mazowieckie, Warszawa, Ochota

Informacja na temat Ochoty

Aktualnie na Ochocie dostępnych jest 324 oferty w 9 inwestycjach

mazowieckie, Warszawa, Ochota

Uchodząca za jedną spośród najbardziej atrakcyjnych dzielnic lewobrzeżnej części stolicy, Ochota, to niewielki i zarazem najgęściej zaludniony obszar miasta. Znaczną część dzielnicy zajmują strefy zieleni, zwłaszcza parki i skwery, wśród których warto wymienić Park im. Marszałka Piłsudskiego, Park Szczęśliwicki czy Park Wielkopolski. Enklawy zieleni stanowią przestrzeń zaadaptowaną do uprawiania sportu i rekreacji, toteż nie brakuje placów zabaw, ścieżek rowerowych, alei spacerowych czy boisk. Uroku nadaje okolicy niska, kameralna i często zabytkowa architektura. Na szczególną uwagę zasługują osiedla-ogrody: Staszica i Lubeckiego oraz przedwojenne kamienice. Na południowej Ochocie powstają nowe, harmonijnie wkomponowane w pejzaż, osiedla mieszkaniowe. Ośrodkiem o znacznym natężeniu miejskiego ruchu są Aleje Jerozolimskie (jedna z głównych arterii stolicy), a także ulice: Grójecka, Żwirki i Wigury. Na terenie dzielnicy znajdują się centra handlowe, teatry, muzea i uczelnie wyższe .

Informacja o lokalizacji

Ochota to jedna z trzech najmniejszych dzielnic Warszawy, którą zamieszkuje blisko 90 tys. osób. Mimo dużej gęstości zaludnienia, rejon nie jest zatłoczony, a natężony ruch występuje tylko w jego częściach, jak: Aleje Jerozolimskie czy ośrodki akademickie. Znaczną część obszaru zajmuje zielona przestrzeń: 7 parków, 2 skwery i tereny niezagospodarowane. Zabudowa jest przeważnie niska: willowa lub szeregowa, a atrakcję stanowią liczne obiekty zabytkowe, muzea i teatry.

Ochota stanowi jeden z większych ośrodków akademickich stolicy, a studenci mogą się kształcić na wydziałach: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Medycznego, Wyższej Szkoły Ekonomii, Akademii Pedagogiki Specjalnej czy Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania. Ponadto dostępne są placówki oświatowe prowadzące edukację na wszystkich etapach.

Pacjenci z dzielnicy Ochota mogą korzystać z usług medycznych świadczonych przez 12 przychodni oraz 23 poradnie specjalistyczne działające przy Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota .

Tereny zielone Ochoty są przystosowane do uprawiania sportów na świeżym powietrzu, zaś zimą uruchomione zostają: stok i wyciąg narciarski na Górce Szczęśliwickiej. Dostępne są także 3 pływalnie, korty tenisowe i hale gimnastyczne .

Na Ochocie znajdują się centra handlowe: Atrium Plejada, Atrium Reduta, Blue City i St. Martins Gallery Sosnowiec, w których można skorzystać zarówno z szerokiej oferty handlowo-usługowej, jak i – rozrywkowej (kina, restauracje, kawiarnie, place zabaw i gier, siłownie). Popularnymi ośrodkami handlu są również: Hala Kopińska i Hala Banacha .

Do elitarnych instytucji należą w dzielnicy: Teatr Ochota, Och-Teatr, Muzeum Ikon oraz Biblioteka Narodowa, natomiast popularyzacją kultury zajmuje się 21 ośrodków, organizacji i stowarzyszeń oraz 15 filii bibliotecznych. Na uwagę zasługują takie instytucje, jak: Studio Teatralne Koło, Kamienica Artystyczna TA3 oraz Ośrodek Kultury Ochota wraz z filiami, m.in. Pracownią Ceramiki Angoba i Magazynem Sztuk.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Ochocie mogą wybierać z pośród 9 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 322 mieszkania i 1 dom jednorodzinny. Ceny nowych lokali dostępnych na Ochocie wahają się od 10 000 do 16 474 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje na Ochocie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Ochoty

Warszawskie dzielnice – czy stereotypy są wciąż żywe?

,

Warszawskie dzielnice – czy stereotypy są wciąż żywe?

Jak każde miasto, tak i każda dzielnica budzi określone skojarzenia u mieszkańców. Z niektórymi miejscami są związane lepsze, a z innymi gorsze stereotypy. W stolicy mówi o bandyckiej Pradze czy bogatym Wilanowie, a także o tym, że na Białołęce nikt nie mieszka, a Ursynów to ...

Mieszkanie na cele inwestycyjne –  zwróć uwagę na jego okolicę

,

Mieszkanie na cele inwestycyjne – zwróć uwagę na jego okolicę

Mieszkanie, z którego chcesz czerpać korzyści, powinno być szyte na miarę przyszłego najemcy lub nabywcy. Spróbuj wejść w jego buty, zastanów się nad tym, czego potrzebuje i rozejrzyj się po okolicy. O atrakcyjności nieruchomości z punktu widzenia lokatora nieraz przesądza po...

„Mieszkania Plus” wcale nie będą tanie?

,

„Mieszkania Plus” wcale nie będą tanie?

Pomysłodawców „Mieszkania Plus” z pewnością trzeba pochwalić za umiejętność promowania nowej inicjatywy. Kolejne informacje o porozumieniach z samorządami mogą sugerować, że rządowy program jest już w zaawansowanej fazie przygotowań. Tymczasem nie widzieliśmy jeszcze odpowied...

Targówek na czele! Znamy wyniki III edycji Rankingu Dzielnic Warszawy

,

Targówek na czele! Znamy wyniki III edycji Rankingu Dzielnic Warszawy

Znamy wyniki III edycji Rankingu Dzielnic Warszawy w zakresie prowadzenia postępowań dotyczących budownictwa wielorodzinnego w 2015 roku.

Warszawskie inwestycje zyskują na atrakcyjności

,

Warszawskie inwestycje zyskują na atrakcyjności

Warszawa należy dziś do grona najbardziej liczących się metropolii Unii Europejskiej i zarazem jest czołową stolicą Europy Wschodniej. Nic dziwnego, że od lat przyciąga inwestorów jak magnes. – W Warszawie opłaca się inwestować w nieruchomości z mieszkaniami na czele. Co wi...