wielkopolskie, poznański, Plewiska

Informacja na temat Plewisk

Aktualnie w Plewiskach dostępnych jest 62 oferty w 3 inwestycjach

wielkopolskie, poznański, Plewiska

Plewiska to miejscowość powiatu poznańskiego, która usytuowana jest przy zachodniej granicy miasta Poznań. Plewiska należą do gminy Komorniki i oddalone są od centrum Poznania o zaledwie 12 km. W Plewiskach zamieszkuje prawie 9,5 tys. osób. Do większych osiedli mieszkaniowych należą: Aniołowo, Zielarskie i Pogodne, a niską zabudowę tworzą wolnostojące lub bliźniacze domy jednorodzinne oraz nowe budynki szeregowe. W środkowej części miejscowości zlokalizowany jest zespół dworsko-parkowy należący do Instytutu Roślin i Przetworów Zielarskich oraz firmy Herbapol. Nowoczesnym kompleksem obiektów handlowo-usługowych jest Nowy Rynek, zaś miejsca rozrywki to: Dom Kultury Remiza, biblioteka, stadion piłkarski, a także restauracje, hotele i pensjonaty. Z Plewisk do Poznania kursują autobusy poznańskiej komunikacji miejskiej (2 linie), tramwaje (4 linie) oraz pociągi PKP Junikowo. Południowym krańcem miejscowości przebiega autostrada A2, a w pobliżu zachodniej granicy znajduje się droga ekspresowa S11.

Informacja o lokalizacji

Plewiska położone są przy zachodniej granicy Poznania, w odległości ok. 12 km od centrum stolicy Wielkopolski. Zabudowę mieszkaniową dla ok. 9,5 tys. osób stanowią jednorodzinne domy wolnostojące, bliźniacze lub szeregowe. Na terenie Plewisk zlokalizowanych jest kilka firm spedycyjnych i logistycznych, zaś kilkadziesiąt sklepów i firm skontrowanych jest w obrębie kompleksu handlowo-usługowego Nowy Rynek. Zieloną strefę w Plewiskach stanowi Park Podworski. W odległości ok. 6 km od wsi leży Luboń, gdzie znajdują się: pływalnia, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz centra handlowe: Pajo i Factory.

W Plewiskach funkcjonują 2 publiczne i 4 niepubliczne przedszkola oraz Szkoła Podstawowa im. Tytusa i Jana Działyńskich, zaś w trakcie budowy jest nowa szkoła podstawowa. W Plewiskach znajdują się także szkoły języków obcych, min. Europa s.c. i Grupa Surf. Dzieci i młodzież mogą również uczęszczać do szkół zlokalizowanych w najbliższej okolicy, np. szkoły podstawowej i gimnazjalnej w Komornikach (ok. 4 km), szkoły podstawowej i gimnazjum w Skórzewie (ok. 5 km), Gimnazjum nr 58 w Poznaniu (ok. 4 km) czy Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Poznaniu (ok. 3 km). W promieniu 10 km od wsi znajduje się ok. 7 poznańskich szkół licealnych i technicznych, a mieszkańcy mogą korzystać z oferty edukacyjnej poznańskich uczelni.

Pacjenci z Plewisk mogą nieodpłatnie korzystać z usług lekarza rodzinnego i pediatry oraz lekarzy specjalistów, min. okulisty, kardiologa, psychologa czy ginekologa, którzy przyjmują w NZOZ Twoja Przychodnia. W Niepublicznym Zakładzie Podstawowej i Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej Kora Med znajduje się poradnia lekarza rodzinnego i 12 poradni specjalistycznych. W Plewiskach funkcjonuje ponadto Neurologiczny Niepubliczny ZOZ Centrum Leczenia SM Ośrodek Badań Klinicznych. W odległości ok. 3 km od Plewisk znajduje się Klinika Grunwaldzka w Poznaniu, zaś w odległości ok. 7 km – poznański Szpital Świętej Rodziny.

Park Podworski w Plewiskach to popularne miejsce spacerów, zaś mecze i zawody sportowe odbywają się na Stadionie Gromu Plewiska. W oddalonym o ok. 6 km Luboniu zlokalizowane są: pływalnia Na Fali oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji z wielofunkcyjnymi boiskami, halą sportowo-widowiskową, salą fitness i siłownią. W odległości ok. 3,5 km od Plewisk znajdują się: Centrum Rekreacyjne Fabianowo Sport & Beauty oraz korty tenisowe w Poznaniu, w promieniu ok. 7 km usytuowany są takie obiekty jak: Inea Stadion oraz Akademia Pływania Poznań, zaś ok. 10 km od Plewisk położone jest pole golfowe Ławica.

Kilkadziesiąt sklepów oraz firm zlokalizowanych jest w Plewiskach w obrębie nowoczesnego kompleksu handlowo-usługowego Nowy Rynek. W miejscowości funkcjonuje również dyskont Biedronka oraz drobne sklepy wielobranżowe. W oddalonym o ok. 6 km od wsi Luboniu znajdują się centra handlowe: Pajo i Factory, natomiast w promieniu ok. 9 km od Plewisk usytuowane jest poznańskie centrum handlowe King Cross Marcelin.

Na terenie Plewisk funkcjonują takie instytucje kultury jak: biblioteka publiczna oraz Dom Kultury Remiza, w którym działa Koło Gospodyń Wiejskich. W odległości od 5 do 6 km zlokalizowane są poznańskie kina: Luna i Bułgarska 19. W promieniu od 7 do 13 km od Plewisk znajdują się poznańskie teatry: Teatr Strefa Ciszy (ok. 7 km), Teatr Nowy (ok. 10 km), Teatr Muzyczny (ok. 11 km) oraz Teatr Wielki (ok. 13 km). Muzeum Narodowe w Poznaniu oddalone jest od Plewisk o zaledwie 10 km, a poznańska starówka z muzeami: Etnograficznym, Archeologicznym i Powstania Wielkopolskiego – o zaledwie 11 km. W pobliskich Komornikach funkcjonuje Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego, zaś w Żabikowie – Muzeum Martyrologiczne.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Plewiskach mogą wybierać z pośród 3 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 20 mieszkań i 42 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w Plewiskach wahają się od 4 750 do 5 896 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Plewiskach

Inwestycje polecane