mazowieckie, Warszawa, Ochota

Informacja na temat Ochoty

Aktualnie na Ochocie dostępnych jest 588 ofert w 19 inwestycjach

mazowieckie, Warszawa, Ochota

Uchodząca za jedną spośród najbardziej atrakcyjnych dzielnic lewobrzeżnej części stolicy, Ochota, to niewielki i zarazem najgęściej zaludniony obszar miasta. Znaczną część dzielnicy zajmują strefy zieleni, zwłaszcza parki i skwery, wśród których warto wymienić Park im. Marszałka Piłsudskiego, Park Szczęśliwicki czy Park Wielkopolski. Enklawy zieleni stanowią przestrzeń zaadaptowaną do uprawiania sportu i rekreacji, toteż nie brakuje placów zabaw, ścieżek rowerowych, alei spacerowych czy boisk. Uroku nadaje okolicy niska, kameralna i często zabytkowa architektura. Na szczególną uwagę zasługują osiedla-ogrody: Staszica i Lubeckiego oraz przedwojenne kamienice. Na południowej Ochocie powstają nowe, harmonijnie wkomponowane w pejzaż, osiedla mieszkaniowe. Ośrodkiem o znacznym natężeniu miejskiego ruchu są Aleje Jerozolimskie (jedna z głównych arterii stolicy), a także ulice: Grójecka, Żwirki i Wigury. Na terenie dzielnicy znajdują się centra handlowe, teatry, muzea i uczelnie wyższe .

Informacja o lokalizacji

Ochota to jedna z trzech najmniejszych dzielnic Warszawy, którą zamieszkuje blisko 90 tys. osób. Mimo dużej gęstości zaludnienia, rejon nie jest zatłoczony, a natężony ruch występuje tylko w jego częściach, jak: Aleje Jerozolimskie czy ośrodki akademickie. Znaczną część obszaru zajmuje zielona przestrzeń: 7 parków, 2 skwery i tereny niezagospodarowane. Zabudowa jest przeważnie niska: willowa lub szeregowa, a atrakcję stanowią liczne obiekty zabytkowe, muzea i teatry.

Ochota stanowi jeden z większych ośrodków akademickich stolicy, a studenci mogą się kształcić na wydziałach: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Medycznego, Wyższej Szkoły Ekonomii, Akademii Pedagogiki Specjalnej czy Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania. Ponadto dostępne są placówki oświatowe prowadzące edukację na wszystkich etapach.

Pacjenci z dzielnicy Ochota mogą korzystać z usług medycznych świadczonych przez 12 przychodni oraz 23 poradnie specjalistyczne działające przy Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota .

Tereny zielone Ochoty są przystosowane do uprawiania sportów na świeżym powietrzu, zaś zimą uruchomione zostają: stok i wyciąg narciarski na Górce Szczęśliwickiej. Dostępne są także 3 pływalnie, korty tenisowe i hale gimnastyczne .

Na Ochocie znajdują się centra handlowe: Atrium Plejada, Atrium Reduta, Blue City i St. Martins Gallery Sosnowiec, w których można skorzystać zarówno z szerokiej oferty handlowo-usługowej, jak i – rozrywkowej (kina, restauracje, kawiarnie, place zabaw i gier, siłownie). Popularnymi ośrodkami handlu są również: Hala Kopińska i Hala Banacha .

Do elitarnych instytucji należą w dzielnicy: Teatr Ochota, Och-Teatr, Muzeum Ikon oraz Biblioteka Narodowa, natomiast popularyzacją kultury zajmuje się 21 ośrodków, organizacji i stowarzyszeń oraz 15 filii bibliotecznych. Na uwagę zasługują takie instytucje, jak: Studio Teatralne Koło, Kamienica Artystyczna TA3 oraz Ośrodek Kultury Ochota wraz z filiami, m.in. Pracownią Ceramiki Angoba i Magazynem Sztuk.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Ochocie mogą wybierać z pośród 19 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 572 mieszkania i 12 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych na Ochocie wahają się od 7 500 do 17 914 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna. W najbliższym czasie w 1 inwestycji mieszkaniowych odbędą się dni otwarte.

Zobacz inwestycje na Ochocie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Ochoty

Warszawskie dzielnice – czy stereotypy są wciąż żywe?

,

Warszawskie dzielnice – czy stereotypy są wciąż żywe?

Jak każde miasto, tak i każda dzielnica budzi określone skojarzenia u mieszkańców. Z niektórymi miejscami są związane lepsze, a z innymi gorsze stereotypy. W stolicy mówi o bandyckiej Pradze czy bogatym Wilanowie, a także o tym, że na Białołęce nikt nie mieszka, a Ursynów to ...

Mieszkanie na cele inwestycyjne –  zwróć uwagę na jego okolicę

,

Mieszkanie na cele inwestycyjne – zwróć uwagę na jego okolicę

Mieszkanie, z którego chcesz czerpać korzyści, powinno być szyte na miarę przyszłego najemcy lub nabywcy. Spróbuj wejść w jego buty, zastanów się nad tym, czego potrzebuje i rozejrzyj się po okolicy. O atrakcyjności nieruchomości z punktu widzenia lokatora nieraz przesądza po...

„Mieszkania Plus” wcale nie będą tanie?

,

„Mieszkania Plus” wcale nie będą tanie?

Pomysłodawców „Mieszkania Plus” z pewnością trzeba pochwalić za umiejętność promowania nowej inicjatywy. Kolejne informacje o porozumieniach z samorządami mogą sugerować, że rządowy program jest już w zaawansowanej fazie przygotowań. Tymczasem nie widzieliśmy jeszcze odpowied...

Targówek na czele! Znamy wyniki III edycji Rankingu Dzielnic Warszawy

,

Targówek na czele! Znamy wyniki III edycji Rankingu Dzielnic Warszawy

Znamy wyniki III edycji Rankingu Dzielnic Warszawy w zakresie prowadzenia postępowań dotyczących budownictwa wielorodzinnego w 2015 roku.

Warszawskie inwestycje zyskują na atrakcyjności

,

Warszawskie inwestycje zyskują na atrakcyjności

Warszawa należy dziś do grona najbardziej liczących się metropolii Unii Europejskiej i zarazem jest czołową stolicą Europy Wschodniej. Nic dziwnego, że od lat przyciąga inwestorów jak magnes. – W Warszawie opłaca się inwestować w nieruchomości z mieszkaniami na czele. Co wi...