śląskie

Informacja na temat woj. śląskiego

Aktualnie w woj. śląskim dostępnych jest 3 942 oferty w 109 inwestycjach

śląskie

Województwo śląskie zajmuje powierzchnię 12 333,09 kilometrów kwadratowych. Jest to region posiadający najwyższy stopień urbanizacji oraz największą gęstość zaludnienia. Stolicą województwa jest miasto Katowice. Ciekawostką jest, iż na śląsku znajduje się więcej miast na prawach powiatu niżeli powiatów. Przeważają tu tereny wyżynne i górskie (średnia wysokość 318,9 m.n.p.mm), a najwyższym punktem jest wierzchołek Góry Pięciu Kopców posiadający 1534 m.n.p.m. W regionie tym znajduje się Górnośląski Okręg Przemysłowy, który jest najsilniej uprzemysłowionym obszarem Polski.

Informacja o lokalizacji

W województwie działa 45 szkół wyższych oraz 43 jednostki zamiejscowe. Największe uczelnie na Śląsku, pod względem studentów, to: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Śląska w Gliwicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Politechnika Częstochowska.

Wypoczynek na Śląsku to głównie tereny Beskidu Śląskiego. Znajdują się tam liczne ośrodki umożliwiające uprawianie sportów zimowych, bazy turystyczne oraz szklaki turystyczne. Znajdują się tu także liczne jeziora, które stanowią idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych. Najbardziej znane i najczęściej nagradzane kluby piłkarskie województwa to: Górnik Zabrze oraz Ruch Chorzów oraz Polonia i Szombierki, a także GKS Katowice i Zagłębie Sosnowiec. Ze Śląska pochodzi także Adam Małysz - wielokrotny mistrz świata i zdobywca pucharu świata w skokach narciarskich. W regionie znajdują się także liczne obiekty sportowe, między innymi: Stadion Śląski w Chorzowie, który po przebudowie pełnić będzie funkcje stadionu piłkarskiego oraz lekkoatletycznego, Stadiom Miejski w Rybniku, Stadion Żużlowy Arena Częstochowa - jeden z największych stadionów żużlowych w Polsce, hala widowiskowa Spodek w Katowicach oraz dwie skocznie narciarskie: Skalite w Szczyrku i Malince w Wiśle.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w woj. śląskim mogą wybierać z pośród 109 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 3 790 mieszkań i 103 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w woj. śląskim wahają się od 2 678 do 12 958 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 6 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 11 ofert promocyjnych. W woj. śląskim mamy także 2 mieszkania w ofercie last minute oraz 1 ofertę w przedsprzedaży.

Zobacz inwestycje w woj. śląskim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat woj. śląskiego

Nowa jakość w centrum Gliwic

,

Nowa jakość w centrum Gliwic

W Apartamentach Zygmunta już 20% mieszkań znalazło swoich nabywców. W styczniu ruszy sprzedaż nowego etapu

Gliwice stawiają na apartamenty premium

,

Gliwice stawiają na apartamenty premium

Nowe Apartamenty Zygmunta w Gliwicach z wyjątkową ofertą na start – 20 000 zł na wybrane mieszkanie!

Które powiaty odstraszają deweloperów?

,

Które powiaty odstraszają deweloperów?

Wyniki niedawnej analizy portalu RynekPierwotny.pl wskazują, że w 2017 r. miała miejsce aktywizacja wielu mniejszych rynków deweloperskich (np. olsztyńskiego oraz bydgoskiego).

Mieszkania od TBS'u teraz na własność

,

Mieszkania od TBS'u teraz na własność

Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wzbogaca ofertę śląskiego rynku nieruchomości o program mieszkań na wynajem z dojściem do własności. Osiedle pod Kasztanami kusi lokalizacją, bo Giszowiec to jedna z bardziej przyjaznych dzielnic.

Opłaca się inwestować w mieszkania w Katowicach?

,

Opłaca się inwestować w mieszkania w Katowicach?

W ciągu kilku lat Katowice zmieniły się nie do poznania. W odpowiedzi na rosnący popyt znacznie wzrosła również oferta mieszkań od deweloperów.