podkarpackie, Rzeszów

Informacja na temat Rzeszowa

Aktualnie w Rzeszowie dostępnych jest 1 255 ofert w 35 inwestycjach

podkarpackie, Rzeszów

Rzeszów to miasto w południowo-wschodniej Polsce, stolica województwa Podkarpackiego. Położony na Podgórzu Rzeszowskim, zajmuje ponad 116 km2. Rzeszów zamieszkuje 186 120 ludzi. W skład Rzeszowa wchodzi 29 osiedli. Zabudowa Śródmieścia Rzeszowa pochodzi w większości z XIX wieku, pozostałe części miasta charakteryzują się przeważnie zabudową typową dla osiedli miejskich – są to bloki oraz osiedla domów jednorodzinnych czy szeregowców. Do najważniejszych zabytków Rzeszowa należy gotycki kościół farny oraz zamek z czasów Lubomirskich. Reprezentacyjną częścią miasta jest deptak 3 maja. W Rzeszowie zaczynają powstawać także wieżowce: w 2014 roku oddano do użytku 18 piętrowy apartamentowiec Capital Towers a w tym roku do użytku planuje się oddać SkyRes Warszawska – 14 piętrowy biurowiec wraz z zapleczem mieszkalnym. W obrębie Rzeszowa znajduję się rezerwat przyrody Lisia Góra, który położony jest nad Zbiornikiem Rzeszowskim. W Rzeszowie znajduje się także wiele ważnych obiektów sportowych oraz kulturalnych: Filharmonia Podkarpacka czy Hala Podpromie.

Informacja o lokalizacji

Rzeszów to stolica województwa podkarpackiego. Położony jest na Podgórzu Rzeszowskim, nad Wisłokiem. W Rzeszowie mieszka ponad 186 tysięcy ludzi. W mieście dominuje zabudowa osiedlowa: domy jednorodzinne, szeregowce czy bloki mieszkalne. Zabytkowe obiekty zlokalizowane są w Śródmieściu. W obrębie miasta znajduje się rezerwat przyrody. W Rzeszowie znajduję się Filharmonia Podkarpacka, 8 teatrów, 8 kin, 11 muzeów oraz hala sportowo-widowiskowa Podpromie.

W mieście działają zarówno uczelnie prywatne jak i państwowe, najpopularniejszą jest Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza ( tu znajduję się jedyny w kraju ośrodek kształcenia pilotów lotnictwa cywilnego). Oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży jest bardzo szeroka: znajduje się tu 40 przedszkoli, 28 szkół podstawowych, 23 gimnazja oraz 40 szkół średnich.

Na terenie Rzeszowa funkcjonuje 8 szpitali, największym z nich jest Kliniczny Szpital Wojewódzki im. Chopina, który posiada 18 oddziałów. Funkcjonuje tu także 35 publicznych ośrodków zdrowia.

W Rzeszowie działają 2 akademickie kluby sportowe: przy Politechnice Rzeszowskiej i przy Uniwersytecie Rzeszowskim. Funkcjonuje tu także popularny klub sportowy Resovia Rzeszów. Miasto to także słynie z osiągnięć żużlowych. W jednej z największych hal widowiskowo-sportowych Hali Podpromie organizowane są mecze i zawody sportowe. W Rzeszowie funkcjonuje także wiele szkół walki, najpopularniejsze są szkoły taekwondo i karate. Organizowany jest tu także Międzynarodowy Maraton Rzeszowski.

W Rzeszowie znajduję się 8 galerii handlowych, najpopularniejszymi są Galeria Rzeszów oraz Galeria Millenium Hall. Popularnymi miejscami handlu są duże hipermarkety sieci: Tesco, Auchan czy E. Leclerc.

Rzeszów jest stolicą województwa Podkarpackiego co sprawia, że posiada bardzo rozbudowaną ofertę kulturalno-rozrywkową. Znajduję się tu Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego, która organizuje m.in Festiwal Muzyczny w Łańcucie. Siedzibę ma tu 8 teatrów, 8 multipleksów a także 13 galerii sztuki. W Rzeszowie znajduje się także 11 muzeów, z czego najpopularniejszym jest Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, które poza ekspozycją główną oferuje Podziemną Trasę Turystyczną – jedną z największych atrakcji Rzeszowa.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Rzeszowie mogą wybierać z pośród 35 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 1 213 mieszkań i 29 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Rzeszowie wahają się od 3 408 do 70 880 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 2 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 2 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje w Rzeszowie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Rzeszowa

Wynajem krótkoterminowy

,

Wynajem krótkoterminowy

Wynajem krótkoterminowy zyskuje na popularności. Dla kogo to dobre rozwiązanie i na jakie zyski można liczyć?

Deweloperzy polubili „ścianę wschodnią”?

,

Deweloperzy polubili „ścianę wschodnią”?

Oferta deweloperów w niemal 70% mieści się w 6 największych polskich miastach. Najnowsze dane pokazują jednak, że coraz większą popularność zyskuje ściana wschodnia.

Czynsze rosną wraz z cenami lokali

,

Czynsze rosną wraz z cenami lokali

Ceny mieszkań stale rosną. Ten wzrostowy trend rozpoczął się już w 2013 roku. Nasi analitycy wzięli więc pod lupę kilkanaście ważnych rynków mieszkaniowych.

Które miasta budują najwięcej mieszkań?

,

Które miasta budują najwięcej mieszkań?

Wyniki budowy gminnych mieszkań już od dłuższego czasu nie dają nadziei na szybką likwidację deficytu wynoszącego około 160 000 takich lokali.

Gdzie zamieszkać, aby czuć się bezpiecznie?

,

Gdzie zamieszkać, aby czuć się bezpiecznie?

Jednym z czynników, które biorą pod uwagę osoby rozważające zakup mieszkania i osiedlenie się na stałe w jakimś mieście jest, jak podaje RynekPierwotny.pl, poczucie bezpieczeństwa. Które miasta cechują się niskim poziomem przestępczości, a które wysokim? Czy na osiedlach zamk...