pomorskie, Słupsk

Informacja na temat Słupska

Aktualnie w Słupsku dostępnych jest 43 oferty w 2 inwestycjach

pomorskie, Słupsk

Słupsk to ponad 93-tysięczne miasto leżące na Pomorzu, w odległości 18 km od Bałtyku. Jego obszar wynosi ok. 43,15 km2. Charakter zabudowy jest zależny od konkretnych dzielnic. Na Śródmieściu koncentrują się nieruchomości usługowe. Strefy mieszkalne to osiedla mieszkaniowe oraz zespoły domów jednorodzinnych. Skupiska nieruchomości przemysłowych koncentrują się w tutejszej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Słupsk posiada pełną infrastrukturę społeczną. Działają tu szkoły każdego szczebla, w tym kilkanaście szkół wyższych. Mieszczący się w Słupsku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny wyposażony jest w 21 oddziałów. Rozbudowane zaplecze kulturalne i sportowe składa się m.in. na: dwa kina, trzy muzea, dwa stadiony, krytą pływalnię i skatepark. Głównym punktem rekreacyjnym jest Park Kultury, Sportu i Rekreacji, ale są tu także dwa parki miejskie, dwa laski i planty. Miasto ma własną galerię handlową.

Informacja o lokalizacji

Słupsk to miasto leżące w północnej Polsce, w woj. pomorskim. Zajmuje obszar ok. 43,15 km2 i liczy sobie ponad 93 tys. mieszkańców. Działa tu ponad 40 szkół, w tym kilkanaście szkół wyższych. W Słupsku znajduje się także szpital wojewódzki. Rozrywki mieszkańcom dostarczą dwa kina, trzy muzea, a aktywność sportową zapewni m.in. kryta pływalnia i skatepark. Miasto leży na europejskiej trasie E28, przebiega przez nie także droga krajowa nr 21. Rozwinięty jest tu transport kolejowy i autobusowy.

Miasto może pochwalić się pełnym zapleczem oświatowym. Działa tu ponad 19 przedszkoli miejskich, 10 publicznych szkół podstawowych i 5 gimnazjów. Wśród szkół ponadgimnazjalnych znajduje się 5 liceów ogólnokształcących, 5 szkół technicznych i 6 zasadniczych szkół zawodowych. Jest tu też gimnazjum, liceum i technikum dla dorosłych. W Słupsku funkcjonuje 6 zespołów szkół, a także szeroka gama szkół wyższych, w tym Akademia Pomorska. Jest tu też Uniwersytet III Wieku.

Główną placówką medyczną Słupska jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, w którym pacjenci mogą liczyć na opiekę lekarską medyków obsługujących 21 oddziałów. Działa tu również ponad 20 zakładów opieki zdrowotnej oraz przychodni o różnych specjalizacjach.

W Słupsku działa 13 klubów sportowych. Wśród najważniejszych obiektów sportowych należy wymienić dwa stadiony, halę widowiskowo-sportową, halę lekkoatletyczną, a także krytą pływalnię, skatepark, zespół boisk wielofunkcyjnych. Jest tu także ośrodek sportu i rekreacji, w ramach którego działa m.in. centrum lekkoatletyczne i centrum odnowy biologicznej. Sercem sportowo-rekreacyjnym miasta jest jednak Park Kultury, Sportu i Rekreacji, który leży przy spływie kajakowym rzeką Słupią.

Zakupy można zrobić tu w wielkopowierzchniowych obiektach handlowo-usługowych, jak posiadająca niemal 40 sklepów Galeria Słupsk oraz CH Jantar i CH Wokulski. W mieście znajdują się również popularne dyskonty i markety, jak np. Biedronka, Kaufland, Lidl. Dodatkowo działają tu liczne punkty należące do mniejszych sieci oraz sklepy prywatne.

Na terenie Słupska działają dwa kina, trzy muzea oraz galeria sztuki. W Muzeum Pomorza Środkowego znajduje się największa na świecie kolekcja prac Witkacego. W mieście jest tu również teatr, teatr lalek oraz ośrodek teatralny. Dla młodzieży dostępny jest dom kultury i centrum kultury. Ofertę kulturalną uzupełnia Słupski Ośrodek Kultury.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Słupsku mogą wybierać z pośród 2 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 43 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych w Słupsku wahają się od 5 477 do 5 500 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Słupsku

Inwestycje polecane