zachodniopomorskie, Szczecin

Informacja na temat Szczecina

Aktualnie w Szczecinie dostępnych jest 1 379 ofert w 49 inwestycjach

zachodniopomorskie, Szczecin

Szczecin to miasto na prawach powiatu, będące stolicą województwa zachodniopomorskiego. Jest trzecim pod względem powierzchni oraz siódmym pod względem ludności miastem Polski. Aktualnie, dzięki bliskości Morza Bałtyckiego, dostępnego poprzez żeglowną Odrę oraz Zalew Szczeciński jest ośrodkiem gospodarczym regionu. Znajduje się tam port morski, stocznie remontowe, jachtowe oraz żeglugi morskiej. Szczecin jest uznawany za historyczną stolicę Pomorza Zachodniego oraz stanowi centralny ośrodek aglomeracji szczecińskiej.

Informacja o lokalizacji

Według stanu na 2007 rok, w Szczecinie działa 59 szkół podstawowych, 51 gimnazjów, 31 liceów ogólnokształcących, 22 technika dla młodzieży, 10 liceów profilowanych dla młodzieży, 14 zasadniczych szkół zawodowych dla młodzieży, 5 szkół policealnych, 11 szkół artystycznych. Na terenie miasta działa także 19 szkół wyższych.

W Szczecinie znajduje się bogate zaplecze medyczne. Działa tam 9 szpitali oraz liczne przychodnie publiczne i prywatne. O ratownictwo medyczne w Szczecinie dba Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego. W jej ramach funkcjonuje 11 zespołów ratownictwa medycznego, które pochodzą z dwóch placówek.

W obrębie miasta znajdują się duże tereny zieleni miejskiej - parki, lasy, cmentarze, zieleńce, skwery oraz zieleń uliczna. Najpopularniejszym, a jednocześnie największym parkiem jest park Kasprowicza, znajdujący się na wzniesieniu i stoku Doliny Niemierzyńskiej, w którym znajduje się sztucznie utworzone jeziorko Rusałka. W Szczecinie znajduje się ponad 40 kilometrów ścieżek rowerowych, większość z nich usytuowanych jest w dzielnicy Zachód oraz na Śródmieściu.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Szczecinie mogą wybierać z pośród 49 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 1 286 mieszkań i 75 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Szczecinie wahają się od 4 500 do 14 206 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 3 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 3 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje w Szczecinie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Szczecina

Zyskowne pierwsze półrocze Ronson Development

,

Zyskowne pierwsze półrocze Ronson Development

Łączne przychody Grupy Ronson w I półroczu 2017 r. przekroczyły 146 mln zł, co oznacza wzrost o 29% w porównaniu z analogicznym okresem 2016 r.

Nowe mieszkania przy Kusocińskiego

,

Nowe mieszkania przy Kusocińskiego

Gorzowska firma Budnex uzyskała prawomocne pozwolenie na użytkowanie II etapu inwestycji przy ul. Kusocińskiego. Dzięki temu nowo powstające osiedle wzbogaciło się o kolejne 50 mieszkań. W położonej w śródmieściu inwestycji docelowo powstaną cztery budynki wielorodzinne ze 1...

Ronson Development: sprzedaż i przekazania zgodnie z planem

,

Ronson Development: sprzedaż i przekazania zgodnie z planem

W II kwartale 2017 r. Ronson Development sprzedał 180 lokali, czyli o 15% więcej niż w analogicznym okresie 2016 r. W całym pierwszym półroczu br. sprzedaż sięgnęła 439 lokali, co oznacza wzrost o 21% rok do roku.

Pierwszy kwartał Ronson Development na wyraźnym plusie

,

Pierwszy kwartał Ronson Development na wyraźnym plusie

Przychody Grupy Ronson w I kwartale 2017 r. przekroczyły 110 mln zł i były o 163% wyższe niż w analogicznym okresie 2016 r., kiedy wyniosły niespełna 42 mln zł.

Kusocińskiego z pozwoleniem na użytkowanie

,

Kusocińskiego z pozwoleniem na użytkowanie

Pierwszy etap szczecińskiej inwestycji Budnex przy ul. Kusocińskiego uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie. W położonym w śródmieściu osiedlu docelowo powstaną cztery budynki wielorodzinne ze 175 lokalami. Nowi właściciele już odebrali klucze do pierwszych mieszkań.