zachodniopomorskie, Szczecin, Śródmieście

Informacja na temat Śródmieścia

Aktualnie w Śródmieściu dostępnych jest 401 ofert w 17 inwestycjach

zachodniopomorskie, Szczecin, Śródmieście

Śródmieście to centrum Szczecina, które liczy sobie ok. 128 265 mieszkańców. Składa się na nie 10 osiedli, a cała dzielnica jest silnie zróżnicowana pod względem funkcjonalnym. Znajdują się w niej najważniejsze placówki administracyjne miasta, a dominuje zabudowa mieszkaniowa i usługowa. Pojawia się też szereg budynków historycznych, w tym renesansowy Zamek Książąt Pomorskich. Obszary znajdujące się przy Odrze mają charakter typowo przemysłowy. Śródmieście to również kulturalne centrum miasta. Działa tu 7 kin i 7 teatrów, opera oraz filharmonia. Funkcjonuje też ponad 70 szkół, w tym te najważniejsze uczelnie, czyli Politechnika Szczecińska i Akademia Morska. Są tu dwa szpitale i 17 przychodni lekarskich. Mieszkańcy tej części Szczecina mają dostęp do pływalni Floating Arena oraz do dwóch dużych centrów handlowych. W Śródmieściu jest 8 stacji kolejowych. Biegną tędy trzy drogi krajowe i jedna wojewódzka, regularnie kursują autobusy miejskie tramwaje. Rozwija się tu także transport wodny. Wykonywane są rejsy pasażerskie i towarowe.

Informacja o lokalizacji

Śródmieście to centralna dzielnica Szczecina, w której mieszka ok. 128 265 osób. Wyróżnia się zróżnicowaniem funkcjonalnym. Są tu główne urzędy miasta, rozwija się sektor usługowy, występują zabytki, a dominuje zabudowa mieszkaniowa. Na obszarach nadrzecznych rozwija się przemysł. Skumulowane są tu uczelnie wyższe i działa łącznie ponad 70 szkół, 7 kin, 7 teatrów, opera, filharmonia i dwa szpitale. Za dobrą komunikację odpowiadają trzy drogi krajowe, droga wojewódzka, regularnie kursujące autobusy miejskie i tramwaje. Jest tu też 8 stacji kolejowych i rozwija się transport wodny.

Śródmieście oferuje swoim mieszkańcom dostęp do 21 przedszkoli publicznych, 16 szkół podstawowych i ponad 20 gimnazjów. Mieści się tu także 21 liceów ogólnokształcących, 7 liceów profilowanych i 7 zasadniczych szkół zawodowych. Ich ofertę edukacyjną uzupełnia 18 zespołów szkół. Jest tu 8 budynków Politechniki Szczecińskiej, Akademia Sztuki i siedziba Akademii Morskiej.

W Śródmieściu znajdują się dwa szpitale, a także specjalistyczny zakład opieki zdrowotnej, publiczny wojewódzki zakład gruźlicy i chorób płuc. Działa tu 17 publicznych przychodni lekarskich i szereg prywatnych gabinetów medycznych.

Najważniejszymi obiektami sportowymi Śródmieścia są centrum sportowo-rekreacyjne i pływalnia Floating Arena. Do ciekawych miejsc rekreacyjnych należą dwa parki, ogród dendrologiczny i ogród różany.

Na szczecińskim Śródmieściu znajdują się trzy centra handlowe i dwie duże galerie: Galaxy Centrum i Galeria Kaskada. Można tu także znaleźć popularne sklepy branżowe, np. odzieżowy New Yorker czy Perfumerię Douglas.

Śródmieście to kulturalne centrum Szczecina. Mieści się tu 7 kin i 7 teatrów, a także ośrodek teatralny, opera i filharmonia. Ciekawą lekturę można znaleźć w jednej z 19 bibliotek.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Śródmieściu mogą wybierać z pośród 17 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 383 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych w Śródmieściu wahają się od 5 090 do 14 206 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 2 nieruchomościach zostały obniżone ceny

Zobacz inwestycje w Śródmieściu

Inwestycje polecane