pomorskie, tczewski

Informacja na temat powiatu tczewskiego

Aktualnie w powiecie tczewskim dostępnych jest 21 ofert w 2 inwestycjach

pomorskie, tczewski

Powiat tczewski leży na południowym wschodzie woj. pomorskiego i zajmuje teren o powierzchni 697 km2. Region zamieszkuje 118,5 tys. osób. Stolicą jest Tczew, a poza nim na powiat składają się trzy gminy wiejskie i dwie miejsko-wiejskie. Wschodnią granicę powiatu wyznacza Wisła, od północy region wchodzi na Żuławy Wiślane, a od południa ograniczony jest kompleksami leśnymi. Zabudowa dzieli się na tę zurbanizowaną, ale małomiasteczkową oraz typowo wiejską. Powiat ma swój szpital i niemal 40 przychodni lekarskich. Jest tu ponad 30 aptek. W regionie działa przeszło 80 szkół, w tym ponad 30 podstawówek i 20 gimnazjów. Styczność z kulturą można mieć, dzięki kinu, amfiteatrowi, dwóm muzeom oraz domom i ośrodkom kultury. Za rozwój sportu odpowiadają jednostki miejskie i gminne, w tym Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. W regionie mieszczą się dwa kompleksy kortów tenisowych. Powiat leży na węźle komunikacyjnym, w którym krzyżują się drogi krajowe nr 22 i 91. Biegnie tędy autostrada A1, która jest częścią europejskiej E75. W regionie działają linie PKS i PKP oraz Szybka Kolej Miejska.

Informacja o lokalizacji

Powiat tczewski należy do woj. pomorskiego, zajmuję powierzchnię 697 km2 i zamieszkiwany jest przez 118 500 osób. Jego stolicą jest Tczew. Znajdują się tu także dwa inne miasta. W regionie działa szpital i niemal 40 przychodni lekarskich. Jest tu ponad 30 aptek. Edukację zapewnia przeszło 80 szkół. Za kulturę i sport odpowiadają liczne instytucje, w tym miejskie i gminne ośrodki kultury oraz tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Na terenie powiatu krzyżują się drogi krajowe nr 22 i 91 oraz przecina go autostrada A1.

Na terenie powiatu tczewskiego działają 32 podstawówki. Ich kontynuację stanowi 20 szkół gimnazjalnych oraz 31 placówek o szczeblu ponadgimnazjalnym i policealnym.

Znajduje się tu jeden szpital zlokalizowany w stolicy regionu. W powiecie funkcjonuje też niemal 40 przychodni lekarskich. Mieszkańcy mogą korzystać z ponad 30 aptek i dwóch punktów aptecznych.

W stolicy powiatu funkcjonuje Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji, które udostępnia m.in. dwie pływalnie i siłownię. W regionie aktywnie działają gminne ośrodki sportu, a w Opaleniu znajduje się kompleks kortów tenisowych. W mniejszych miejscowościach znajdują się boiska wiejskie.

W powiecie znajdują się liczne punktu handlowo-usługowe, a największym z nich jest zlokalizowana w Tczewie Galeria Kociewska. Mieszkańcy regionu mają też dostęp do działających w miastach sklepów marketowych i dyskontowych, jak np. Lidl, Carrefour, Biedronka, PoloMarket oraz do licznych sklepów prywatnych, zarówno wielobranżowych, jak i specjalistycznych, np. sklepu jubilerskiego, komputerowego, rowerowego.

W Tczewie znajduje się kino, Centrum Kultury i Sztuki, Fabryka Sztuk oraz Miejska Biblioteka Publiczna i amfiteatr. Ponadto w powiecie działają miejskie i gminne biblioteki publiczne, w tym Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie oraz jej wiejskie filie, dwa muzea i dwa oddziały muzealne.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie tczewskim mogą wybierać z pośród 2 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 21 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie tczewskim wahają się od 5 000 do 6 168 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 2 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje w powiecie tczewskim

Inwestycje polecane