pomorskie, wejherowski, Rumia

Informacja na temat Rumi

Aktualnie w Rumi dostępnych jest 724 oferty w 17 inwestycjach

pomorskie, wejherowski, Rumia

Rumia to miasto o powierzchni 30,08 km2, które zamieszkuje ok. 43 700 osób. Leży w pow. wejherowskim, w woj. pomorskim i graniczy z Gdynią oraz Redą. Wchodzi w skład Aglomeracji Gdańskiej i jest jedną z miejscowości tworzących Małe Trójmiasto Kaszubskie. Częściowo leży na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który zajmuje ok. 40% terytorium miasta. Centrum Rumi wciąż jeszcze nie jest w pełni ukształtowane, za to na obrzeżach miasta z każdym rokiem rozrasta się zabudowa mieszkalna. Znaczne obszary dopiero czekają na zagospodarowanie. Póki co, powoli rozbudowywane jest tu zaplecze oświatowe, na które składa się 15 przedszkoli i 15 szkół różnego szczebla. Działa tu poradnia medyczna i 7 zakładów opieki zdrowotnej. Miasto posiada najważniejsze elementy infrastruktury sportowej. Znajduje się tu także galeria handlowa i centrum handlowe.

Informacja o lokalizacji

Rumia to leżące na Pomorzu miasto o powierzchni 30,08 km2 i liczbie ludności wynoszącej ok. 43 700 osób. Należy do Aglomeracji Gdańskiej i jest częścią Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Rumia stale się rozwija, a widoczne jest to głównie na obrzeżach miasta, gdzie regularnie powstają nowe elementy zabudowy mieszkaniowej. W mieście rozbudowany jest sektor oświatowy. Działa tu także 7 zakładów opieki zdrowotnej, galeria handlowa, kwitnie życie kulturalne. Do walorów Rumi należy znakomite położenie przy drodze krajowej nr 7 i w bliskiej odległości od Trójmiasta, portu morskiego i lotniska.

Najmłodszym mieszkańcom Rumia daje do wyboru 15 przedszkoli publicznych i prywatnych. Działa tu również 6 szkół podstawowych, 5 gimnazjów, liceum ogólnokształcące oraz technikum, zasadnicza szkoła zawodowa i oferująca cztery kierunki kształcenia szkoła policealna.

Usługi z zakresu opieki lekarskiej świadczy w mieście 7 niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej i poradnia medyczna. Znajduje się tu również centrum medyczne i laboratorium analiz medycznych. Leki można nabyć w 17 aptekach.

Rumia ma własny stadion miejski i halę widowiskowo-sportową, na której rozgrywane są różnego typu zawody sportowe. Funkcjonuje tu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przez miasto i jego okolice biegną trzy trasy rowerowe. Ciekawostką jest fakt, że w Rumi znajduje się największa w Europie „kaktusiarnia”.

W mieście znajduje się Galeria Rumia i CH Port Rumia. W obu mieści się ponad 70 punktów handlowych. Działają tu również popularne sklepy sieciowe, np. Lewiatan i Netto, a alternatywą dla nich są mniejsze, lokalne punkty handlowe.

W Rumi działają dwa domy kultury i biblioteka miejska. Imprezy kulturalne są tu organizowane m.in. w „altanie koncertowej”, w tutejszym Parku Żelewskiego, aczkolwiek koncerty organowe odbywają się w kościele NMP. Jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalnych w Rumi są Jarmarki Kaszubskie organizowane każdego roku w pierwszy weekend sierpnia.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Rumi mogą wybierać z pośród 17 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 698 mieszkań i 23 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w Rumi wahają się od 3 700 do 7 997 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje w Rumi

Inwestycje polecane