mazowieckie, Warszawa, Praga-Północ

Informacja na temat Pragi-Północ

Aktualnie na Pradze-Północ dostępnych jest 719 ofert w 24 inwestycjach

mazowieckie, Warszawa, Praga-Północ

Praga-Północ to niewielka, położona na prawym brzegu Wisły, dzielnica Warszawy, która słynie z przedwojennej architektury, a także cieszy się popularnością ze względu na relikty tzw. warszawskiego folkloru. Wzdłuż ulicy Targowej usytuowane zostały najstarsze, stylowe kamienice, we wnętrzach których znajdują się obecnie galerie sztuki, pracownie artystyczne, kawiarnie i restauracje. Zabytkowa architektura stanowi także część zabudowy Nowej Pragi oraz Szmulowizny, lecz występują tu także rozległe socrealistyczne blokowiska. Nowe inwestycje mieszkaniowe powstają natomiast w malowniczym rejonie Portu Praskiego. Największymi kompleksami przyrodniczymi na terenie dzielnicy są Park Praski i Ogród Zoologiczny. Znajduje się tu również kino i aż 4 teatry. Z Pragi-Północ jest zaledwie 10 minut drogi do centrum miasta, gdzie można dotrzeć tramwajem, autobusem, a także drugą linią metra. Ważne arterie dzielnicy to Al. Solidarności i ulice: Targowa, Jagiellońska, Szwedzka.

Informacja o lokalizacji

Praga-Północ jest jedną z najstarszych dzielnic stolicy, w których zachowała się autentyczna, przedwojenna architektura mieszkaniowo-przemysłowa oraz elementy warszawskiego folkloru. Zabytkowe budynki dominują na Starej Pradze, zaś na dalszych krańcach dzielnicy występują wysokie blokowiska. Strefami zieleni są: Park na Szmulowiźnie, Park Praski oraz Ogród Zoologiczny, a popularnymi miejscami zakupów: Centrum Handlowe Wileńska i Bazar Różyckiego. Życie kulturalne rozwija się dzięki instytucjom, jak: kino, teatry czy galerie sztuki.

Na Pradze-Północ znajdują się 4 szkoły wyższe, m.in. Wyższa Szkoła Menadżerska, przy której działa gimnazjum i liceum. Funkcjonują 9 szkół technicznych, 5 liceów dla dorosłych, a także Międzynarodowe Prywatne Liceum Ogólnokształcące. Nie brakuje również żłobków, przedszkoli i szkół dla każdego etapu edukacji.

Pacjenci z Pragi-Północ przyjmowani są w Szpitalu im. Dr Michała Okońskiego oraz Szpitalu Praskim p.w. Przemienienia Pańskiego, gdzie mogą korzystać z 12 specjalistycznych przychodni.

Przez teren dzielnicy przebiega prawie 10 km ścieżek rowerowych, a sportowym centrum jest Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji, który udostępnia hale, pływalnie i boiska.

Do najważniejszych ośrodków handlu należą na Pradze-Północ: Centrum Handlowe Wileńska oraz Bazar Różyckiego.

Na Pradze-Północ historia spotyka się z nowoczesnością: obok licznych miejsc pamięci i zabytków, funkcjonuje Kino Praha, dziecięcy Teatr „Baj” oraz teatry: Academia, Maskarada, Remus. We wnętrzach kamienic powstają galerie sztuki i fotografii, np. Nizio Design Gallery, Galeria Praska, Galeria Stara Praga, Luksfera.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Pradze-Północ mogą wybierać z pośród 24 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 705 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych na Pradze-Północ wahają się od 7 648 do 18 000 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna. Na Pradze-Północ mamy także 1 ofertę w przedsprzedaży.

Zobacz inwestycje na Pradze-Północ

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Pragi-Północ

Warszawskie dzielnice – czy stereotypy są wciąż żywe?

,

Warszawskie dzielnice – czy stereotypy są wciąż żywe?

Jak każde miasto, tak i każda dzielnica budzi określone skojarzenia u mieszkańców. Z niektórymi miejscami są związane lepsze, a z innymi gorsze stereotypy. W stolicy mówi o bandyckiej Pradze czy bogatym Wilanowie, a także o tym, że na Białołęce nikt nie mieszka, a Ursynów to ...

Mieszkanie Plus w Warszawie

,

Mieszkanie Plus w Warszawie

W ramach nowego rządowego programu "Mieszkanie Plus" w stolicy powstaną lokale na długoterminowy wynajem. BGK Nieruchomości podpisała warunkową umowę inwestycyjną na budowę pierwszych mieszkań na warszawskiej Woli. Znajdą się one na Odolanach, terenach należących do kolejarzy...

Mieszkanie przy metrze – czy to się opłaca?

,

Mieszkanie przy metrze – czy to się opłaca?

Co ma największy wpływ na wartość mieszkania? Jednym z najważniejszych czynników oddziałujących na decyzję o zakupie czy wynajmie nieruchomości jest z pewnością dogodne położenie. Jeśli jednak lokal nie jest usytuowany w centrum, kluczowym aspektem dla jego inwestycyjnej atra...

Warszawskie mieszkania drożeją

,

Warszawskie mieszkania drożeją

Wzrost cen mieszkań to przede wszystkim efekt dużego entuzjazmu inwestycyjnego nabywców nieruchomości.

Victoria Dom z nową inwestycją na Nowy Rok oraz z rekordem sprzedaży

,

Victoria Dom z nową inwestycją na Nowy Rok oraz z rekordem sprzedaży

Deweloper Victoria Dom w minionym roku zakontraktował sprzedaż łącznie 627 mieszkań oraz domów. To rekordowy wynik w historii spółki a także bardzo istotny na rynku warszawskim – bo stanowi 3% udziału w całym rynku. Zarząd Victoria Dom w 2017 roku zakłada utrzymanie sprzedaży...