zachodniopomorskie, sławieński

Informacja na temat powiatu sławieńskiego

Aktualnie w powiecie sławieńskim dostępnych jest 85 ofert w 2 inwestycjach

zachodniopomorskie, sławieński

Powiat sławieński leży w północno-wschodniej części woj. zachodniopomorskiego. Jego powierzchnia liczy sobie 1043,26 km2, na których mieszka łącznie ok. 57 500 osób. W skład 6 znajdujących się tu gmin wchodzą dwa miasta i 155 mniejszych miejscowości. Przeważają domy jednorodzinne. W Sławnie wyróżnia się zabytkowa architektura Starego Miasta. Na terenie powiatu leżą trzy jeziora. Główną atrakcją przyrodniczą są piaszczyste plaże wzdłuż nadbrzeża Bałtyku. Jest tu 5 rezerwatów przyrody. Podstawowe potrzeby mieszkańców zaspokajają liczne instytucje, w tym ponad 50 szkół, szpital powiatowy i przeszło 30 przychodni lekarskich. Ze względu na wyjątkową atrakcyjność turystyczną, region dysponuje rozwiniętą infrastrukturą kulturalną. Są tu dwa kina i bogata jest oferta tutejszych domów kultury. W powiecie działa ok. 50 organizacji sportowych. We wszystkich miejscowościach znajdują się punkty sprzedaży detalicznej, a w miastach zakupy można zrobić w popularnych marketach. Region jest połączony z resztą kraju dwoma drogami krajowymi. DK6 jest częścią europejskiej trasy E28, która prowadzi do granicy z Niemcami. W Darłowie mieści się wodne przejście graniczne.

Informacja o lokalizacji

Powiat sławieński to region leżący na północnym wschodzie woj. zachodniopomorskiego. Jego powierzchnia to ok. 1043 km2 i mieszka tu ok. 57 500 osób. Są to tereny o wysokich walorach przyrodniczych. Rozwinięta infrastruktura społeczna daje szansę zdobycia wykształcenia i zapewnia dostęp do placówek kulturalnych oraz sportowych, a także do sklepów detalicznych. Działa tu szpital powiatowy i ponad 30 przychodni. Biegnąca tędy droga krajowa nr 6 prowadzi do granicy polsko-niemieckiej. Jest tu też wodne przejście graniczne.

Region daje swoim mieszkańcom możliwość nauki w jednej z 24 szkół podstawowych. Tutejszą infrastrukturę oświatową buduje również 18 szkół gimnazjalnych oraz 11 szkół ponadgimnazjalnych i policealnych, w tym kierowany przez władze powiatowe Zespoły Szkół Morskich w Darłowie i Zespół Szkół Agrotechnicznych w Sławnie.

W Sławnie znajduje się szpital powiatowy z 6 oddziałami i 11 poradniami specjalistycznymi. We wszystkich miejscowościach powiatu działa łącznie 31 przychodni lekarskich. Funkcjonują tu również prywatne gabinety medyczne.

Na terenie powiatu sławieńskiego działa ok. 50 klubów i stowarzyszeń sportowych. W Sławnie i Darłowie znajdują się w pełni wyposażone stadiony miejskie, a w Postominie mieści się nowoczesny stadion z 6-torową bieżnią. W Darłowie można skorzystać z parku wodnego. W Sławnie jest hala widowiskowo-sportowa i kompleks Orlik. W powiecie wyznaczone są trzy piesze szlaki turystyczne i cztery szlaki rowerowe.

Największe skupiska obiektów handlowych znajdują się w miastach powiatu, a najwięcej jest ich w Darłowie. Mieszkańcy regionu mogą robić zakupy w licznych sklepach prywatnych i mniejszych punktach sieciowych, choć nie brakuje też sklepów dyskontowych i marketów, jak Biedronka, Lidl, Netto.

W powiecie działają dwa kina. Wyświetlaniem filmów zajmuje się także Sławiński Dom Kultury, w ramach którego występuje też teatr i odbywają się występy muzyczne. Działa tu 6 gminnych i miejskich bibliotek publicznych. W Darłowie mieści się pełniący rolę muzeum Zamek Książąt Pomorskich, a w Jarosławiu Muzeum Bursztynu.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie sławieńskim mogą wybierać z pośród 2 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 85 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie sławieńskim wahają się od 10 800 do 22 800 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w powiecie sławieńskim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat powiatu sławieńskiego

Budowa inwestycji Marina Royale rozpoczęta

,

Budowa inwestycji Marina Royale rozpoczęta

Grupa CFE Polska została generalnym wykonawcą ekskluzywnej inwestycji Marina Royale, zlokalizowanej w Darłowie nad samym brzegiem morza.