zachodniopomorskie, Szczecin, Północ

Informacja na temat Szczecina Północnego

Aktualnie w Szczecinie Północnym dostępnych jest 432 oferty w 13 inwestycjach

zachodniopomorskie, Szczecin, Północ

Jak wskazuje na to sama nazwa, Szczecin-Północ jest dzielnicą położoną w północnej części miasta. Składa się z 7 osiedli, a zamieszkuje ją ok. 53 700 osób. To dzielnica miasta dająca największy dostęp do przyrody, na co wpływ mają głównie rozległe tereny zielone nad Odrą i jeziorem Dąbie. Odległość od centrum jest tu gwarantem spokojnego życia, natomiast dobre połączenia komunikacyjne pozwalają na bezproblemowy dojazd do każdej części Szczecina. Niemniej jednak w okolicy nadodrzańskiej mieści się Skolwiński Park Przemysłowy i działają różnorakie firmy. Zabudowa jest typowa dla terenów podmiejskich z przewagą osiedli domów jedno- i wielorodzinnych, których skupiska znajdujemy w części leżącej na Wzgórzach Warszewskich. Dzielnica ma swoją galerię handlową i dostateczne zaplecze oświatowe oraz medyczne. Znajduje się tu m.in. centrum onkologiczne i 5 przychodni publicznych. W dzielnicy krzyżują się dwie drogi wojewódzkie. Jest tu 6 stacji kolejowych i zajezdnia tramwajowa, a regularne kursy linii autobusowych i tramwajowych zapewniają dobrą komunikację z centrum.

Informacja o lokalizacji

Szczecin-Północ to dzielnica leżąca najbliżej Bałtyku i otoczona lasami od zachodu i Odrą oraz jeziorem Dąbie od wschodu. Mieszka tu ok. 53 700 osób. Jej najbardziej uprzemysłowiona część leży na terenach nadodrzańskich. W centralnej części skupia się zabudowa mieszkalna. Mieszkańcy mają tu zapewniony dostęp do najważniejszych instytucji oświatowych i medycznych. Idylliczna okolica jest dobrze skomunikowana z centrum, dzięki regularnym kursom komunikacji miejskiej. Znajduje się tu 6 stacji kolejowych i przecinają się dwie drogi wojewódzkie.

W dzielnicy działają 4 przedszkola, 6 szkół podstawowych i 9 gimnazjów. Na kontynuację edukacji pozwalają trzy licea ogólnokształcące, dwa licea profilowane i zasadnicza szkoła zawodowa. Znajdują się tu także dwa zespoły szkół.

W tej części miasta opiekę medyczną zapewniają lekarze z 5 przychodni publicznych i medycy prowadzący prywatne gabinety specjalistyczne. Znajduje się tu także Zachodniopomorskie Centrum Onkologii i działa 9 aptek.

W dzielnicy działa KS Hutnik i mieści się fitness club. Głównym punktem rekreacyjnym Szczecina-Północy jest Uroczysko Kupały, w którym poza zachwycającą przyrodą, znajdziemy przystań żeglarską i gocławski szlak turystyczny. Znajduje się tu także Park Brodowski i Park Leśny Mścięcino. Dzielnica bezpośrednio sąsiaduje z Prawobrzeżem, stykając się z jeziorami Dąbie i Małe Dąbie.

W dzielnicy znajduje się Galeria Północ z ponad 10 punktami handlowymi i usługowymi. Ponadto funkcjonuje tu szereg małych sklepów prywatnych, a poza nimi można znaleźć markety wielobranżowe i specjalistyczne, np. Netto czy Leroy Merlin.

Na terenie Szczecina-Północy działa 5 bibliotek i dom kultury. Ok. 2 km na południe od dzielnicy znajdują się natomiast dwa kina położone w Śródmieściu. W podobnej odległości od tej części miasta leży Teatr Letni.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Szczecinie Północnym mogą wybierać z pośród 13 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 396 mieszkań i 36 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Szczecinie Północnym wahają się od 4 500 do 10 910 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje w Szczecinie Północnym

Inwestycje polecane