pomorskie, tczewski, Tczew

Informacja na temat Tczewa

Aktualnie w Tczewie dostępnych jest 31 ofert w 1 inwestycji

pomorskie, tczewski, Tczew

Tczew to miasto o powierzchni 22,4 km2, leżące w regionie Kociewie, nad Wisłą. Liczba jego mieszkańców to niespełna 60 000 osób. W zabudowie Tczewa dominują budynki mieszkalne wielorodzinne, przy czym wyróżnia się 5 dużych i 5 mniejszych osiedli bloków mieszkaniowych. Centrum stanowi zabytkowe Stare Miasto z wyznaczonymi trzema szlakami spacerowymi. Z uwagi na warunki geograficzne, zagospodarowywane są głównie wewnętrzne tereny miasta. Tczew ma bogatą infrastrukturę społeczną. Znajdują się tu szkoły każdego szczebla, wraz z wydziałem Gdańskiej Wyższej Szkoły Administracji. Działa też szpital powiatowy i 11 zakładów opieki zdrowotnej. Mieszkańcy mają dostęp do galerii handlowej, popularnych marketów, kina, Centrum Kultury i Sztuki oraz licznych obiektów sportowych. Jednym z największych walorów miasta jest położenie.

Informacja o lokalizacji

Tczew jest ok. 60-tysięcznym miastem o powierzchni 22,4 km2. Leży w regionie Kociewie, nad Wisłą. Wokół zabytkowego Starego Miasta rozciągają się tu osiedla bloków mieszkaniowych. Na zaplecze medyczne Tczewa składa się szpital powiatowy i 11 zakładów opieki zdrowotnej. Pełna jest infrastruktura oświatowa i sportowa. Za życie kulturalne odpowiadają m.in. kino oraz Centrum Kultury i Sztuki. Na uwagę zasługuje niezwykłe położenie miasta, które należy do paneuropejskiego korytarza transportowego VI. Niedaleko zachodniej granicy biegnie trasa europejska E75.

Tczew daje swoim młodym mieszkańcom dostęp do ponad 10 przedszkoli, a także 7 szkół podstawowych, 4 gimnazjów, trzech liceów ogólnokształcących, dwóch liceów profilowanych oraz 4 zespołów szkół ponadgimnazjalnych. Działa tu również Wydział Zamiejscowy Gdańskiej Wyższej Szkoły Administracji.

Na terenie Tczewa znajduje się szpital powiatowy i działa 11 zakładów opieki zdrowotnej. Usługi medyczne świadczy też szereg specjalistów prowadzących prywatne gabinety lekarskie. Niezbędne leki i inne produkty medyczne nabyć można w jednej z 23 aptek.

W Tczewie prężnie działa Centrum Sportu i Rekreacji posiadające rozbudowane zaplecze sportowe. W jego skład wchodzą m.in. korty tenisowe, skatepark i zespół basenów. Mieszczą się tu także dwa stadiony portowe, hala sportowo-widowiskowa oraz kompleks boisk piłkarskich. Wśród ciekawszych opcji rekreacyjnych należy wspomnieć o trzech szlakach spacerowych na Starym Mieście.

Największym obiektem handlowym w mieście jest Galeria Kociewska. Na terenie Tczewa funkcjonują również popularne markety i dyskonty, np. Biedronka, Kaufland, Lidl, Lewiatan. Uzupełnieniem ich oferty są liczne sklepy sieci lokalnych oraz prywatne punkty handlowe.

Za ofertę kulturalną Tczewa odpowiada Kino Helios, jak również Centrum Kultury i Sztuki, Miejska Biblioteka Publiczna oraz propagująca kulturę i tradycje regionu Fabryka Sztuki. Znajduje się tu również amfiteatr.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Tczewie mogą wybierać z pośród 1 inwestycji mieszkaniowej w której łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 31 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w Tczewie plasują się na poziomie 5 900 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje w Tczewie

Inwestycje polecane