wielkopolskie, Poznań

Informacja na temat Poznania

Aktualnie w Poznaniu dostępnych jest 4 305 ofert w 109 inwestycjach

wielkopolskie, Poznań

Poznań to stolica województwa wielkopolskiego, miasto o powierzchni 260 km kw, zamieszkane przez ponad 500 tys. mieszkańców. Na zabudowę Poznania składają się wysokie bloki na osiedlach takich, jak Lecha, Czecha i Rusa a także zabytkowe kamienice w rejonie Starego i Nowego Miasta czy Wildy. Poznań znany jest z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Międzynarodowych Targów Poznańskich, festiwalu teatralnego Malta a także centrum handlowo-kulturalnego Stary Browar, w którym można podziwiać wystawy, zrobić zakupy czy wziąć udział w warsztatach. Znajdują się tu też parki (Sołacki, Wodziczki), a także rezerwaty przyrody Meteoryt Morasko i Żurawiniec. Działa tu łącznie kilkanaście uczelni a największe to Uniwersytet im. Adama Mickiewicza czy Politechnika Poznańska.

Informacja o lokalizacji

W liczącym ponad 500 tys. mieszkańców Poznaniu działa kilkanaście uniwersytetów, w tym Politechnika Poznańska czy też Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Miasto posiada własny port lotniczy Poznań-Ławica, stację kolejową Poznań Główny i 9 dróg o znaczeniu międzynarodowym i krajowym. Największym terenem rekreacyjnym jest Jezioro Maltańskie a łącznie w mieście działają 4 kąpieliska publiczne. Najważniejsze centrum handlowo-kulturalne to położony na Starym Mieście Stary Browar.

W Poznaniu działa 14 żłobków, 176 przedszkoli i punktów przedszkolnych, 68 szkół podstawowych, 48 gimnazjów i 38 liceów a ponadto uczelnie wyższe takie jak Politechnika Poznańska czy Uniwersytet Przyrodniczy.

W mieście działa łącznie 21 szpitali z czego najważniejszymi są szpital im. Fr. Raszei, szpital im. J. Strusia, Szpital Wojewódzki, Centrum Medyczne HCP, szpital MSW, Wielkopolskie Centrum Onkologii oraz Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii. Łącznie 677 placówek medycznych (przychodni, szpitali, gabinetów lekarskich) świadczy w mieście opiekę zdrowotną.

Największy w mieście teren rekreacyjny to Jezioro Maltańskie, gdzie można oddawać się spacerom, jeździe na rowerze czy sportom wodnym. Inne tereny rekreacyjne to Szeląg, Park Wodziczki czy Park Sołacki. Znajdują się tu też rezerwaty przyrody Meteoryt Morasko i Żurawiniec. Łącznie w mieście znajdują się 4 kąpieliska.

Poza Starym Browarem, największe w Poznaniu centra handlowe to CH Poznań, CH Malta, Centrum Ogrodnicze Jucca, Centrum Panorama, CH M1 czy hipermarket odzieżowy Fashion Outlet Factory. Ponadto w mieście działają markety sieci Żabka, Biedronka, Carrefour, Tesco oraz Lidl.

Najważniejszym kulturalnym centrum Poznania jest Stary Browar z galeriami i warsztatami artystycznymi. W mieście działa też Muzeum Narodowe czy Opera. Można tu również znaleźć szlaki turystyczne Szlak Piastowski i Trakt Królewsko-Cesarski. Od 2014 roku działa tu też centrum kulturalne Brama Poznania.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Poznaniu mogą wybierać z pośród 109 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 4 104 mieszkania i 118 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Poznaniu wahają się od 3 750 do 15 100 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 7 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 4 oferty promocyjne. W Poznaniu mamy także 1 ofertę w przedsprzedaży. W najbliższym czasie w 1 inwestycji mieszkaniowych odbędą się dni otwarte.

Zobacz inwestycje w Poznaniu

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Poznania

Reduta Nowe Podolany oddane do użytku

,

Reduta Nowe Podolany oddane do użytku

Niedawno zakończyła się budowa ósmego budynku na osiedlu Reduta Nowe Podolany w Poznaniu. Czytaj więcej na RynekPierwotny.pl.

Dlaczego warto pracować i mieszkać w Poznaniu?

,

Dlaczego warto pracować i mieszkać w Poznaniu?

W jakich zawodach najłatwiej o pracę w Poznaniu? Ile zarabiają poznaniacy? Sprawdzamy, dlaczego warto zamieszkać i pracować w stolicy Wielkopolski.

Mieszkanie na wynajem w Poznaniu. Co warto wiedzieć?

,

Mieszkanie na wynajem w Poznaniu. Co warto wiedzieć?

Jakie mieszkanie najlepiej kupić na wynajem w Poznaniu? Sprawdzamy oczekiwania najemców i ofertę serwisu RynekPierwotny.pl.

Dom za miastem czy mieszkanie w centrum? Szeroki wybór w Poznaniu

,

Dom za miastem czy mieszkanie w centrum? Szeroki wybór w Poznaniu

Jeszcze kilka lat temu wielu mieszkańców Poznania poszukiwało nowych domów w ościennych gminach, dziś kupujący coraz częściej doceniają wygodne lokalizacje w centrum.

Idealne mieszkanie w Poznaniu. Jakich lokali poszukują kupujący?

,

Idealne mieszkanie w Poznaniu. Jakich lokali poszukują kupujący?

Eksperci portalu RynekPierwotny.pl ujawniają na podstawie danych jakie mieszkania są najczęściej poszukiwane w Poznaniu. Która dzielnica zyskuje na popularności?