śląskie, Świętochłowice

Informacja na temat Świętochłowic

Aktualnie w Świętochłowicach dostępnych jest 12 ofert w 1 inwestycji

śląskie, Świętochłowice

Świętochłowice położone są w południowej Polsce, na Górnym Śląsku, w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. W historii miasta dużą rolę odegrały wpływy niemieckie, które odcisnęły swoje piętno szczególnie w architekturze. Do intensywnego rozwoju Świętochłowic przyczynił się przemysł ciężki, głównie górniczy i hutniczy. Obecnie, niegdyś działające kopalnie miejskie zostały zamknięte. Na terenie miasta wciąż działa jednak dawna Huta Florian, obecnie część koncernu ArcelorMittal Poland. Mieszkańcy miasta do dyspozycji mają 6 zbiorników wodnych, w tym ze względu na znakomitą jakość wód, dwa wykorzystywane w celach rekreacyjnych (zalew Foryska oraz Wąwóz). Ciekawe zabytki, architektura i dobrze rozwinięta infrastruktura to zdecydowana wizytówka miasta. Od 2014 roku trwa intensywny proces Rewitalizacji Świętochłowic co wpływa na poprawę komfortu życia mieszkańców. Świętochłowice zyskały miano najgęściej zaludnionego miasta w Polsce i Europie. Miasto graniczy od północy z Bytomiem, od zachodu i południowego zachodu z Rudą Śląską, a od wschodu i południowego wschodu z Chorzowem. Układ komunikacyjny miasta pozwala na szybką podróż w obrębie całego Okręgu Przemysłowego. Tutejsi mieszkańcy to bardzo gościnna i otwarta społeczność, a panujący tu klimat sprzyja turystyce oraz rozwojowi rodziny.

Informacja o lokalizacji

W Świętochłowicach funkcjonuje 10 przedszkoli, 7 szkół podstawowych, 5 gimnazjów, 6 szkół ponadgimnazjalnych - w tym 3 licea ogólnokształcące, 2 licea profilowane i jedno technikum elektroniczne. Dla osób chcących pogłębiać swoją wiedzę działają dwie szkoły policealne – zawodowe.

Wizytówką miasta jest Ośrodek Sportu i Rekreacji, który organizuje liczne wydarzenia sportowe. Na mieszkańców czekają atrakcje takie jak: korty tenisowe, boisko „Orlik 2012”, przystań dla kajaków czy rowerów wodnych, boisko do piłki plażowej, ścieżki rowerowe, nowoczesne place zabaw dla dzieci, siłownie, hale sportowe oraz kluby.

Centrum Kultury Śląskiej zajmuje się organizacją i koordynowaniem wydarzeń kulturalnych oraz prowadzeniem warsztatów dla młodzieży. Świętochłowice posiadają również Młodzieżowy Dom Kultury zajmujący się upowszechnianiem kultury wśród dzieci i młodzieży. Na terenie miasta odbywają się liczne festiwale bluesowe, jazzowe, mieszkańcy nie mogą więc narzekać na nudę i w każdym momencie czekają na nich atrakcje organizowane przez władze Świętochłowic.

Wiadomości na temat Świętochłowic

Które miasta wyludnią się najszybciej?

,

Które miasta wyludnią się najszybciej?

Deweloperzy mieszkaniowi obecnie nie narzekają na popyt. Wyniki sprzedaży z głównych rynków są najlepsze od 8 lat. Dobra koniunktura w branży deweloperskiej prawdopodobnie będzie trwała do końca bieżącej dekady.