferty w 36 inwestycjach

mazowieckie, Warszawa, Praga-Południe

Przynależąca do prawobrzeżnej części Warszawy dzielnica Praga-Południe to obszar, na którym tętni miejskie życie, a dominacja zabudowy mieszkaniowo-przemysłowej związana jest z dużą ilością i znaczną gęstością zaludnienia. Kształt architektoniczny dzielnicy wyznaczają modernistyczne założenia z XX w., jednakże zabudowa jest zróżnicowana. Skaryszew, Kamionek i Grochów to tereny przemysłowe, na których znajdują się m.in. Państwowe Zakłady Optyczne oraz fabryki: E. Wedla, Siemensa czy Radwaru. Na Grochowie wciąż powstają nowoczesne biurowce i apartamentowce, zaś Saska Kępa – osiedle willowe. Najważniejszy ośrodkiem kultury jest Teatr Powszechny, natomiast obiektem sportowym – Stadion Narodowy. Na pejzaż przyrodniczy składają się parki, w tym jeden z najpiękniejszych w Europie – Park Skaryszewski oraz rezerwat Olszynka Grochowska. Praga-Południe połączona jest z centrum miasta za pomocą 3 mostów: Siekierkowskim, Łazienkowskiego i Poniatowskiego.

Informacja o lokalizacji

Dzielnica Praga Południe to obszar ok. 22 km2, na którym mieszka aż 178 tys. osób, co wpływa na wysoką gęstość zaludnienia. Występuje tu zarówno architektura mieszkaniowa: wysokie bloki, apartamentowce i niewielka ilość willi, jak i budynki zakładów przemysłowych, biurowców, centrów handlowych. Na tereny zielone składa się 5 parków oraz rezerwat Olszynka Grochowska. Charakterystycznymi obiektami są Stadion Narodowy, Teatr Powszechny czy Muszla Koncertowa w Parku Skaryszewskim.

Na terenie dzielnicy znajduje się Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, a ponadto: 36 przedszkoli, 14 szkół podstawowych, 10 gimnazjów i 7 liceów.

W dzielnicy znajduje się stosunkowo dużo placówek służby zdrowia: Szpital Grochowski, Szpital Dziecięcy „Niekłańska”, Wojskowy Instytut Medyczny, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz dwie poradnie psychologiczno-pedagogiczne .

Praga Południe dysponuje jednym z najnowocześniejszych w Europie stadionów, na którym oprócz meczów piłki nożnej, udostępnianych jest wiele atrakcji, m.in. skatepark, lodowisko czy podesty taneczne. Ośrodek Sportu i Rekreacji oferuje zaś wstęp na pływalnie, siłownie i hale sportowe .

Infrastruktura handlowo-usługowa dzielnicy jest wyjątkowo dobrze rozwinięta, a składają się na nią m.in.: 3 centra handlowe, Galeria Saska Kępa, 2 domy handlowe i 5 bazarów .

Prócz cieszącego się ogólnopolską sławą Teatru Powszechnego oraz popularnej Muszli Koncertowej w Parku Skaryszewskim, na obszarze dzielnicy znajdują się interesujące, unikalne miejsca kultury, jak: Doświadczalna Pracownia Litografii im. Pabla Picassa, Muzeum Neon czy Muzeum Czar PRL . Stadion Narodowy stanowi miejsce organizacji koncertów zagranicznych gwiazd, imprez motoryzacyjnych oraz wydarzeń naukowych, jak Piknik Naukowy czy Targi Książki.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Pradze-Południe mogą wybierać z pośród 36 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 1 262 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych na Pradze-Południe wahają się od 8 050 do 26 110 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 2 oferty promocyjne. Na Pradze-Południe mamy także 1 ofertę w przedsprzedaży.

Zobacz inwestycje na Pradze-Południe

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Pragi-Południe

Warszawski Kamionek podbije serca Warszawiaków?

,

Warszawski Kamionek podbije serca Warszawiaków?

Od lat warszawska Praga prężnie się rozwija i zmienia swoje oblicze. Staje się atrakcyjnym miejscem nie tylko do weekendowych wizyt, ale także do życia.

Lubartowska 20 – NC Investment w duchu przedwojennej Pragi

,

Lubartowska 20 – NC Investment w duchu przedwojennej Pragi

Stołeczna Praga Południe wzbogaci się o replikę małej kamienicy w stylu modernizmu lat 30. XX wieku. Inwestycją taką holding NC Investment chciałby wytyczyć nowy trend w rozwoju stołecznego budownictwa mieszkaniowego na terenach historycznie związanych z przedwojenną Warszawą.

Mieszkanie Plus w Warszawie

,

Mieszkanie Plus w Warszawie

W ramach nowego rządowego programu "Mieszkanie Plus" w stolicy powstaną lokale na długoterminowy wynajem. BGK Nieruchomości podpisała warunkową umowę inwestycyjną na budowę pierwszych mieszkań na warszawskiej Woli. Znajdą się one na Odolanach, terenach należących do kolejarzy...

Mieszkanie przy metrze – czy to się opłaca?

,

Mieszkanie przy metrze – czy to się opłaca?

Jeśli mieszkanie nie leży w centrum, kluczowym aspektem dla jego atrakcyjności może być bliskość metra. Czy wyższy koszt takiego mieszkania się zwróci?

Nowa oferta mieszkań Bouygues Immobilier z wykończeniem w cenie

,

Nowa oferta mieszkań Bouygues Immobilier z wykończeniem w cenie

Francuski deweloper Bouygues Immobilier, jeden z czołowych inwestorów w Warszawie, wprowadza do sprzedaży lokale z wykończeniem w cenie.