podlaskie, Suwałki

Informacja na temat Suwałk

Aktualnie w Suwałkach dostępnych jest 127 ofert w 5 inwestycjach

podlaskie, Suwałki

Suwałki to miasto powiatowe leżące w woj. podlaskim, niedaleko granic z Białorusią, Litwą i Rosją. Jego powierzchnia wynosi 65,24 km2 . Mieszka tu ok. 69 000 ludzi. W mieście panuje niezwykły klimat, który zawdzięcza się m.in. ciekawej, częściowo zabytkowej zabudowie. Uwagę przykuwa neoklasycystyczna ul. Kościuszki oraz przechodzący przez miasto szlak turystyczny i szlak kulturowy. Suwałki położone są na malowniczych terenach, w otoczeniu rozległych obszarów zielonych, m.in. Wigierskiego Parku Narodowego i Puszczy Augustowskiej. Dynamiczny rozwój gospodarczy miasta zapewnia w ostatnich latach działająca tu Specjalna Strefa Ekonomiczna i park technologiczny. Miasto zapewnia mieszkańcom dostęp do wszystkich niezbędnych instytucji. Mieści się tu 6 szkół i 12 zespołów szkół. Działają też dwa szpitale, 12 przychodni lekarskich, dysponujący rozbudowaną infrastrukturą ośrodek sportu i rekreacji, kino, muzeum, a także galeria handlowa.

Informacja o lokalizacji

Suwałki to leżące na Podlasiu miasto powiatowe o powierzchni 65,24 km2. Mieszka tu ok. 69 000 osób. Zabudowa Suwałk w sporej części jest zabytkowa. Przez miasto przebiega szlak turystyczny, a okolice to rozległe tereny zielone. Dzięki specjalnej strefie ekonomicznej Suwałki rozwijają się pod względem gospodarczym. Rozbudowana jest tu infrastruktura społeczna. W mieście znajduje się 6 szkół, 12 zespołów szkół oraz dwa szpitale, kino, muzeum, galeria handlowa. Przez miasto przechodzi trasa europejska, trzy drogi wojewódzkie i działa tu komunikacja miejska.

Na suwalską infrastrukturę oświatową składa się żłobek miejski oraz 9 przedszkoli publicznych, a także trzy szkoły podstawowe, trzy gimnazja i 12 zespołów szkół, w tym 6 zespołów szkół ponadgimnazjalnych.

W mieście działają dwa szpitale, w tym jeden wojewódzki. Poza tym jest tu 12 przychodni lekarskich, a ich ofertę medyczną uzupełniają gabinety prywatne. W Suwałkach jest 31 aptek.

W Suwałkach mieści się Ośrodek Sportu i Rekreacji, pod którego zwierzchnictwem działa stadion piłkarski, stadion lekkoatletyczny, hala sportowa, pływalnia, siłownia, kompleks kortów tenisowych, ścianka wspinaczkowa. W mieście znajduje się również aquapark, a sporty wodne w sezonie można uprawiać także nad Zalewem Arkadia, nad którym znajduje się m.in. ośrodek żeglarski i skatepark.

Suwałki mogą pochwalić się Galerią Handlową Suwałki Plaza, w której znajduje się ponad 50 sklepów. W mieście jest też CH Wigry oraz szereg sklepów wielkopowierzchniowych, jak Tesco czy Kaufland.

W mieście działa Suwalski Ośrodek Kultury. Jest tu również Muzeum Okręgowe, kino oraz biblioteka publiczna.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Suwałkach mogą wybierać z pośród 5 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 121 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w Suwałkach wahają się od 4 799 do 5 860 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje w Suwałkach

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Suwałk

Które miasta budują najwięcej mieszkań?

,

Które miasta budują najwięcej mieszkań?

Wyniki budowy gminnych mieszkań już od dłuższego czasu nie dają nadziei na szybką likwidację deficytu wynoszącego około 160 000 takich lokali.