mazowieckie, wołomiński, Radzymin

Informacja na temat Radzymina

Aktualnie w Radzyminie dostępnych jest 195 ofert w 7 inwestycjach

mazowieckie, wołomiński, Radzymin

Miasto Radzymin znajduje się w północno-zachodniej części powiatu wołomińskiego, w odległości 25 km od centrum Warszawy. Radzymin zajmuje terytorium o powierzchni ok. 24 km2, na którym mieszka ponad 11 tys. osób. Dominuje tutaj niska zabudowa mieszkaniowa: domy jednorodzinne i dwukondygnacyjne budynki wielorodzinne. Znaczną część obszaru zajmują grunty rolne z zabudową zagrodową oraz tereny leśne, stanowiące 25% powierzchni. Przepływają tędy rzeki: Bug, Rządza i Narew, które uchodzą do – graniczącego z miastem i pełniącego funkcje rekreacyjne – Zalewu Zegrzyńskiego. Północna i północno-zachodnia część Radzymina to kompleksy leśne tzw. Rejentówki, gdzie znajdują się liczne domy letniskowe. W mieście funkcjonują drobne przedsiębiorstwa i wiele cegielni.

Informacja o lokalizacji

Radzymin to miasto powiatu wołomińskiego, położone w odległości 17 km od Warszawy. Znaczną część obszaru miasta o powierzchni ok. 24 km2 zajmują tereny rolnicze z wiejską zabudową, a także kompleksy leśne, min. Rejentówka z domami letniskowymi. W mieście mieszka ponad 11 tys. osób, a zabudowę mieszkaniową stanowią domy jedno- i wielorodzinne. Przez Radzymin przepływają 3 rzeki, które uchodzą do Zalewu Zegrzyńskiego, będącego popularnym miejscem wypoczynku.

W Radzyminie funkcjonuje: 9 placówek przedszkolnych, 5 szkół podstawowych oraz 4 gimnazja, z których jedno posiada oddziały dwujęzyczne. Ponadto w mieście znajduje się liceum i technikum oraz Zakład Doskonalenia Zawodowego z liceum ogólnokształcącym i zasadniczą szkołą zawodową. Do oferty edukacyjnej należą ponadto: 3 szkoły językowe i 2 – muzyczne.

Mieszkańcy Radzymina korzystają z podstawowej opieki medycznej w ramach NFZ świadczonej przez Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, przy którym prócz poradni rodzinnej, funkcjonują 23 poradnie specjalistyczne. Ponadto w odległości 10 km od miasta znajduje się Szpital Powiatowy w Wołominie wyposażony w 11 oddziałów i 16 poradni specjalistycznych.

Tereny leśne w Radzyminie stanowią dogodną przestrzeń do spacerów i wycieczek rowerowych, na rzekach: Bug, Narew i Rządza organizowane są spływy kajakowe, zaś – znajdujący się na granicy miasta –Zalew Zegrzyński to popularne miejsce rekreacji i sportów wodnych. Zajęcia sportowe, takie jak: taniec sportowy, łucznictwo, karate, fitness czy ćwiczenia na siłowni odbywają się w Radzymińskim Ośrodku Kultury i Sportu.

Popularnymi obiektami handlowymi w Radzyminie są hipermarkety: Tesco i Biedronka oraz Targowisko Miejskie. Mieszkańcy miasta mogą również zrobić zakupy w hipermarketach: Lidl, Kaufland, Marcpol i Tesco, które znajdują się w oddalonym o 10 km Wołominie bądź udać się do warszawskich centrów handlowych.

Działalnością kulturalną w mieście zajmuje się przede wszystkim Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu, w którym funkcjonuje koło teatralne oraz odbywają się zajęcia sekcji plastycznej i muzycznej. Miejscem organizacji wydarzeń widowiskowych oraz koncertów, min. Radzymińskiej Orkiestry Dętej, jest Miejska Sala Koncertowa. Promocją czytelnictwa zajmuje się Biblioteka Publiczna, zaś w planach jest budowa Centrum Historyczno-Kulturowego – muzeum upamiętniającego bitwę warszawską.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Radzyminie mogą wybierać z pośród 7 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 158 mieszkań i 37 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Radzyminie wahają się od 3 641 do 6 500 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje w Radzyminie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Radzymina

W Ząbkach kurczy się oferta nowych mieszkań

,

W Ząbkach kurczy się oferta nowych mieszkań

W podwarszawskich miejscowościach nowe projekty deweloperów przyciągają klientów atrakcyjnymi stawkami, wysokim standardem wykonania oraz bliskim sąsiedztwem zielonych terenów.

Centrum Park - mieszkanie blisko stolicy!

,

Centrum Park - mieszkanie blisko stolicy!

Mieszkanie blisko Warszawy w cenie od 3 900 zł za mkw. To niebywała okazja dla tych, którzy szukają mieszkania w niskiej cenie i dobrej lokalizacji. Centrum Park to inwestycja usytuowana w centralnej części Radzymina, który dzieli od stolicy zaledwie 20 km drogi.

Centrum Park- Radzymin jeszcze bliżej Warszawy!

,

Centrum Park- Radzymin jeszcze bliżej Warszawy!

Centrum Park w Radzyminie coraz bliżej Warszawy! A wszystko to za sprawą powstającej obwodnicy Marek. Nowa trasa jeszcze bardziej zbliży Radzymin do Warszawy, a tym samym obecni oraz przyszli mieszkańcy Centrum Park, jeszcze szybciej dotrą do pobliskiej stolicy.

Centrum Park w Radzyminie - jesteś bliżej Warszawy

,

Centrum Park w Radzyminie - jesteś bliżej Warszawy

Ceny mieszkań już od 3 900 zł za metr kwadratowy oraz dobre połączenie komunikacyjne, które łączy Radzymin z Warszawą – to główne zalety inwestycji Centrum Park, zrealizowanej przez Willa Developer Sp. j.  Osiedle powstałe w centrum Radzymina dedykowane jest wszystkim tym, kt...