mazowieckie, Warszawa, Bemowo

Informacja na temat Bemowa

Aktualnie na Bemowie dostępnych jest 398 ofert w 16 inwestycjach

mazowieckie, Warszawa, Bemowo

Rozciągająca się u zachodnich granic Warszawy dzielnica Bemowo to miejsce zamieszkania ok. 116 tys. ludzi. Zabudowa mieszkaniowa jest dość zróżnicowana. Do architektury z okresu międzywojennego należą: skupisko domów jednorodzinnych Boernerowo oraz fragment miasta-ogrodu Stare Jelonki. Wysokie bloki występują na osiedlach: Lazurowa, Jelonki, Górczewska czy Nowe Bemowo. Z kolei Groty i Górce to tereny, na których obecnie rozwija się nowoczesne budownictwo. Charakterystycznymi miejscami Bemowa są obiekty wojskowe lub lotnicze: zabytkowe forty, Lotnisko Babice, Wojskowe Zakłady Lotnicze oraz Wojskowa Akademia Techniczna. Na lotnisku organizowane są widowiskowe o charakterze masowym, zaś zieloną strefę dzielnicy stanowi Park Leśny Bemowo. Dogodny dojazd do centrum umożliwiają: dobrze rozwinięta sieć dróg, linie autobusowe i tramwajowe, zaś za kilka lat - II linia metra. Do najważniejszych arterii należą ulice: Połczyńska, Górczewska oraz Powstańców Śląskich.

Informacja o lokalizacji

Bemowo jest średniej wielkości dzielnicą lewobrzeżnej części Warszawy z dynamicznie rozwijającą się infrastrukturą mieszkaniową oraz komunikacyjną. Na obszarze o powierzchni ok. 25 km2 znajdują się różnorodne budynki mieszkalne: od wysokich bloków po domy jednorodzinne i miasta-ogrody. Specyficznego charakteru nadają dzielnicy dawne forty wojskowe oraz obszar Lotniska Babice. Przestrzenie zieleni wyznaczają: Park Leśny Bemowo, Park Górczewska z amfiteatrem, Park przy Starych Jelonkach oraz liczne skwery i ogródki działkowe.

Najbardziej prestiżową placówką edukacyjną Bemowa jest Wojskowa Akademia Techniczna, a prócz niej, znajdują się w dzielnicy jeszcze 3 szkoły wyższe. Do oferty edukacyjnej należy ponadto: 46 przedszkoli, 10 szkół podstawowych, 9 gimnazjalnych i 7 ponadgimnazjalnych, a także 7 szkół językowych.

Opiekę medyczną zapewniają mieszkańcom Bemowa 3 specjalistyczne przychodnie Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo-Włochy, a także Przychodnia Lekarska Wojskowej Akademii Technicznej.

Dzielnica posiada bogatą i nieustannie modernizowaną infrastrukturę sportową, a także 12 km ścieżek rowerowych i 15 nowych placów zabaw, w tym – największy spośród warszawskich – przy Forcie Bema. Nową atrakcję stanowi Aleja Sportów Miejskich z kinem plenerowym, podestami do tańca, skateparkiem, ścianką wspinaczkową i boiskami.

Najpopularniejszymi miejscami o charakterze handlowo-usługowym są: Centrum Handlowe Bemowo, Hala Targowa Wola oraz dwa hipermarkety Tesco.

Na terenach Lotniska Babice organizowane są imprezy masowe, Amfiteatr Parku Górczewska to scena letnich koncertów, zaś w Bemowskim Centrum Kultury odbywają się wernisaże, spektakle teatralne, zajęcia artystyczne oraz prężnie działa sekcja Aeromodelklubu. W dzielnicy znajduje się też Teatr GO.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Bemowie mogą wybierać z pośród 16 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 342 mieszkania i 12 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych na Bemowie wahają się od 7 650 do 11 796 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje na Bemowie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Bemowa

II etap Osiedla Awangarda z pozwoleniem na użytkowanie

,

II etap Osiedla Awangarda z pozwoleniem na użytkowanie

Już niebawem kolejne grono mieszkańców będzie mogło w pełni korzystać z uroków swojego wymarzonego mieszkania w sąsiedztwie zabytkowego Fortu Bema. Na początku czerwca firma Profbud uzyskała pozwolenie na użytkowanie drugiego etapu Osiedla Awangarda, położonego na ulicy Waldo...

5 powodów, dla których warto zamieszkać na Bemowie

,

5 powodów, dla których warto zamieszkać na Bemowie

Liczba mieszkańców Warszawy systematycznie wzrasta. Przyczyn, dla których Polacy chętnie osiedlają się w stolicy jest wiele...

Pełczyńskiego 20C – NC Investment rusza z nowym budynkiem

,

Pełczyńskiego 20C – NC Investment rusza z nowym budynkiem

Pod koniec grudnia br. ruszy budowa kolejnej stołecznej inwestycji mieszkaniowej holdingu NC Investment. Będzie to budynek mieszkalny na Bemowie przy ul. Gen. Tadeusza Pełczyńskiego 20C. Obiekt zaprojektowała pracownia architektoniczna MAAS Projekt. Generalnym wykonawcą będzi...

MALBUD1 zawiesza wiechę na Osiedlu Stella

,

MALBUD1 zawiesza wiechę na Osiedlu Stella

Na budowie I etapu Osiedla Stella w Warszawie zakończono prace konstrukcyjne. Z tej okazji 26 października br. na terenie inwestycji odbyła się uroczystość zawieszenia symbolicznej wiechy.

Mieszkanie przy metrze – czy to się opłaca?

,

Mieszkanie przy metrze – czy to się opłaca?

Co ma największy wpływ na wartość mieszkania? Jednym z najważniejszych czynników oddziałujących na decyzję o zakupie czy wynajmie nieruchomości jest z pewnością dogodne położenie. Jeśli jednak lokal nie jest usytuowany w centrum, kluczowym aspektem dla jego inwestycyjnej atra...