śląskie, Sosnowiec

Informacja na temat Sosnowca

Aktualnie w Sosnowcu dostępnych jest 283 oferty w 10 inwestycjach

śląskie, Sosnowiec

Sosnowiec to miasto położone w południowo-zachodniej części Polski, w województwie śląskim. Usytuowany na Wyżynie Śląskiej, w skład której wchodzi Wyżyna Krakowsko-Częstochowska. Miasto to znajduje się w pobliżu licznych zbiorników wodnych. Leży nad rzekami: Białą Przemszą, Bobrkiem czy Brynicą. Mieszkańcy chętnie korzystają z okolicznych atrakcji, a mnogość zabytków nadaje charakter miasta. Sosnowiec składa się z wielu dzielnic takich jak: Środula, Niwka, Pogoń, Milowice, Modrzejów, Nowe Zawodzie czy Klimontów. Rozciągają się one po obu stronach rzeki- Czarna Przemsza. Co roku powstają tu nowe inwestycje, które charakteryzują się dużą różnorodnością. Dla mieszkańców, jak i inwestorów jest to bardzo atrakcyjna lokalizacja. Występują tu zarówno wysokie zabudowy wielorodzinne, jak i również nowoczesne dzielnice niskiej zabudowy jednorodzinnej i apartamentowej. Największe skupisko mieszkańców to Śródmieście i Środula, gdzie mieszczą się głównie bloki z wielkiej płyty. Nie brakuje tu zabytków, a na uwagę zasługują budynki w stylu barokowym. Zamek Sielecki w Sosnowcu to najstarszy, a zarazem najcenniejszy zabytek miasta. Sosnowiec ma ogromną infrastrukturę społeczną. Bogaty w pełną ofertę edukacyjną, w skład której wchodzi aż 117 publicznych jednostek, działających w ramach zespołów szkół, jak i samodzielnych jednostek. Znajduje się tutaj: 76 szkół podstawowych, 80 szkół ponadpodstawowych oraz 52 przedszkoli. Sosnowiec ma również dostęp do rozbudowanej infrastruktury zdrowotnej. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dysponuje bogatym zapleczem sportowym, m.in. dwoma stadionami i dwoma kortami tenisowymi. W mieście sport można uprawiać także zimą, na stoku narciarskim. Na obszarze miasta funkcjonuje wiele instytucji i placówek kulturalnych m.in. kina, centrum sztuki czy teatr. Rozbudowana została również infrastruktura usługowo-handlowa. Mieszkańcy Sosnowca mają do wyboru dwie duże galerie handlowe i cztery nieco mniejsze.

Informacja o lokalizacji

Sosnowiec do miasto powiatowe należące do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Ma 91 km2 powierzchni i mieszka tu ponad 211 000 ludzi. W zabudowie dominują budynki przemysłowe i osiedla bloków mieszkalnych, które przeplatane są zabytkami oraz domami jednorodzinnymi leżącymi nieco dalej od centrum. Rozbudowane jest zaplecze oświatowe i sportowe. Poza tym mieszczą się tu cztery szpitale, ponad 80 aptek, a także dwa kina i teatr. Dynamiczny rozwój miasta to zasługa położenia. Biegną tędy dwie drogi ekspresowe i dwie drogi krajowe.

Mieszkające w Sosnowcu dzieci mogą uczęszczać do jednej z 32 szkół podstawowych, a później mają do dyspozycji 22 gimnazja, 7 liceów ogólnokształcących, a także 7 szkół technicznych, 8 zasadniczych szkół zawodowych i 7 szkół policealnych. Znajdują się tu również trzy wydziały Uniwersytetu Śląskiego, wydział Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz trzy szkoły wyższe.

W mieście działają cztery szpitale, dwa samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej i pogotowie ratunkowe. Ich ofertę uzupełniają prywatne gabinety lekarskie. Jest tu również hospicjum. W Sosnowcu znajduje się ponad 80 aptek.

W Sosnowcu działa Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, pod którego kontrolą są m.in. dwa stadiony piłkarskie, cztery hale sportowo-widowiskowe, dwa korty tenisowe, tor kolarski. W mieście znajduje się też stadion lekkoatletyczny, dwa inne korty tenisowe, lodowisko, skatepark, wyznaczone są dwa długie szlaki rowerowe. Zimą działa tu stok narciarski z trzema wyciągami.

Miasto ma dwie duże galerie oraz cztery mniejsze centra handlowe. Znajduje się tu także szereg marketów i dyskontów. Zakupy można robić w popularnych sklepach, jak Auchan, Tesco, Biedronka.

W Sosnowcu znajdują się dwa kina, teatr i muzeum. Działa tu centrum sztuki, centrum kultury, Miejski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna. Jest tu również sala koncertowa.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Sosnowcu mogą wybierać z pośród 10 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 276 mieszkań i 6 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Sosnowcu wahają się od 4 299 do 5 900 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny

Zobacz inwestycje w Sosnowcu

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Sosnowca

Które powiaty odstraszają deweloperów?

,

Które powiaty odstraszają deweloperów?

Wyniki niedawnej analizy portalu RynekPierwotny.pl wskazują, że w 2017 r. miała miejsce aktywizacja wielu mniejszych rynków deweloperskich (np. olsztyńskiego oraz bydgoskiego).

„MdM” jednym z czynników depopulacji miast?

,

„MdM” jednym z czynników depopulacji miast?

W ciągu następnych kilku lat utrzymywać się będzie trend spadkowy liczby osób zamieszkujących największe polskie miasta. Jakie są przyczyny depopulacji? Czytaj dalej!