śląskie, tarnogórski

Informacja na temat powiatu tarnogórskiego

Aktualnie w powiecie tarnogórskim dostępnych jest 3 oferty w 1 inwestycji

śląskie, tarnogórski

Powiat tarnogórski powstał w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Stanowi część województwa śląskiego, a siedzibą powiatu jest miasto Tarnowskie Góry. Na powiat składają się: miasta: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry, gminy miejskie: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry oraz gminy wiejskie: Krupski Młyn, Ożarowice, Świerklaniec, Tworóg, Zbrosławice. Teren ziemi tarnogórskiej jest bardzo silnie zaludniony i zurbanizowany - południowa część jest silnie rozwinięta przemysłowo i technologicznie, zaś północno-zachodnia i wschodnia to głównie tereny rolnicze i leśne. Warto nadmienić, że ponad 50 procent powierzchni powiatu stanowią Lasy Lublinieckie. Obecnie powiat tarnogórski pełni rolę sypialni aglomeracji górnośląskiej.

Informacja o lokalizacji

W powiecie tarnogórskim z pewnością nie można narzekać na niedobór placówek edukacyjnych. Działają tam placówki edukacyjne różnego szczebla, zarówno prywatne, jak i publiczne.

W powiecie tarnogórskim nie brakuje miejsc, w których można aktywnie spędzać czas wolny. Jednym z ciekawszych miejsc na mapie regionu jest Park Wodny w Tarnowskich Górach. Znajduje się w nim basen sportowy, brodzik dla dzieci, solanka, jacuzzi, basen zewnętrzny, basen rwąca rzeka, basen z falą morską, basen z masażem i grotą oraz zjeżdżalnie i grzybek wodny. Ponadto, w ramach parku skorzystać można z sauny, siłowni, gabinetu masażu. Na ziemi tarnogórskiej wyznaczone są również liczne szlaki spacerowe i rowerowe, które prowadzą przez ciekawe zakątki regionu.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie tarnogórskim mogą wybierać z pośród 1 inwestycji mieszkaniowej w której łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 3 mieszkania.

Zobacz inwestycje w powiecie tarnogórskim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat powiatu tarnogórskiego

Targi mieszkaniowe wracają na Śląsk

,

Targi mieszkaniowe wracają na Śląsk

Deszczowa aura nie odstraszyła zwiedzających – targi „Przyjdź, Kup i Zamieszkaj NA SWOIM” odwiedziło ponad 3,5 tys. zwiedzających. Impreza, która w ubiegły weekend odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach to pierwsze od pięciu lat targi nieruchomościowe w...