zachodniopomorskie, stargardzki, Stargard

Informacja na temat Stargardu

Aktualnie w Stargardzie dostępnych jest 55 ofert w 1 inwestycji

zachodniopomorskie, stargardzki, Stargard

Stargard jest miastem leżącym w woj. zachodniopomorskim, nad rzeką Iną. Jego powierzchnia wynosi 48,10 km2, a mieszka tu ok. 70 000 osób. Ciekawe warunki geograficzne zapewnia mu położenie na styku Niziny Szczecińskiej i Pojezierza Szczecińskiego. Centrum miasta stanowią głównie budynki zabytkowe zaadaptowane na nowoczesne, bardziej funkcjonalne obiekty, a duże natężenie historycznych budowli sprawiło, że Stargard należy do Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Stargard ma rozwiniętą infrastrukturę oświatową. Mieści się tu 7 podstawówek, 4 gimnazja oraz dwa zespoły szkół. Jest tu szpital i 11 przychodni lekarskich. Miasto sprzyja rekreacji – wyznaczonych jest 7 szlaków rowerowych, 5 pieszych i jeden kajakowy prowadzący rzeką Iną. Wśród ciekawszych instytucji kulturalnych warto wymienić Książnicą Stargardzką i muzeum.

Informacja o lokalizacji

Stargard to ok. 70-tysięczne miasto o powierzchni 48,10 km2. Jego zabudowa to skrzętne połączenie zabytków, starego budownictwa oraz nowoczesności. Miasto ma pełne zaplecze oświatowe, na które składa się m.in. 7 szkół podstawowych i 4 gimnazjalne. Jest tu szpital oraz 11 przychodni lekarskich. W czasie wolnym można korzystać ze szlaków rowerowych, pieszych i szlaku kajakowego widodącego przepływającą tędy rzeką Iną. Kultury można zasmakować m.in. w Książnicy Stargardzkiej i w tutejszym muzeum. Przez miasto biegnie droga krajowa nr 20 i droga ekspresowa S10, a 35 km od jego granic znajduje się lotnisko.

W Stargardzie działa 6 przedszkoli, 7 szkół podstawowych, a także 4 gimnazja. Ponadto mieszczą się tu dwa zespoły szkół ponadgimnazjalnych, w ramach których działają licea, szkoły zawodowe i techniczne. Funkcjonują tu także szkoły policealne, m.in. Niepubliczna Szkoła Policealna i Policealne Studium Hotelarskie.

W mieście znajduje się szpital, a także 11 przychodni lekarskich i szereg prywatnych gabinetów lekarskich, w tym np. 19 gabinetów stomatologicznych. Funkcjonują tu również 22 apteki.

Za rekreację i aktywność fizyczną mieszkańców odpowiada m.in. Młodzieżowy Ośrodek Sportowy. Na terenie miasta wyznaczonych jest 7 tras rowerowych. Znajduje się tu także pięć szlaków pieszych, w tym dwa spacerowe. Przez rzekę Inę prowadzony jest szlak kajakowy. Są również cztery stadniny koni.

W mieście znajdują się wielkopowierzchniowe obiekty handlowe, jak choćby dwa centra handlowe i galeria „Starówka”. Poza tym zakupy można zrobić w popularnych marketach i dyskontach. Jest tu m.in. Lidl, Żabka, Biedronka. Ich ofertę uzupełniają mniejsze sklepy sieciowe i prywatne, zarówno wielobranżowe, jak i specjalistyczne, np. sklep myśliwski, sportowy, zielarski.

Najważniejszą jednostką kulturalną w mieście jest Stargardzkie Centrum Kultury. Działa tu także Młodzieżowy Dom Kultury. Poza nimi w mieście znajduje się muzeum oraz imponująca swoim zbiorem Książnica Stargardzka.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Stargardzie mogą wybierać z pośród 1 inwestycji mieszkaniowej w której łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 55 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w Stargardzie wahają się od 4 215 do 4 594 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Stargardzie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Stargardu

Mieszkanie dla seniora na polskim gruncie

,

Mieszkanie dla seniora na polskim gruncie

Budownictwo senioralne to dosyć nowy „produkt” na rodzimym rynku mieszkaniowym. Z roku na rok zwiększa się w naszym społeczeństwie odsetek osób starszych, którzy wymagają specjalnych warunków mieszkaniowych. Realia życia polskich emerytów dalekie są jednak od tych, jakie panu...

Deweloperzy będą budować Mieszkania Plus

,

Deweloperzy będą budować Mieszkania Plus

Deweloperzy będą budować tanie czynszówki na wynajem od państwa w ramach programu Mieszkanie Plus. Ile rząd planuje wydać na budowę tanich mieszkań? Sprawdź!