pomorskie, Sopot, Dolny Sopot

Informacja na temat Dolnego Sopotu

Aktualnie w Dolnym Sopocie dostępnych jest 62 oferty w 5 inwestycjach

pomorskie, Sopot, Dolny Sopot

Dolny Sopot to reprezentacyjna część miasta, do której przybywają turyści. Tutaj znajdują się bałtyckie kąpieliska, luksusowe hotele, eleganckie restauracje. Najpopularniejszym miejscem jest drewniane molo – najdłuższy obiekt tego typu w Europie. Turyści przechadzają się również po tak zwanym Monciaku, czyli ulicy Monte Cassino, po której nie poruszają się samochody. Wzdłuż deptaka są sklepy, kawiarnie, restauracje, kluby. W Dolnym Sopocie nie brakuje parków i skwerów, z których najbardziej znany to Skwer Kuracyjny z charakterystyczną fontanną. Dolny Sopot to bardzo atrakcyjna lokalizacja, na co wpływają nie tylko piękny krajobraz i wysokie stężenie zdrowego jodu, lecz także bliskość Gdańska i Gdyni. Nic dziwnego, że wciąż powstaje tu wiele nowych nieruchomości, przede wszystkim z mieszkaniami o podwyższonym standardzie. Przedwojenne kamienice są natomiast sukcesywnie remontowane.

Informacja o lokalizacji

W Dolnym Sopocie są przedszkola i szkoły wszystkich poziomów. Mieści się tu Sopocka Szkoła Muzyczna im. Stanisława Moniuszki. Do kurortu często przyjeżdżają klasy z całej Polski – na tak zwaną zieloną szkołę. Przy ulicy Zamkowa Góra działa prywatna uczelnia – Europejska Szkoła Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości.

Wśród placówek medycznych w Dolnym Sopocie można wymienić Centrum Medyczne Sopmed oraz przychodnie „ABC Family Med”. Specjalny zakład opieki zdrowotnej dla osób niepełnosprawnych mieści się przy alei Niepodległości.

Przybrzeżne wody są idealne do uprawiania różnych sportów wodnych. W Dolnym Sopocie znajdują się szkółki sportów wodnych (np. windsurfingu, kitesurfingu) i wypożyczalnie sprzętu. Można kąpać się nie tylko w morzu, lecz także w basenie. Na miłośników tenisa czekają korty, na których odbywa się turniej Orange Prokom Open. Wśród innych imprez można wymienić „Tyczkę na Molo” – najstarsze europejskie zawody tyczkarskie poza stadionem. Wzdłuż plaży ciągną się ścieżka rowerowa i trasa spacerowa.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Dolnym Sopocie mogą wybierać z pośród 5 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 62 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych w Dolnym Sopocie wahają się od 11 248 do 28 080 zł za metr kwadratowy. W Dolnym Sopocie mamy także 1 mieszkanie w ofercie last minute .

Zobacz inwestycje w Dolnym Sopocie

Inwestycje polecane